Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok is barnul, ha...

A ti babátok is barnul, ha ilyen melegekben, napsütésben (kivéve 11-től 3-4-ig tartó időszakot) kint vagytok?

Figyelt kérdés
Kenem 50 faktoros naptejjel, de már olyan barna azon a részen, ahol nem éri a ruha, mintha szándékosan napoztatnám. Pedig igyekszünk árnyékban lenni, de az úton amíg eljutunk a célig, nyilván éri a nap, akárhogy is fordítom, vagy a biciklin például abszolút nem tudom árnyékolni. De csak ezért nem maradhatok vele bent nyáron, mert imád kint lenni és játszani. Egyébként van egy alap színe, tehát sosem volt tejfehér a bőre, nekem sem az, én is nagyon gyorsan barnulok nyáron ha akarom, ha nem. Gondolom nem lesz baja bőrének, mert nem ég le, csak barnul?
2012. jún. 9. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
:) Képzeld én még naptejjel se kenem.
2012. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, ilyen típusú a bőre. Én fehér bőrű vagyok, ezért magamat is 50 faktorossal kenem mert gyorsan leégek, de én is lebarnulok a naptej mellett is.

A kisfiamnak picit barnább a bőre, apukájától örökölte. Ennek örülök is, mert így nehezebben fog leégni. Én is kenem naptejjel, ő is barnul, de le még egyszer sem égett, és ez a lényeg. :)

2012. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, csak mindenki megjegyzi, hogy milyen barna ez a gyerek, én meg már rossz anyának éreztem magam, hogy nem vigyázok rá eléggé, de hát le még ő sem égett egyszer sem, csak úgy veszem észre, hogy még az árnyékban is barnul.
2012. jún. 9. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Páromnak és nekem is olyan a bőrünk,hogy nagyon ritkán égünk le,barnulunk,de már egy 10 perce napon tartózkodásnál is kisfiunk is ilyen bőrű,tavasszal nem kentem egyátalán,most ha kimegyünk bekenem mióta ilyen meleg van 50 faktorossal,de még így is barnul,de 11-3-4 között nem vagyunk kint egyátalán,mi nem kenjük be magunkat,csak akkor ha strandra megyünk de akkor sem többel mint 20 faktor.
2012. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Öcsém is ilyen volt, anya mesélte, hogy azt hitte koszos lett, és mosta-mosta, mígnem rájött, hogy simán lebarnult. :D Ő mai napig a négy fal közt is csokibarna lesz.
2012. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül,hogy naptejjel kened nem azt jelenti,hogy nem fogja meg a nap,csak nem ég le + a káros ultraibolyán túli sugarakkal szemben nyújt védelmet.A kérdésre válaszolva az én 9,5 hónapos fiam is szép barna:)
2012. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!