Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a babám, székrekedése...

3 hetes a babám, székrekedése van, csak úgy kakil, ha segítek neki. Hányszor kell 1 nap kakilnia és mit tudok tenni ellene, hogy ne legyen kemény?

Figyelt kérdés
Tápszeres a babám,humana ha 1-et kap.
2008. ápr. 27. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ha azt olvasom,hogy valakinek tápszeres a babája csak azt tudom elképzelni,hogy nem segítettek neki a szoptatásban,csak azt nem értem,hogy akkor minek vannak a védőnők!!!Szoptatott babánál az se baj ha egy hétig nincs széklete(mert akkor annyira jól feldolkgozza a táplálékot)Tápszeresnél szerintem kevés a folyadékbevitel.Adj neki forralt és lehűtött vizet,esetleg teát.Ha van tejed csak kevés akkor beszélj szoptatási tanácsadóval,lehet,hogy meg lehet oldani a gondot!Orvossal is beszélnék,hogy mitöl kakil,ill. nem kakil a baba.
2008. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ette´l véletlenü banánt,ami esetleg megfoghatja a székletet a baba´dnál??adjál neki forralt,hütött vizet,talán segít,és esetleg kamilla teat,(minden nélkül.)Arra vigyázz,hogy ne sokat (segíts)neki,(hömérö,szélcsö),mert elrontod a székelési ingerét.Próbáld a lábacskáit a hasához nyomni,és ott tartani 20-30 mp-ig.
2008. ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a kamilla teát, mert annak van hashajtó hatása. Bár a kislányom anyatejes, de volt már olyan, hogy nehezére esett a kakilás, olyankor egy nap alatt megitattam vele 1-1,5 dl kamillateát.
2008. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 1 hónapos,ő is tápszeres és amióta az első két hét után elment a tejem,ő csak 2-3 naponta tud kakilni. Az orvosunk azt mondta,hogy 5-6 napig nincs gond,csak utána kell aggódni. Viszont a lázmérőzést nem ajánlanám,mert hozzá szokik és még sérülést is okozhatsz neki. Állítólag ha ritkán kakil,az azért van,mert jól hasznosítja a táplálékot és kevés a melléktermék.
2008. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A napi egy kaki, szerintem normális. Kérdezd emg a gyerekorvost, mit ajánl a kemény székletre!
2008. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!