Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha az anyám...

Mit tegyek, ha az anyám tönkreteszi az életünket?

Figyelt kérdés

18 éves voltam,amikor terhes lettem.Nem terveztük a barátommal,de végül megtartottuk.A szüleim ennek nem nagyon örültek.

Azt akarták,hogy vetessem el a picit.A kapcsolatom kezdete óta utálták a barátomat.

Anya szinte naponta elmondta,hogy mennyire nem hozzám illik a barátom,aki már a fél várossal lefeküdt és csak kihasznál.Tény,hogy voltak nehezebb időszakai a kapcsolatunknak és néha külön voltunk.De amióta megszületett a kislányunk,azóta semmi gond

nincs közöttünk,nagyon szeretjük egymást és a lányunkat is.


Az anyám viszont az őrületbe kerget.Miután hazajöttünk a kórházból,már az első nap itt voltak nálunk apukámmal.Úgy voltam a dologgal,hogy legalább hamar letudjuk a látogatást.Anya már akkor megjegyezte,hogy talán a kisbabánknak közöttünk kéne aludnia,nem egy külön szobában...Elmagyaráztam neki,hogy mi így szeretnénk és kész.Akkor megsértődött,mert "csak" tanácsot akart adni.

De másnap már itt volt nálunk megint,pedig nem is hívtuk.

És ez így ment az első 3 hétben,utána szerencsére sikerült beszüntetnem az ilyen "kellemes" látogatásokat,ahol rendszerint azt hallgathattam,hogy mit csinálok rosszul,tegyem 10 percenként cicire a babámat,mert úgy beindul a tejem(nem gond,hogy egy csepp tejem nem volt a első naptól kezdve...),ha már nem szoptatok,akkor legalább ne babavízből csináljam neki a tápszert,mert az káros és ehhez hasonló hülyeségeket mondott.Egyik tanácsát sem fogadtam meg,megsértődött,mert ő "csak jót akart".


6 hónapos a lányunk és ma a következő mondatával akasztott ki anya:Nem érti,hogy tudok gondoskodni úgy egy gyerekről,hogy nem tudok se főzni,se takarítani és hogy milyen felelőtlen vagyok,amiért másra is rábízom a babámat meg hogy mérgezem a bébiétellel.

Én csak néztem először,hogy jól hallottam-e.Utána fogtam magunkat és eljöttem a picivel tőlük,mert semmi kedvem nem volt vitázni.Ha már megteszem neki azt a szívességet,hogy egy telefonhívásra leviszem hozzá a lányomat,mert régen látta és ő "beteg,nem tud eljönni hozzánk",akkor az legalább a minimum,hogy nem kezd el cseszegetni.


De már sajnos nem ez volt az első ilyen.2 hete itt voltak nálunk és mondtam,hogy nagyon fáj a fejem.Erre azt mondta,hogy én ne panaszkodjak,mert nem ismerem az igazi fájdalmat,mert nem természetesen szültem,hanem császárral,bezzeg a nővérem 28 órát vajúdott és kibírta fájdalomcsillapítás nélkül és az több volt,mint egy sima kis fejfájás.

Már ott is mondani akartam neki,hogy akkor lehet menni a nővéremhez unokázni,csak megleszünk nélküle valahogy.

Mondta azt is,hogy hétköznaposok is mehetnénk hozzájuk és én erre mondtam,hogy nekünk a hétköznapos eléggé zsúfoltak,mert sok a programunk.Erre megsértődött,hogy ellene nevelem a picit és azt akarom,hogy ne ismerje a saját nagymamáját.


És még ehhez hasonló dolgokat mond mindig,ami borzasztóan idegesít már.Nem kell a "segítsége",nagyon jól megvagyunk hármasban.Meg mindig azt hallgatom,hogy mennyire rosszul nevelem a kislányunkat,elkényeztetem,nem bírok vele.


Rosszul esik,hogy a saját anyám közli velem,hogy rossz anya vagyok,mert minden barátnőm és ismerősünk mondja,hogy milyen jól nevelem a picit.



Már nem tudom,hogy mit csináljak.Valahogy le akarom állítani,mert ennek így nincs értelme.Nem akarom,hogy beleszóljon az életünkbe,nem kellenek a tanácsai.

Ha bármit mondok neki,akkor megy a sértődés és a szöveg,hogy ellene nevelem a picit és hogy ő csak segíteni akar.


Ti mit tennétek a helyemben ?Meglehetne oldani ezt a kialakult helyzetet úgy,hogy ne legyen nagy vita,sértődés belőle?



2012. jún. 11. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Inkább sértődjön meg, de neveld helyesen a lányod! Ha elkényezteted, ha ezt-azt teszel, te neveled később is, te cipeled a súlyát, te gondoskodsz róla! Ha anyukám ilyen lenne, megmondanám neki, hogy nincs szükségem rá, és ha rendes, kulturált módon tud viselkedni, akkor jöjjön csak! Nem kell felesleges teher, sem probléma szerintem a nyakatokra! Persze ez személyes vélemény!
2012. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Anyukádat fogadd el úgy ahogy van.Ő nem fog megváltozni a te megváltozott életed miatt.Neked kell engedni, mert te vagy a fiatalabb.Addig örülj még ő van neked és ne taszítsd el magadtól, mert ő nevelt fel téged úgy ahogyan most te neveled a kislányodat.Lehet hogy néha soknak érzed a beszólásait meg úgy érzed, hogy bánt, de fontos, hogy azt ne felejtsd el soha, hogy ő az édesanyád.Szörnyű ilyeneket olvasni.Amikor ennyire nem jön ki egymással anya és lánya.Türelem legyen és megértés, részedről főleg!

Sok sikert:)

2012. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem lehet megoldani, hogy ne legyen belőle sértődés. SZerintem egyszer, de rendesen mond el neki a véleményed, és utána tarts egy kis távolságot. Anya lettél! Fel kell nőnöd és meg kell védened a családot, a családi békét és nyugalmat, akár a saját anyáddal szemben is!
2012. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Ja és szerintem ne vegyél minden szót véresen komolyan a szívedre.Természetesen nem ismerem anyukádat, de ilyet még véletlenül se mondj neki, hogy nincs szükséged rá.:S Olyan soha sincs hogy csak az egyik fél hibás! Gondold át!Lehet még szükséged Rá az életben!
2012. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én a következőt tettem (anyósommal). Elmondtam, hogy én szültem, én nevelem, én vagyok az anyukája. Mivel velem él, az én szabályaim szerint él, és nevelkedik. És aki ide jön hozzánk, az alkalmazkodjon hozzánk, és nem mi akarunk hozzá. (alvását nem kell megzavarni csak azért, mert ők megérkeztek stb.) Szeretném, ha a nagyijával jó kapcsolata lenne, ha részt venne az életében, és minden ünnepkor ott lenne, de úgy, mint a nagyija, enm úgy, mint az anyukája, mert az én vagyok. Nem az ő dolga, hogy mit eszik, hogyan öltözik, milyen a napi rutinja. Csak az a feladata, hogy szeresse. És nyomatékosan megkértem, hogy ne szóljon bele az életünkbe. Amióta ez a kínos beszélgetés lezajlott, kenyérre lehet kenni, és nagyon jó lett a kapcsolatunk. De az kellett hozzá, hogy a sarkamra álljak, és ne hagyjam magam befolyásolni és kioktatni.
2012. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Nekem az a véleményem, így a leírtak alapján, hogy Te még nagyon fiatal vagy. Azt gondolod tudsz mindent. Pedig hidd el, hogy nem. Nem hiába lettél terhes 18 évesen. És ezért is van az, hogy nem tiszteled az Édesanyádat. Én örülök minden percnek, amit anyukámmal tölthetek, mert Ő nevelt fel. Mindent megtett értem és a testvéremért. Persze sokszor van, hogy nem úgy gondolkozom a gyereknevelésről és még sok mindenről, mint Ő, mert más korosztály, generáció. De soha nem bántanám meg azzal, hogy megmondom neki. Ami olyan azt elengedem a fülem mellett és úgy csinálom, ahogyan én akarom. Egyébként más örülne, ha az anyukája törődne vele, a szülés után ott lenne minden nap. Tudod ezt azért teszi így, mert szeret Téged és a babádat. Te viszont lázadsz, mert fiatal vagy.
2012. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy írhatnak sokan ilyet, hogy nincs szükségük az anyjukra??? Neked hogy fog esni, ha majd x év múlva a gyereked azt mondja neked, hogy nincs rád szüksége? Persze a te gyereked, neked kell nevelni, a saját szabályaid szerint, de akkor ülj le és beszéld meg az anyáddal mit miért és hogyan szeretnél... Amúgy meg az én apám sem szereti a páromat, de ő még csak okot sem adott erre, nagyon rosszul esik, de nem tudok mit tenni, ettől tartom a kapcsolatot apámmal rendesen. És anyámmal sem felhőtlen a viszonyom, de ilyet akkor sem mondanék, mégis csak ők neveltek fel!
2012. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

egyetértek a 6.-7. válaszolóval.


te még nagyon dacos vagy. gondold át ezt a dolgot higgadtan.

hidd el, mindenki kap jó tanácsokat és kevésbé jókat, de ezeket meg kell tanulni használni illetve elengedni a fülünk mellett.


mondjuk nem hinném, hogy csak rossz tanácsokat tud adni anyukád, hisz titeket felnevelt, nem? akkor meg csak ott van benned a "csakazértse" ez pedig tényleg nagyon rossz és bántó, próbáld meg elfogadni anyukádat, lépj ki a kamasz korból, hisz már te is édesanya vagy!

2012. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Édesanyádnak nehéz megértenie és elfogadnia, hogy Te is édesanya lettél. Ez vezet nálatok egyfajta szerepkonfliktushoz. Neki is meg kell szoknia, hogy nagymama és azt, hogy ennek a kisbabának Te vagy az anyukája. Mindemellett a Te anyukád akkor is ő marad! Én úgy érzem így ismeretlenül, hogy a konfliktusok köztetek nem most kezdődtek. De azt is látom, hogy Te ezeket az ú konfliktusokat kamaszként és nem felnőttként kezeled, kamaszként reagálsz rájuk. Meg kell tanulnod finoman, de határozottan meghúzni a határokat úgy, hogy közben nem felejted el, hogy mi a tisztelet a másik felé.

És neked is jelezned kell anyukád felé, hogy azzal, hogy rossz anyának nevez, csak az unokájának fog ártani Neki vajon hogy esne, ha azt kapná meg az ő anyukájától, hogy ő rossz anya?! Fiatal és még tapasztalatlan anya vagy, de egészen biztos vagyok benne, hogy nem vagy rossz anya!!!

A tanácsok közül pedig célszerű szelektálni. Te döntesz, hogy melyiket fogadod meg. Azért van olyan, ami hasznos lehet. A nagymama meg később is jó lehet, ha már tud többet vigyázni a picire.

Én a Te helyedben leülnék édesanyáddal egy nagyon őszinte, de szeretetteli beszélgetésre és megpróbálnám vele rendezni ezt az új helyzetet! Azt nem írtad, hogy a pároddal mi a helyzet? Talán kicsit ki van rekesztve a családból? Kiáll melletted? Megvéd?

2012. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En elmondanam anyunak h nem fogom beengedmi ha igy viselkedik

Kulon elitek a felnott eleteteket, sajat csaladod van, semmi szukseg az okoskodasra.

Anyuka vagy, az a legfontosabb hogy kiegyrnsulyozott legyel mrtt a baba megerzi hogy vagy

Nem kell tobbet nyelned mert mar Ti vagytok a fontosak!!!

2020. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!