Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor mondjátok azt, hogy...

Ti mikor mondjátok azt, hogy a baba átaludt az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos. Két hete éjszaka nem kér enni, erre a barátnőm azt mondta, de jó akkor átaludta az éjszakát. Nekem viszont nem ezt jelenti, mert így is be kell menni hozzá minimum kétszer, mert vagy beszorul a lába a kiságyba, vagy ki van takarózva és nyöszörög. Bemegyek megigazítom, és alszik is tovább. Nekem azt jelentené az átaludt éjszaka, hogy nem kell bemenni hozzá, de ebben a helyzetben úgy látom ez sose jön el. Ti hogy gondoljátok, nektek hogy alakult, mikor nem kellett már bemenni a picihez?
2012. jún. 11. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom viszonylag későn, 14 hónaposan kezdte el át aludni az éjszakákat. Ez azt jelenti, hogy nem iszik, nem ébred meg éjjel. Mondjuk az ivásról egy évesen szokott le, de utána még sokszor ébredt éjjel, csak nem ivott. Aztán 14 hónaposan gondolt egyet, és nem ébred azóta. Előfordul, hogy nyöszörög, akkor átmegyek megnézni, de attól ő még alszik, nem ébred fel.
2012. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen értelemben a 2,5 évesemnél még nem jött el ez a nap :)

A 8hónapos viszont 2hónapos kora óta.


Nálam az az átalvás, ha éjjel nem eszik, mászkál át hozzánk, vagy nem kell kivinni pisilni.

2012. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondanám hogy a fiam átalussza az éjszakát. Nem azért ébred fel mert éhes és szopizni akar, hanem azért mert rosszat álmodott, beszorult a lába, stb. Ezek nem tartoznak hozzá a rutinjához, míg az éjjeli szopizás igen.

Az én fiam egyébként 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. Ritkán kelek fel hozzá ilyenek miatt, de azért előfordul, viszont ő ilyenkor szinte fel sem ébred.

2012. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondanám hogy a *fiad!! bocsi elírtam
2012. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor alussza át az éjszakát,ha nem kel fel.


Ettől én is agymenést kapok, amikor anyukák azt mondják, átalussza,aztán kiderül hogy hússzor be kell rohangálni a gyerekhez.

Úgyhogy nálunk akkor alussza át az éjszakát, ha nekem sem kell felkelnem:)

A fiam két éves, ő nagyon ritkán ébred (ha beteg vagy rosszat álmodott) a lányom 6 hónapos, kb 1 hónapja nem eszik éjjel, néha felébred azért, olyankor simogatni kell kicsit a hátát. Még nem fogzik.

2012. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra akkor aludta át az éjszakát, amikor kelés és evés nélkül is aludt 7-8 órát. S ez ugye egyre jobban kitolódott, 6 hónaposan már végigaludt 12 órát is.


Amúgy van, hogy én is kelek éjjel pisilni, vagy csak úgy...úgyhogy ha ezt is beleszámítjuk, akkor 29 éve nem aludtam át az éjszakát. :)


Ha már nem eszik éjjel, és nincs fent órákat, akkor azért az szerintem már jónak számít. De sok gyerek kel még fogzás, pisilés stb. miatt éjjel, akár évekig is.

2012. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt jelentené, hogy nem kell bemenni hozzá. 15 hós a babám, volt már átaludt éjszaka, nem is egy, és volt, hogy több napig folyamatban, de ez nem volt tartós. Mindig kell itatni, most a foga kelti fel, de mindig van valami. Az a jó, hogy tényleg visszaalszik egyből, nincs ébren tartósan, de akkor is át kell menni hozzá, így szerintem ő nem alussza át az éjszakát.
2012. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 6,5 fél hós a fiam és nem volt túl sok még az átaludt éjszaka.

Mert szerintem az az átaludt éjszaka,amikor nem kell felkelni hozzá semmilyen okból kifolyólag.

Néha ha nagyon kimerül,mert egész nap forog,sikítozik,rúg-kapál akkor bizony elfelejt felkelni éjjel:)

Bár nekem 3,5 hós koráig rettentő hasfájós volt,soha nem aludt éjszaka még nappal se,így ha esetleg fel is kell hozzá kelni,mert szomjas vagy mert beszorult a lába,az ezek után nekem vígan belefér,de az nem átaludt éjszaka szerintem.

2012. jún. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én akkoris azt mondom, ha 9 -kor elalszik és csak 4-kor kér cicit:D
2012. jún. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kezecske:)
2012. jún. 12. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!