Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 2 hónapos és a hordozo...

Kisfiam 2 hónapos és a hordozon kívül máshol nem akar aludni! Félek hogy ez a gerincének nem jó! Hogy szoktathatnám eröl le?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gondolom éjjel nem abban alszik. Napközben ha abban van, nem lesz semmi gond belőle. Az enyémek is abban aludtak, és mindkettő egészséges. 2,5 és 5 évesek.
2012. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy éjszaka is csak ebbe alszik
2012. jún. 11. 13:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Neked kell rászoktatnod arra, hogy az ágyában is elaludjon! Ez nagyon fontos, mert valóban így ártani fog a gerincének!!! Biztosan ordítás lesz az elején, de ha elég fáradt, elalszik az ágyban is. Át kell szoktatni, nincs más lehetőség.
2012. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha belerakom a kiságyba egyből felébred elkezd sírni akkor felveszem elalszik a kezembe visszarakom akkor megint felkel aztán belerakom a hordozoba és 3-4 órákat is alszik
2012. jún. 11. 13:52
 5/16 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy plédben elaltatni. Abban picit "szorosan" van, nem úgy mint az ágyban. aztán ha elaludt akkor tedd az ágyba. Nálunk is ez van, nappal nem hajlandó a kiságyban aludni. Én arra jöttem rá hogy sokkal könnyebb elaltatni ha plédben van és úgy érzi hogy fogom őt.
2012. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Oké és köszi :) remélem be válik
2012. jún. 11. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Majd írd meg hogy hogyan sikerült. :)
2012. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Húú, ez tényleg nagyon rossz hogy még éjjel is abban alszik! Erről csak te tudod leszoktatni, kész nincs többé hordozó!

Ennél már az is jobb, ha a babakocsi Mózes részében tologod, abban altatod.


Tedd gyakrabban a kiságyba hogy szokja!


Van körforgó, vagy valami a kiságyban amit elnézegethet?

Akassz a kiságy fölé színes felfújt lufikat, vagy dekoláld ki felette a plafont foszforeszkáló csillagokkal.

Legyen barátságos a kiságy, szeresse meg!

Tedd bele, adj nemkívánatos cumit, ülj mellé, simogasd, énekelni neki!

Vagy told be a falhoz az ágyatokat hogy ne tudjon le esni, és aludj vele!

De sok gyereknek a pólyát segít, mert az olyan biztonságot nyújt, mint előttem írták. Lehet elég neki a lólya huzat, hisz nincs hideg, vagy kókusz pólya, abban van egy vékony kókusz matrac, abban eléri gazos az öledben, majd azzal együtt teszed le aludni. Később ki lehet venni a betétet belőle, és plédként lehet használni.


Ez nagyon nem jó neki, hogy non stop görnyed a baba, ezek szerint szinte sosincs egyenesben, mert vagy ölben, vagy a hordozóban!?

2012. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Milyen hordozó? Mert sajnos nagyon nem mindegy. Én is csak hordozóban voltam hajlandó aludni, abban az időben csak kenguru volt, és meglett az eredménye, amióta az eszemet tudom, csak baj volt a gerincemmel (ferdülés, csigolyatörés, sérv stb.). Ismerős kislánya is ilyen volt, de ők kendőztek, neki semmi baja nem lett. Szóval a jó hordozó nem árt. Próbáltad már azt, hogy a kiságyat odatoljátok a tietekhez, hogy érezze a közelséget? Lehet ez a baj, hogy fél egyedül (ebben a korban teljesen normális, régen a csecsemőknek az egyedüllét egyenlő volt a halállal, evolúciós maradvány).
2012. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem állandóan van benn e mert ha fent van akkor az ágyon szokot lennicsak az a lényeg hogy valaki legyen ot vele de aludni ott se akar probáltam már magam mellet is de az se jött be a kiságy meg az ágy mellet van!a hordozoba meg szinte fekszik! sogornőméktől kaptuk mert nekik is a kislányuk csak ebbe volt hajlandó aludni! Meg nappal ha ott vagyok vele mikor alszik akkor hason is szoktam altatni de akkor nem megyek el mellöle éjszaka meg nem merem hason altatni! Kicsi még hozzá
2012. jún. 11. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!