Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újkrumplit lehet adni 6...

Újkrumplit lehet adni 6 hónapos babának? Vagy csak régit?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 12:23
 1/10 Kerria ***** válasza:

Az új dolgok a nitrit/nitrát tartalom miatt veszélyesebbek, emellett pedig magasabb a keményítőtartalmuk is.


Én adtam az enyémnek, mert ismert forrásból származik a krumpli, tehát nem volt trágyázva,permetezve, így is keveset adok neki csak (annyira nem is szereti, de sűrítőnek használjuk a bébiételeihez)

2012. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az újkrompli nem fóliában nő. (nem úgy van, mint a korai saláta, téli paradicsom, hoyg csak a műtrágyán nő) Bátran add, jobb, mint az ó.Nap sütötte, föld érlelte. Magasabb a vitamintartalma. Káliumtartalma (az jó). Finomabb is. Sokkal jobb. Csak törd át rendesen!
2012. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Add nyugodtan
2012. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kerria ***** válasza:
79%

Másodiknak üzenném a kora tavasszal betrágyázott földbe vetett krumpli (vagy bármely zöldség) ugyanúgy nitrites lesz, annak ellenére, hogy nem fóliában nevelték. Ez a N-tartalom felnőttekre kevesebb veszélyt jelent egy kis babának veszélyesebb lehet.


Emiatt nem javasolják a védőnők, orvosok az új zöldségeket a babáknak!

2012. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tehéntrágya?
2012. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kerria ***** válasza:
Igen, abban is van...
2012. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én direkt megkérdeztem a védőnőt, gydokit! Lehet adni sárgarépát, krumplit,(régi-új) , amennyit megcsinálsz 2 szem krumpli meg egy kis sárgarépa nem tartalmaz húúúú de sok nitrátot.

Én adtam a fiamnak is, most a kisebbnek is adom, soha semmilyen panasza nem volt. Az új krumplit kicsit jobban lesikálom, ennyi.

(Most tényleg menjek el és vegyek 2szer olyan drága bio-t?)

2012. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel az újkrimpliból napi 2,5 kilót kéne adni, hogy a nitrit tartalma káros legyen, ezért adhatsz nyugodtan.

semmi nem tilos, hiszen olyan mennyiségben nem tudja megenni a gyerek ami káros lenne.

2012. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kerria ***** válasza:

Nem kell, hacsak nem azt az elvet követed (kertészként) sajnos megvan a véleményem a bio cuccokról, így nem feltétlen az a jó...


Én csak azt hiszem bionak, amit én termesztek, mert tudom mit adtam neki.


Itt a lényeg, hogy megbízható helyről kell szerezni. Piacon inkább a kofától, mint a nagykereskedőtől... én ezt az elvet vallom...

2012. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Sűrítéshez kell egyébként, magában nem adom neki.
2012. jún. 11. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!