Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszan tartó nátha másnál is...

Hosszan tartó nátha másnál is volt így?

Figyelt kérdés
fiam 6 hónapos 4 hete taknyos,gyerek orvos látta 3 hete szerinte csak c vitamin és orrszívás kell.Háziorvos írt Fenistil cseppet amit másfél hete kap és még mindég szörcsög és folyik az orra.Semmi más tünete nincsen,de szerintem nem normális dolog az ,hogy 4 hete nem múlik el.Orrszívás után is szörcsög.Hétfőn megint doki.és kérek a fül orr gégészetre beutalót.Remélem semmi komoly baja nincsen.Hasonló valakinél?és ha volt mit mondtak?Ja és egy hétig homeos bogyót is kapott.
2012. jún. 9. 11:16
 1/9 anonim válasza:
Nekünk 11 hónaposan volt hasonló, piros volt a torka , köhögött, náthás volt, kaptunk rá antibiotikumot, a náthán kívül minden elmúlt, de kb 2-3 hétig mi is nyúztuk orrszívóval, mire a szörcsögés és az orrfolyás befejeződött. Nekünk azt mondták amíg nem lázas nem kell túlaggódni, nekem persze nem ment, szinte egyik napról a másikra múlt el. Egyébként a doki szerint babáknál azért nehezebb, mert nem tudja kifújni, nem szól, ha tele van az orra, porszívózni nem lehet 5 percenként, így persze, hogy visszafolyik neki és újrafertőz.
2012. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő se nem köhög és semmi más tünete nincs és nem is volt
2012. jún. 9. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom november óta (5 hónapos kora óta) folyamatosan náthás. Azóta egyszer volt 2 hét és egyszer volt 1 hét szünet.

doki azt mondta orrszívás, sterimar, c vitamin.

Nem használt.

Elvittem fülészetre kétszer is.

egyszer sem találtak nála semmit, legutóbb 3 hete voltunk. Két különböző fülész is azt mondta, hogy orrszívás és orrspray. Aztán most írt a doki azomyr belsőleges oldatot. Kiderült itthon, hogy az egy allergia elleni szer. napi 2,5 millit kell adni. Eddig 3* kapott, de már a második adag után megszűnt a náthája. Ezt kell adnom neki minimum 1,5 hónapig.


Ő nem kap levegőt és folyik az orrából, jó sűrű váladék. Ha szívom alig jön valami, pedig nagyon szörcsög, és mindent tátott szájjal csinált, mert nem kapott levegőt az orrán.

Úgy néz ki ez a szer beválik :-)

2012. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat én is gondoltam már allergiára de ki tudja majd meglátom mit mondanak a fül-orr gégén.
2012. jún. 9. 13:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Ó, nálunk is elhúzódik hetekig a nátha, köhögéssel fűszerezve. Aztán egyszer csak elmúlik.
2012. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Az en fiam 1 eves. Amikor 6 honapos volt jottek az elso fogai, nathad lett.4 hetid szivtam az orrat,c vitamin, fenistil. Most 3 hete folyik az orra,mar nem is adom neki a fenistilt,tok felesleges, az orra folyik,orrszivozom neki,semmi mas tunet nincs..szerintem megint a foga jon. A tiednek nem lehet a foga?
2012. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ha jön a foga mindig náthás.Ha kijön el is múlik a nátha,most jött ki a 6.-ik foga,1 éves.
2012. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most 1 éves a fiam,már 5 hónapos kora óta szinte mindig náthás.

Mindig ráfogtam,hogy jön a foga.Volt mikor akár 3 hétig is náthás volt.Napi szinten akár 10 is kiszivattam az orrát.Sűrű váladék folyt neki.2 hete ráment a fülére, kapott antibiotikumot és caataflám cseppeket.Mig szedte elmúlt a nátha,de mára visszatért.Ma elvoltam vele fül-orr gégészeten és egyböl vettek töle az orrából váladék mintát.Majd 1 hét múlva jön meg az eredmény.azt mondta az orvos,hogy ez nem normális,hogy ennyiszer náthás.

2012. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk tavaly egész télen taknyosak voltak, idén jobb a helyzet, elmondom mi segített: c vitamin, probiotikum, néha sóbarlang (vigyázz először úgy tűnik, mintha rosszabb lenne), sok folyadék, párásító, Broncho Waxom kúra, orrszívás, ha nagyon piros az orruk neogranormon, de ha szelesebb idő van akkor is zsíros krém az arcra.
2012. okt. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!