Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisgyermeketek...

18 hónapos kisgyermeketek miket mond már? Beszél már?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most lesz 17 hónapos a kislányom de egyenlőre semmit sem. Baba nyelven ezt-azt de értelmeset még nem. Már várom nagyon! :)

Tiéd?

2012. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az én kislányom a hónap végén lesz 18 hónapos, nem sokat mond sajnos. Néhány állat hangját utánozza, de azok nem igazán szavak(vau-vau, zümm-zümm, bú-bú, brumm, ilyesmiket. Ezen kívül még mond néhány szót: pá-pá, hamm (evésnél), gyeje (ez a gyere akar lenni), papa, baba, be... és nagyjából ennyi.

Úgy idegesít, hogy csak ennyit mond, bár mindent megért, de nem beszél. Valamit nem jól csinálok?

2012. jún. 11. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom csak 16 hónapos lesz most, de sok mindent mond már. Más kérdés, hogy egy idegen nem biztos, hogy megérti. :)

Rengeteg szót használ, be nem áll a szája egész nap, rengeteg állat hangot utánoz. Mondja is a nevüket.

De pl. a gomb neki domb, a Lego lelo, az építő kocka meg épí, a gólya dolya. De legalább értem, hogy mit is szeretne épp csinálni. :)

2012. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az és kicsim még csak az állatok hangját sem utánozza és a szavak első felét sem mondja... nem tudom miért. Sok mindent megért de beszélni nem akar. Én is tettem fel itt ezzel kapcsolatban kérdéseket. Azt mondják minden baba teljesen más... van aki utánoz és van aki raktároz és egyszer csak elkezd beszélni! Szerintem ne aggódj! Ha a hallásával nincs gond akkor 'csak' ki kell várni! :)
2012. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos múlt, de már mondja: apa, ama (anya), papa. Ez még nem olyan sok, de már haladás :)
2012. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17 honapos fiam vaut mond es but mint a boci.Ennyi(: ja meg mamm ha enni szeretne.
2012. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17hónapos lesz a lányom: 80szónál jár(ezek nem mind tiszták, pl "k" még nincs neki, vagy kimarad vagy "t" mond helyette.

napról napra bővül a szókincse.

A fiam ezzel szemben 2évesen kezdett el beszélni.

2012. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! Valóban minden gyerkőc más tempóban fejlődik.
2012. jún. 11. 21:33
 9/10 anonim válasza:
Ne aggódj, egyik napról a másikra majd beszélni fog!Kislányom sem beszélt 18 hónaposan semmit,most 20 hónapos, és már mindent mond értelmesen. és kezd mondatokat kialakítani.
2012. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 26.-án lesz 18 hónapos, és sok mindent mond! Mindent megértet velünk! Első szavai tavaly a papa, baba, mama, ana (anya), apa volt! Azóta folyamatosan bővül a szókincse, ha sétálni megyünk, vagy mesét néz, mondja, hogy mi micsoda! Pl. séta közben: virág, labda, hinta, fa, felhő, nap, stb.! Minden állatot megismer, és ha lát állatot, mondja is, hogy mi micsoda! Még a hangyát is meg tudja különböztetni, meg a bogarat, lepkét! Hamar elkezdett beszélni, viszont nálunk a járás volt kicsit későn, 12 hónap, két hetes volt, mikor megtette az első lépéseit! Ismerős gyerekek már 11 hónaposan elindultak! Viszont ők még nem beszélnek!
2012. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!