Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éven felüli gyermekednek...

1 éven felüli gyermekednek mit adsz reggelire és vacsira? Csak én gondolom, hogy nem jó, ha mindkét étkezésre sokszor kenyér van vmivel?

Figyelt kérdés

Szoktam adni vacsira pl.banános rizspelyhet vagy tejbegrízt, néha kekszes almát, de más nem nagyon jut eszembe,csak a kenyeres dolgok. De sokszor reggelire is azt esznek, nem túlzás ez?

Amúgy 16 hónaposak lesznek. Ebéd nem gond, azt eszik,amit mi, uzsira joghurt vagy gyümi, esetleg tejszelet, dörmi ritkábban.


2012. jún. 11. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja szoktak még néha reggelire gabonapelyhet enni joghurttal, ill. néha a rántotta is megy hol vacsira hol reggel.
2012. jún. 11. 16:29
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is most lesz 16 hónapos. Sokszor van kenyér, mert mi is azt eszünk. De azért kap tejbegrízt, tejberizst, kalácsot, péksütit is, pl sajtos croissant. Valamelyik este gofrit sütöttem neki, lekvárral ette. A maradékból meg reggel csipegettem neki bele a krémtúróba. Sajnos mostanában a joghurtot annyira nem szereti, pedig régen imádta.
2012. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, vagyis nálunk is alakul így olykor. Bár én tojással szoktam variálni, ha tojásos van reggelire, akkor vacsira szendvics (bár az is kenyeres, bundás kenyér, rántotta...).

MOndjuk nekünk annyiból más, hogy mi vacsorára eszünk főtt ételt, és amióta eheti azt, amit mi, ő is azt vacsorázik többnyire. Ebédre is főtt ételt eszik, vagy ebédidőben elkészítem már a vacsorát, és este megmelegítjük, akkor ugyanazt eszi, vagy külön főzök neki valamit.

2012. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is kenyér van reggelire valamivel, vagy bundás kenyér, gofri, palacsinta, de van hogy túrós, vagy Meggyes pite, süti, péksütik.

Vacsi is pékárú, vagy ami az ebéd volt. Mi is ezt esszük!

2012. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam imádja a kenyeret. Ha rajta múlna csak kenyeret, banánt meg füstölt lazacot enne. Igyekszem úgy alakítani hogy egy nap csak egyszer egyen kenyeret. Este általában sinlacot eszik almával vagy valami zöldségfélével. Ő tejérzékeny, ezért én joghurtot, egyéb tejes dolgot nem adhatok neki, így a kálcium bevitel miatt mindenképpen vagy Sinlacot vagy tápszert kap.

Mi felnőttek is rengeteg szénhidrátot eszünk. Reggeli kenyér vagy müzli, ebédre tészta vagy rizs köretként, vacsorára szendvics. Egyáltalán nem változatos.

Én néha gyümölcsturmixot szoktam csinálni hogy kiváltsam a reggeli szénhidrát adagot.

2012. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy heten 3-szor van reggelire muzli gyumolccsel es tejjel (sajnos a fiam csak igy hajlando meginni a tejet semmi mas formaba nem kell neki 1 eves kora ota ezert ez kell neki heti 3-szor). 2-szer van tojas valamilyen formaba: rantotta, tukortojas, kemenytojas (kulfoldon elunk es itt 9 honapos korban kell bevezetni igy 1 evesen mar ette reggelire). A maradek 2 napon van valamilyen felvagott friss zoldseggel es sajtal, pastetom vagy virsli, halpastetom, tonhal konzerv... Ezeket kombinallom es variallom, hogy valtozatos legyen.


Vacsorara nallunk meleg van mert ekkor van egyut a csalad. Kisfiam 1 eves kora ota bolcsis igy o ketszer eszik meleget egy nap. Amit enni szoktunk az: grillezett hal parolt zoldseggel, burgonyaval, csirkes kebab jo sok friss zoldseggel es pitaval, zoldsegek kinai szosszal es tesztaval, fott krumpli sonkaval, sajtal es tejfollel, krumpli fove es kettevagva megtomve sonkaval vagy zoldseggel jo sok sajtal es sutobe atsutve, szoktunk neha szendvicset is enni vagy osszedobok egy francia salatat a hetvegi husleves zoldsegeibol. Szoktam padlizsan keremet kavarni vagy majonezes karfiolt. Ritkan van pizza rendeles ha lustak vagyunk. Ha jo az ido akkor a kerben vacsizunk es sutunk hamburgert vagy sertes tarjat zoldsegekkel. Szoktam neha fasirozottat is sutni fozelekkel (ezt elkeszitem azelott valo nap este). Neha van rakott dolog is mint pl rakottkrumpli, rakott kel stb. Szoval minden fele van vacsira attol fugg mire van ido es mit kivanunk. A menut altalaban hetire szoktuk beallitani es igy vasarolunk.

2012. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A főtt kajával nincs gond, nekem azt ebédre eszik. Csak azt gondoltam, nem jó,ha 2x is kenyérféle van néha egy napon belül. De látom, más is így csinálja:)

2012. jún. 11. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!