Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem, mért kell felhizlal...

Nem értem, mért kell felhizlalni a gyerekeket!?

Figyelt kérdés

Szoktunk járni a közeli játszótérre, és csupa olyan gyereket látok 1 év körüliek, és olyan dagadtak, hogy nem igaz! (természetesen nem arra gondolok, hogy a tápszer miatt fújódik föl, mert az én kicsim is pufók volt amíg csak tápszeren élt) Nem tudom mért kell agyon etetni egy kicsi gyereket is! Láttam egy kislányt 1 éves volt, és olyan kövér volt hogy nem fért bele a hintába!

szörnyű!


Nálunk is van reggeli ebéd vacsora, uzsonna meg tízórai, de nem adok neki olyan ami annyira hizlal. Ö is kap fagyit, meg kekszet, de keveset, és inkább kölesgolyót, meg gyümit adok neki rágcsálni, és most 15hónapos a fiam, és normális a test súlya, nem sovány de nem is dagi, hanem pont jó.



#dagigyerek
2012. jún. 11. 10:40
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
64%

Az én kislányomat is ledagizzák az anyukák, mert a pofija kis duci és 15 hós létére 74cm a 9,4kg-hoz.

Ennek ellenére folyton mondják, hogy milyen jó kis duci.

Ennyit erről.

Nem minden az, aminek látszik.

2012. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy némelyik gyermeket tényleg nagyon felhizlalnak! Persze a tápszer felfújja őket. Tudod, hisz az én babám is sajnos azon nevelkedik.
2012. jún. 11. 10:46
 3/39 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdésed?
2012. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hol szoktál te járkálni, de én még sose láttam olyan kisgyereket, aki tényleg dagadt lett volna. Kicsit ducibb gyereket már igen, de hogy konkrétan hájas lenne, olyat még soha. 1 éve skorában szinte mindenki ducibb alkatú, ez teljesen természetes. Én is duci baba voltam, most meg a 160 centimhez 45 kiló vagyok és alig bírok meghízni.
2012. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

Hát ez születési súlytól is függ, plusz lehet beteg is az a baba, nem tudhatod.


A kisebbik lányom 10 kg egy éves, és 73 cm. 3550 g-al született, tehát ha azt vesszük alapul, hogy a baba a születési súlyát az első év végére megtriplázza, akkor az látszik, hogy a lányom ezt nem érte el. Mégis sokan azt mondják rá hogy pufi. De most gondolj bele, vanak 4 kg-al született babák is, nekik egy évesen ideális esetben 12 kg körüli súlyban kellene lenniük, és ha emellett még mondjuk hosszra nem olyan nagyok, az tényleg összezavarhatja a kívülállókat.

2012. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
87%

Tudod ez elég sértő....


Nekem a lányom 13 hónapos és 12,5 kg.

Leírom mit eszik.

Reggel-este 2 deci tej!

Tízórai:gyümölcs

Ebéd: főzelék husival vagy leves.

Uzsonna: vagy főzelék,vagy tejbegríz,vagy vajas,sajtos,sonkás kenyér.


Szóval lehet látni,hogy nem tömöm,és nem eszik sokat.Mégis ilyen!Lehet ítélkezel,.miközben az a baba sem eszik sokat akit/akiket te látsz.Ja megjegyzem sem én sem az apja nem vagyunk kövérek,ellenben 11 hónaposan kezdett csak mászni (azóta nem is gyarapodott semmit)

Én is pont ilyen voltam,most meg 173 cm/58 kg vagyok.

Az én gyerekem még fagyit sem evett,szóval ne ítélj,hogy ne ítéltess,és inkább a saját udvarodon söprögess,minthogy más GYEREKÉT (egy gyereket!!!!!) kritizálsz!

2012. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg, hogy beteg volt az a kislány! Olyan szép arca volt. És nagyon sok felesleg. Sajnos én láttam, és szörnyű volt látni szegényt!
2012. jún. 11. 11:00
 8/39 anonim ***** válasza:

Kisfiam abszolút nem kövér,hanem erős a testalkata egyszerűen masszív,izmos az egész gyerek,alig van pocija mióta jár,szalad, kekszet szokott kapni,de rengeteg gyümölcsöt,kölesgolyót kap,zöldséget husit,tésztát krumplit,tápszert már csak 1szer,tejet és kakaót kap helyette,10 kiló, 78cm 13,5 hónapos.

Megkaptam már hogy milyen kis husis,ezen csak nevetek,abszolút nincs rajta háj,sőt a védőnőnél egy 2 hónapos gyerek nagyobb és husisabb volt,mint az én akkor 6 hónapos kisfiam :) Én kicsi gyereket nem láttam aki duci volt viszont 5-6 éves tényleg kövér gyereket igen,és annyira sajnálom azt a kisgyereket mert nem lesz könnyű neki,ha hormonális,ha csak a sok csipsz,gyorskaja édesség,de akkor is sajnálom.

2012. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nem kritizálok, csak felhoztam témába! Foglalkoztok ezzel a kérdéssel, és legalább elgondolkoztok, hogy valami igazság alapja van a dolognak :)
2012. jún. 11. 11:01
 10/39 anonim ***** válasza:
még annyit hogy 49cm és 3300gramm volt születésekor,1 évesen 75cm és 9300gramm volt,vagyis Ő sem triplázott,most viszont jött egy időszak és 2 hónap alatt hízott is és nőtt is,de ebben a korban még szerintem teljesen normális.
2012. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!