Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben volt jobb, könnyebb és...

Miben volt jobb, könnyebb és miben volt nehezebb, az, hogy kis korkülönbség van a gyermekeid között?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem a kis korkülönbség előnyeit és hátrányait! Olyan anyukák tapasztalatait várom, ahol másfél, két év a korkülönbség a testvérek között, de max. három év.

2012. jún. 10. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy skálát írsz, a másfél az kis korkülönbség, de a három már nem.

Én kb. oda húznám a határt, hogy ha a nagy már nem pelusos és tud enni egyedül, és járni esetleg kis motorozni megbízhatóan, vagy minimum állni (testvér fellépőn), és tud beszélni.

Ezek vízválasztók.


Ebből a szempontból mi középen voltunk.

23 hónap van a két idősebb között. Én szerettem, nem volt túl nehéz, pont jó volt, és hamar összenőttek. Most majdnem 5 és majdnem 3 évesek, remekül játszanak együtt. (Vagy tépik egymás haját :o)

Nekem a kialvatlanság volt nehéz, de ez leginkább a pici természetének volt köszönhető, előre nem kiszámítható tehát, hogy "milyen alvó" baba jön.

2012. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Két év és három hónap van a fiaim között.A nagy már bevonható volt mindenbe,"felkészülten"várta a testvért és nagyon hamar ki is alakult a kapocs köztük.Előny volt a viszonylag friss "rutin",előny volt a meglévő eszközök,ruhák stb,előny hogy a naggyal már mindent meg tudok beszélni,kompromisszum-képes. :) Mondjuk nálunk az is előny volt(vagy szerencse)hogy nem hasfájós,nem beteges,jól szopó eszik-alszik típus volt mindkettő,így mire aktívabb baba lett már jól működött a négy fős kis-családi-rendszerünk.Előny hogy nagyon jól tudnak együtt játszani amíg pl megfőzök,előny hogy a kicsi akaratlanul hamarabb tud,megtanul a tesótól mindent(a rosszalkodást is :) )Ha nagyon keresgélek hátrányt akkor az az(ez nem panasz)hogy szegről végről több mint 4!!!éve nem aludtam át egyetlen éjszakát sem.Egyébként én eleve így terveztem,mert kitolódott az első szülésem,szóval egy picit a korom is fontos tényező ebben(31 és 34 évesen)
2012. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. és 2. gyerek közt 27 hó a különbség. A nagy már segít sok mindent. A 2. és 3. gyerek közt 10,5 hó van. Még nem látom előnyét. Azt tudom mondani, hogy együtt nőnek fel. De nehéz minden nap. Remélem könnyebb lesz.
2012. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és szívesen várok további tapasztalatokat is! Mi is úgy szerettük volna, hogy kb.két év legyen köztük. El is kezdtünk próbálkozni, hat hónap után jött össze, de sajnos elvetéltem. 26 hónap lett volna köztük és én nagyon örültem annak a 26 hónapnak. Most 19 hónapos múlt a kislányom. Augusztustól próbálkozhatunk újra. Hát majd kiderül mennyi idő lesz köztük. Két és fél év így már tuti, de én bizok benne, hogy három évnél azért kevesebb. Persze a legfontosabb, hogy amikor majd újra összejön a baba, már ne legyen semmi gond, de mi nagyon szerettünk volna köztük kis korkülönbséget!
2012. jún. 10. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam és a lányom között 19 hó van, nehezen tudom egyelőre az előnyeit látni. A lányom is már 1 éves, végül is jól elvoltunk, de azért nem volt könnyű az elején. Nekem az volt benne a buli, hogy egyrészt vágytunk rá, másrészt én szerettem volna hamar túlesni a kezdeti nehézségeken (elég nehezen viselem, kezelem, ha nem tudom miért sír) és dolgoztam/dolgozom is folyamatosan, ezért fontos volt, hogy hamar lezáródjon a nehéz időszak. Meg abban is reménykedünk, hogy jól eljátszanak majd együtt, most ennek még nyoma sincs, remélem hamarosan eljön az az időszak is.
2012. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Három gyerekünk van, most várjuk a negyediket :) A két nagy között 19 hónap van, a második és a harmadik gyerekünk között 25 hónap, most 17 hónap lesz :) Nekem nagyon bejött a kis korkölönbség, a 25 hónap már sok nekem. Most már a nagyok nagyon jól eljátszanak együtt, és egyre jobban bevonják a legkisebbet is (ő most egy éves).
2012. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!