Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom kiváltani a...

Miért nem tudom kiváltani a tízórait? Már több hete próbálkozom, kb.80-110 gyümit eszik de utána mindig kell tápszer ami kb.60-100 között. Valamit rosszul csinálok? 6 hónapos múlt a kislányom.

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy nem elég éhes amikor tízóraizik, vagy még nem érett meg a kiváltásra. Próbáld az ebédet vagy az uzsit helyette.
2012. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem akart sosem tízóraizni, sőt ebédelni sem. Mostanra megoldódott a dolog, elhagytam a tízórait teljesen. Most 6 hónapos és így néz ki a napi étrendje (hozzáteszem az én lányom eléggé rossz evő):

8 óra kb 150ml tápszer

12 óra kb 120 g főzelék (néha pici husival)

15-16 óra kb 120 g gyümölcs (sűrítve babakeksszel, gabonapéppel, vagy kölessel)

19-20 óra tejpép vagy tápszer (nagyon változó mennyit eszik este).


Ha nagyon sokáig fenn van néha kap lefekvés előtt még egy picike tápszert (de ez ritka).


Tehát lehet hogy a te babád sem éhes eléggé, vagy egyszerűen nem igényel többet (nem kell mindenkinek etalon mennyiségeket megenni).

2012. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi most kezdjük a hozzátáplálást, és nekem a háziorvos mondta, hogy ebéddel próbálkozzunk először kiváltás tekintetében. Amúgy a mi napirendünk majdnem olyan, mint az előző hozzászólóé. Mondjuk nálunk befolyásol az is, hogy mit adok neki ebédre, mert mondjuk bármit, amiben répa van, arra fintorog, és nem szívesen eszi. Bezzeg a sütőtök...

Esetleg próbálj neki úgy adni főzeléket (ezt is a háziorvosunk ajánlotta), hogy tápszerrel megbolondítod. Laktatóbb lesz, és fokozatosan növelve az ennivaló mennyiségét 10 nap elteltével kb elég lesz neki valami folyadék utána.

Nekünk bejött ez a "trükk".

Amúgy meg nem hinném, hogy bármit rosszul csinálsz. Lehet, hogy a lányod tényleg nem lesz egy nagy evő, és lassabban "veszi be a gyomra az ízeket".

Kitartás! :)

2012. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat! Lehet hogy most hagyom a tízórait és inkább rágyúrok az ebédre!
2012. jún. 11. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is az ebédet váltottuk ki először, a főzelék hússal sokkal jobban telít.
2012. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!