Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája kihagyta a...

Akinek a babája kihagyta a mászást, érte a későbbiekben (óvoda, iskola, tanulási nehézségek, mindennapi élet) valamilyen hátrány?

Figyelt kérdés
Ha nem mászott, akkor milyen idősen állt fel, és indult el? Az én lányom 9 hónapos lesz, és hajlandóságot se mutat mászásra.
2012. jún. 9. 14:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy nagyon mozgékony, érdeklődő kislány, de ha hason van, elég hamar sírni kezd. Kinyomja magát, egy ideig elnézelődik, majd visszaejti a fejét. Pedig az izomtónussal nincs baj, a doki szerint. Emeli a fenekét, de olyankor a felsőteste lenn marad. Se nem kúszik, se nem mászik, se nem ringatja magát. De ha a kezét fogom, rögtön kinyomja magát ülésből állásba, és azt nagyon élvezi
2012. jún. 9. 14:22
 2/9 anonim ***** válasza:

Én pl. kihagytam, 14 hónaposan álltam fel.

Az ovit mondjuk utáltam, az általános iskolát ill. gimit viszont már nagyon kedveltem, utána elvégeztem az orvosit, jelenleg pedig pszichológiát tanulok, gyereket nevelek, szakfordítok, cikkeket írok és egész ügyesen állok és járok. :)


Nyugalom, ha esetleg nagyon aggaszt, vidd el egy szakemberhez, aki megnyugtat majd.

2012. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Az én kisfiam most első osztályos.utált hason lenni,nem is mászott,nem tudott egyedül felülni,felállni....persze kb. 8 hónaposan azért már ültettem,ez ment neki,aztán elkezdett fenéken közlekedni,így az egyik lába maga előtt volt mint amikor törökülésben vagyunk.persze így felállni sem tudott. úgyhogy kb. 11 hónaposan segítettem neki felállni is.Ekkor lépegetett első szülinapja után teljesen stabilan közlekedve elindult.aztán 1 héten belül fel is állt fel is ült és mászott is ha kedve volt.Az oviban semmi problémánk nem volt nagyon érdekelte a számok világa,sokat beszéltünk is róla..iskolába menve már ezres nagyságrendig tudta a számokat.Írás annyira nem érdekelte de a betük érdekelték..azt szokta mondani nagycsopiban: "azt már nem hiszem el,hogy én nem tudok olvasni" és így év végén elmondhatom,végig csak 100%-os felmérőket írt,októberben folyékonyan olvasott...és nem azért mert erőltettük ha nem állandóan kérdezgette ezt is...ez milyen betű? este a híreket olvasta,stb.szóval ha van is ennek hátránya,kíváncsi leszek...max.annyit tudok mondani,hogy kb. 5 éves koráig nem volt olyan futkosós mindenre felmászós gyerek,de most fut-szalad focizik..15-20 km-t bringázik. (na ez hosszú lett...bocs :)
2012. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben minél előbb elvinném gyógytornászhoz.

nagyon rendes a doki, hogy megnyugtat, de bizony ez már lemaradás és nem a mászás hanem a kúszás miatt.

az meg, hogy fogod a kezét és állásba nyomja magát, egyrészt káros a gerincének, majd a mászsás készíti elő az izmokat, másrészt nagyon is feszes izomzatra utal!

itt lépni kell, sajnos arra nem lehet alapozni, hogy más babájának lett-e baja, teljesen mindegy, ha pont a tied aki értelmileg visszamaradhat. nem éri meg kockáztatni, menni kell!

2012. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg másik orvost is. A védőnő mit mond? Gyakran ha egy baba kihagyja a mászást akkor gurul esetleg hamar felül helyette vagy önállóan kapaszkodva feláll, elindul ( szülő nélkül). Tehát más mozgást előbb csinál így tényleg csak kihagy valamit. Ám nem tudom, hogy a te gyermeked mit csinál. Felül? Hasról már rég vissza kellene fordulnia és nem sírni, hogy fordítsd vissza. A fejét sem kellene visszaejtenie. Szóval keress más gyermekorvost is, gyógytornászt és konzultálj velük.
2012. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én fiam se mászott egész egy éves koráig. Előbb ment mint mászott:-)))

Szerintem ne aggódj, lehet, hogy csak idő kell neki. vagy esetleg vidd el gyógytornászhoz.

2012. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bátyám sem mászott, és diplomás ember lett belőle.

Nagyon könnyen tanul(t). Nyelvet is.

2012. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne a házi orvosnak mutasd hanem egy dévényesnek, mert ők értenek ehhez.
2012. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kérdésre a válaszom: igen.
2012. jún. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!