Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pókcsípés lehet?

Pókcsípés lehet?

Figyelt kérdés
Kisfiamon kb 2 hete piros pöttyök jönnek elő. Szinte minden nap, a doktornő allergiára gyanakodott, de alapos megfigyelés után férjemmel rovarra gondolunk. Ágyi poloskára is tippeltünk, matracot cseréltünk, mindent szétszedtem, alaposan porszívóztam, de sajnos ma is előjöttek rajta. A szobájába tettünk egy ultrahangos rovarriasztót is. Hétfőn megyünk bőrgyógyászhoz,de nem hagy nyugodni a dolog. Volt már valakivel ilyen? Nagyon tiszták vagyunk, cicáink vannak, de pont ez miatt tripla annyit takarítok!
2012. jún. 9. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha poloskacsípés, az olyan mint a szúnyogcsípés, csak fájdalmasabban viszket, és sokkal lassabban múlik. És a bőrgyógyászok rendszerint fel sem ismerik, én is poloskacsípésekkel mentem dokihoz, és azt hitte hangyák vagy pók vagy valami, holott az egy db sem volt a lakásban.

A poloskák pedig nem feltétlenül a matracban bújnak el, ha megbizonyosodtál róla, hogy poloska - nagyon nézz utána - akkor hívj azonnal rovarirtót, mert majdhogynem lehetetlen őket kiírtani.

A pók és hasonlók nem jönnek elő minden nap, véletlenül elfordulhat, hogy megcsípték, de egyszer-egyszer inkább.

Allergia is lehet különben, de én nagyon utána járnék helyedben a poloskáknak, annak a porszívó, domestos, és társaik édeskevés... (tapasztalat, szenvedtünk velük rendesen :( )

2012. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia.

A cicádnak milyen bolhaírtója van?

Nyakörve,vagy az amit a nyakábra kell kenni.Mert azt feltétlenül tudnod kell,hogy a nyakörv miatt,még lehet a cicuson bolha,az meg kifejezetten szereti az emberi vért.Ha csak utazott a cicán és betelepedett a lakásba,nehéz kiírtani.Szeretnek megbújni a ruhák közt,meleg,és sötét.

De lehet akár a cica szőrére is allergiaás.Nem mindig légzésnehézséggel jön elő.

2012. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt poloskánk sajnos. olyan helyekre fészkelték be magukat, amire nem is gondoltunk volna. A függönytartóra, a fiam kiságyának a legkisebb réseiből potyogtak ki az irtás után, minden mögé/bele bújtak, ahol egy kis fa alkalmatosság volt. A fürdőben és a konyhában nem voltak egyedül. Ahol egy van, ott van több is, és nem lehet sajnos egyszerű házi dolgokkal kiirtani őket. Mi is próbáltuk, annál többen és agresszívebbek lettek. Az a baj, hogy nappal nem is látod őket, csak éjjel sötétben merészkednek elő és nagyon gyorsan szaporodnak. Hívjatok rovarirtó szakembert, ő se perc alatt megmondja, hogy milyen bogaraitok vannak.
2012. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Attól tartok, nem lesz más megoldás, szakembert kell hívnunk...Azért nem gondolunk cicaszőr allergiára, mert pont olyankor jönnek elő a pöttyök amikor nem érintkezik, velük, ahol nem járnak cicák. Persze előfordulhat, hogy ott is van élősködő, de annyi nem, hogy ennyi ideig vannak foltjai. Amúgy Frontline spray-t használunk.
2012. jún. 9. 15:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló! Az irtás maga mennyi ideig tartott? Kisgyerek aludhatott a már tiszta szobában aznap? Ja és hozzávetőlegesen mennyibe került az irtás maga? Előre is köszönöm! Mi vidéken lakunk, de rákerestem rovarirtó szakemberre..ezúton is köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 9. 15:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, de erre én is tudok válaszolni.

Mi olyan szakembert hívtunk, aki vállalt garanciát is. Kijött, körbenézett, még ő sem talált semmit (egyedüli bizonyítékom a volt, hogy tele voltam csípéssel és a falon egyetlen egy poloskát találtam, épp sprintelt a polcok alá) de azért elvégezte az irtást. Ez kb... nem tudom, egy óra volt, mivel több szobába is kellett mennie, mindent átnézett, átforgatott, mindent lefújt ilyen rovarirtó lével, ez iszonyatosan büdös, és nem lehet lemosni, ott kell hagyni ahogy van egy hétig.

Hát nálunk ez még nem volt elég nekik, mivel kiderült, hogy a legós doboz kartonpapír illesztései közé (!!!) másztak be, meg legók közé, tényleg mindenhova, ami apró icipici, szóval jöttek még egyszer irtani. Ezután már csak édesanyámnál voltak, nála a falra szerelt szekrénysor mögé bújtak be, ami mögé hiába fújt a fickó a szórófejjel irtólét, az nem ért el mindent, szóval szét kellett szednünk az egész szekrénysort, így viszont megtaláltuk a fészküket is.

Az első két irtás 30 ezer ft volt összesen (15-15) a harmadik ingyenes, az már a garancia része volt. De azt mondta a csóka, hogy ő addig jön innentől kezdve, amíg ki nem írtjuk, szóval elég lelkiismeretes volt.

De harmadik irtás után végre megdögöltek.

Ez amúgy tavaly tavasszal volt, a poloskaméreg szaga mai napig érződik a tapétából, szóval elég kemény a cucc... Pedig már a falat is lemostam, meg mindent, nemsokára újra festjük. Ez a szer a gyermekedre nézve nem mérgező, lenyelni nem szabad csak, viszont iszonyatosan büdös, lehet aludni az ágyban, csak kb egy hétig intenzíven szaglik. :S


Ha esetleg más rovarról van szó, az tudtommal nem ilyen macerás, de a poloska maga a sátán, komolyan. Remélem nektek őszintén, hogy inkább csak allergiás a kisfiad valamire.

2012. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pfúúú te jó ég! Hihetetlenek ezek a lények komolyan. Mi is felhívtunk egy rovarírtót, azt mondta,a poloska jellegzetessége, hogy vércseppeket hagy maga után..nálatok volt ilyen? A lepedőn kell keresni állítólag, nagyítóval.Én most átnéztem a lepedőket még azt is ami a szennyesben volt, nem találtam semmit. Még esetleg bolha lehet, akkor is jönnek ki rajta pöttyök, amikor napközben csak játszik valahol, vagy pelenkázom...szóval ha lehet, inkább bolha legyen mint poloska... Szóval nálatok volt vércsepp?Állítólag azért van ez, mert ahogy eszik, úgy ürít is, és a vért magát spricceli maga után. Annyira undorító!!! Nem semmi macerán mentetek keresztül!
2012. jún. 9. 19:43
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Nekünk is 2*15ezerbe került.

Nálunk voltak vércseppek, még a párnán is, pizsamán is, mert ahogy csípnek úgy nyomod össze a dögjét reflex szerűen is álmodban.

A második irtás azért kell, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy sikerült kiirtani. Remélem soha nem lesz többet ilyen nálunk. Előtte nem is hallottunk ilyen bogarakról, itt a gyakorin találtam infot róluk. Nálunk a férjemet csípkedték szét, az akkor 1 éves fiamat kevésbé, engem nem piszkáltak. A kisfiam kiságyának a réseibe millió ilyen dög volt, de még a lárvák, amik a legalattomosak, olyan színük van, mint a bőrünknek és csak akkor válnak láthatóvá, ha megszívják magukat. Ja meg a gyékényszőnyeg a falon szó szerint mozgott, de csak közelről nézve! Nálunk 2 éve volt pont ez a kálvária, tényleg büdös a szer, de ilyenkor lehet már nyitott ablaknál aludni, így hamar kiszellőzik. Szégyellni pedig nem kell, mert ezek a sátánfajzatok a tisztaságra mennek, a koszos helyeket nem szeretik.

Panelban vagy családi házban éltek?

2012. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg van vér....hát ez hihetetlen! Mi családiban élünk, itt aztán van a teraszon sokszor olyan pók, hogy hihetetlen, de a lakásban annyit takarítok, hogy tesóm szerint már túlzás is. Főleg a picinél, porszívózás, minden. Az külön idegesít, hogy ha valóban a bőrdoki is azt mondja, hogy rovar, akkor tulajdonképp több mint egy hétig aludt ezek közt a kisgyerek, tisztára megőrjít. Köszönöm a segítséget, reménykedem...
2012. jún. 9. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt vércsepp az ágyon, semmi árulkodó jel, mondom elsőre még a rovarirtó fickó sem talált semmit. Csak a csípések voltak, és az egy elkapott példány a falon.

Első irtás után viszont találtam egy rakás döglött poloskát az ágyak alatt, meg az ágy alatt lévő cuccaink közt levedlett bőröket, meg ugye a doboz illesztések közé bújva döglött állatokat, ahogy mondtam.

Anya nagyon viszolygott tőlük, mi konkrétan a bútorokon kívül ami volt kidobtuk (a bútorok meg ugye fürödtek az irtószer lében) sokáig elég kopárul állt a lakás és még így is sikerült elbújniuk a szekrénysor mögé.

Nálunk fehér a tapéta, megtaláltuk a szarjukat, az a falon elég szembetűnő volt (harmadik irtás előtt volt azonban ez is csak) kis gombostűfejnyi fekete bogyók, ha az megvan, akkor követni tudod a fészkük felé.

A peték meg valóban átlátszóak, szóval azt kvázi lehetetlen megtalálni, a szétszedett szekrénysor mögött a rovarirtó fickó vette észre ilyen UV lámpával, nekünk fel se tűnt, csak mikor mutatta.

De az ágyon sose volt semmi vércsepp, se döglött bogár, pedig először én is ott kerestem. Tapéta mögött, illesztésekben, minden apró pici résben elbújnak, járj utána, én netes fórumokból szedtem az ötletet hova bújhattak el.

Egyébként mindettől függetlenül lehet, hogy a kisfiad pókcsípés áldozata, volt egy barátnőm, akinek a karja poloskacsípés szerű kiütésekkel lett tele, neki is rögtön mindenki mondta, hogy keresse keresse, de nem volt semmi, valszeg őt pók csípte meg. Vagy valami.

De járj utána alaposan, és ha bebizonyosodik, hogy poloska, akkor kitartás! :S

2012. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!