Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire alaposan kell kitiszt...

Mennyire alaposan kell kitisztítani a füleket? Kisfiam 10 hónapos és nagyon sok a fülzsír a fülében, tudom, hogy csak a szélén kell igazából, de így mindig látszik a fülében a fülzsír. Akkor lehet, hogy mégis alaposabban kellene?

Figyelt kérdés
Lányom 4 éves lesz, neki a 4 év alatt szinte sose kellett fület pucolni, annyira nincs semmi benne, de a fiamnál nagyon durva a mennyiség.
2012. jún. 9. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, ilyenkor se nyúlj hozzá. fülészhez kell levinni, ő belekukucskál és nagyon vékony kis pálcikával kiszedi a fülzsírt vagy meleg vízzel kimossa. egyik sem fáj, egy picikét sem fáj, mi már többször voltunk.
2012. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, napi szinten. Én porpsitörlővel szoktam kitörölni ahogy tudom, de fülpiszkálót nem használok.

A védőnő papírzsepit mondott, de azzal nem igazán sikerül, mert nem tapad rá.

2012. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar, akkor cseppents bele 1-1 csepp babaolajat a fülébe, az feloldja a fülzsirt és kifolyik.
2012. jún. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fültisztítót a füléhez vízszintbe állítod, odateszed a járat szélére és forgatod kifelé.Remélem sikerült érthetően leírnom, így nem nyúlsz bele csak közvetlenül a hallójárat elejét tisztítod és nem látszódik kívülről a fülzsír.
2012. jún. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orrspray-hez hasonló tengervizes sprayt lehet kapni a fülek tisztítására is. Ezt befújod, feloldja a váladékot és az kifolyik szépen. Nekünk ezt fül-orr-gégész ajánlotta, mikor egy makacs náthával hozzá kerültünk, ő is kitisztította a füleket. én sem mertem törölni fültisztítóval, mert hallottam, hogy azzal csak hátrébb kerül a váladék, és az én fiam is úgy volt,m int a te lányod. Na mondta is a doki, hogy ez a veszélyesebb, mert ha kifolyik az oké, de ha benn pang az előbb utóbb halláscsökkenéshez vezet. A fület is rendszeresen kell tisztítani. Én a helyedbe elvinném, kimosatnám mindkettőjüknek, és íratnék ilyen spary-t. Nekünk bevállt.
2012. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A fület csak addig szabad tisztitani, amig a kisujjad belefér.

Hetente egyszer szabad fültisztitó olajat, nem vizes sprayt használni(clean eart a neve) Audispray felejtős!!!

A befújt vizes folyadék fokozottabb védekezésre, igy gyorsabb zsírtermelésre ösztönzi a fület


Tehát csak olajat, vagy olajos alapút használjatok.

Soha ne sértsd meg a fülét piszkálóval, körömmel.


Fültisztító pálcikát szabad használni, de acsak a fül külső részén, hallójáratba nem szabad egyedül bedugni, kis babaolajjal közbe lehet a kis brázdákat dörzsölgetni vele.


Ha ezek után sem javul, fül-orr-gégészetre mindenképp vidd el, lehet, hogy egy pici sérülés okozza ezt a fokozott zsírtermelődést.

2012. jún. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!