Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó az, ha a babának van alvós...

Jó az, ha a babának van alvós játéka?

Figyelt kérdés
Keressünk neki mi vagy hagyjuk,hogy válasszon? Lehet inkább én választok, még mielőtt kiszúrja a legocsmányabb párnát,takarót vagy pizsut :)))

2012. jún. 10. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És az miért baj? Ha ő ettől elalszik, megnyugszik és ha csak alvásra használja?

Lehet, hogy Neked is volt valami rondaság a szüleid szemében, de nem fosztottak meg tőle. Te is hagyd.

2012. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem,nem neki még nincs, gondoltam "ajánlok" neki én valami kis puha aranyos játékot, még mielőtt, ahogy írtad vmi rondaságot szemelne,ki, de ha neki az fog tetszeni, persze, hogy nem veszem el:)))) csak érdekelt, hogy, akiknek már nagyobbak a gyerekeik jónak tartják e. :)
2012. jún. 10. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, ha van. Teljesen mindegy, hogy mi az.

Nekünk a születése előtt vett neki apuka a C&A-ban egy macirongyit. Mikor megszületett betették neki az inkubátorba is. :)


Azóta Macirongyi (így nagybetűvel) pótolhatatlan. Azzal alszik, viszi magával mindenhova, bölcsibe, mamához teljesen mindegy. Mikor 1 éves volt sikerült beszereznem tartalékot, ha elveszítenénk, de szerencsére csak a színe fakult meg a sok mosástól.


3 éves a gyerkőc, szerintem oviba is fogja hordani.

2012. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem indítanék eleve alvósállattal, csak ha a baba igényli. Két kistestvérem van (12 és 15 évvel fiatalabbak), szóval átéltem velük ezeket a korszakokat is. Az egyiknek "rongyija" van, és sikerült bebizonyítania, hogy a világ egyik leggusztustalanabb dolga tud lenni. Állandóan lenyomja garatig, húzza a padlón, majd betolja, ráadásul csak akkor jó, ha büdös, koszos, nyálas, a tiszta nem kell. Ráadásul leszoktatni sem lehet róla, pedig már 5 éves. A másiknál is volt rongy, meg cumi is. Soha nem fogok cumit adni a gyerekemnek, az is már megrágott, büdös, de nem akarja kivenni a szájából. Jobb nem rászoktatni, ha nem muszáj...
2012. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lánykám ilyen szundikendővel alszik:

[link]

Elég drága, habár én egy nyereményjátékon nyertem, de nagyon imádja a lányom. Pihe-puha, este ha a kezébe kerül, azonnal ragad le a szeme, dörzsöli vele. Már nagyon sokat mostam, de semmi baja. De szerencsére nélküle is megy az alvás, csak úgy nehezebben.

2012. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 18 éves vagyok. Két évesen kaptam egy macit, és a mai napig vele alszom!! ciki, nem ciki, ez van. nyugtat. és én is vittem mindenhová:)

És amúgy még táborokban sem volt gáz sosem, nem bántottak miatta,hogy juj macival alszik...

persze meglátszik rajta, hogy idős... meg vannak örök nyomok rajta, de pl nem szakadt nem büdös...csupán körömlakkos (6 éves alkotás:D) meg cseppekben festékes...az véletlen volt:D

Azt tervezem, hogy ezt adom majd a gyerekemnek is...hidd el az ilyennek nagyon fontos jelentősége is lehet:)


Amúgy húgom meg kispárnás:) míg kisebb volt volt kettő de tönkrementek....na akkor szenvedés volt mert nem kellett neki új meg ilyenek...most kb 6-7 éve van neki egy strapabíróbb anyagú és az jó neki:)

ő 12 éves.


amúgy mind ketten tudunk nélküle is aludni...csak "hiányzik valami" érzésünk van és az nem olyan jó:)


de pl nővéremnek meg öcsémnek nincs ilyen alvós dolguk:))

2012. jún. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam most 4 hónapos. Én alapjáraton gyűjtöttem a plüss bárányokat, így volt belőle pár. Mikor megszületett a fiam, akkor kapott a családtagoktól rengeteg macit, kutyás, mindenféle "kacatot". Elvolt velük, de egyik sem volt az igazi. Mikor apát megismertem, egy kirakodós vásáron vett nekem 200 Ft-ért egy olyan fekete bárányt, aminek az elején fel van varrva a Tibi csokis embléma, és bele lehet dugni a kezed, és tudsz vele bábozni. Egyszer megmutattam neki, felcsillant a szeme, azonnal elkezdte gyűrni. Azóta "Tibi" az ő barátja, evésnél is, alvásnál is a kezében van, ezzel hangolódik rá az alvásra.

Szerintem hagyd, hogy ő válasszon, mert ha rajtam múlt volna, én tuti valami jó kis macit veszek neki, ahogy meg is tettem, de hiába. Neki a Tibi a barátja! :)

Amúgy meg egy előző kommenthez hozzáfűzném, hogy nem feltétlen kell koszosnak, és büdösnek lennie a "barátnak". Persze, rosszul esik a gyereknek, ha ki van mosva, és egy alvás kimarad nélküle, de a gyerek érdekében is jobb, ha tiszta a kabalája.

2012. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 7 hós lányomnak van egy nyuszi az ágyába, egyszer felvíttük magunkkal aludni, aztán bent maradt. Igazából éjjel nincs jelentősége, néha látom hogy egy kicsit máshol van, mint este. Reggel viszont megtalálja, akkor azzal játszik. Sose sír ha megébredt, csak hallom, hogy azzal csörög. Napközben van kedvence, DM-es fürdő szivacs, ami egy plüss maci. Persze van neki egy csomó drága plüss, de neki ez kellett valami miatt. Szóval nem mindig a drága játék a jó játék.
2012. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor rábízom a választást!!! :))))
2012. jún. 12. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!