Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le kisfiamat...

Hogyan szoktassam le kisfiamat az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
Kisfiam most töltötte be a 2. életévét. Igen nagy étkű gyermek, de egyáltalán nem kövér, mert rettentő aktív, és állandó mozgásban van. Éjszaka még mindig eszik tápszert, kb. 3dl-t. Már most nem bánnám, ha elhagyná ezt a dolgot, mert így akkor a kis gyomra semmit nem pihen. Nem akarom drasztikusan elvenni tőle, hogy egyik nap még van, másik nap már nincs. Tea, víz nem segít helyette, próbáltuk. Tudnátok valamilyen jó, és számára is elfogadható megoldást ajánlani? Előre is köszi
2012. jún. 11. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:

náluk még az egész napi mennyiség számít, azt kéne növelni.

reggel és este kapjon tejet (vagy ha allergiás akkor tápszert), utána/előtte reggelit és vacsorát, napközben az edéb és az uzsonna legyen bőséges és igyon eleget.

ezután ha ébred akkor mond neki, hogy elfogyott a tápi, most nincs. 2 évesen azért megérti :)

az ágya mellé meg tegyél egy pohár vizet, ha mégis szomjas lenne :)

2012. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek az eslő válaszolóval. Lányom is ezt csinálta, és egyik nap besokalltam, és elkezdtem neki mondani, hogy úgy igyad az esti tejcsit, hogy éjjel anya nem tud már hozni. Ezt mondogattam neki jó pár este, és 1x csak nem vittem neki. első éjjel sírt, de aztán már átaludta az éjjeleket, és reggel elkezdett korábban kelni, és nagyobb mennyiségű tejet inni.

Míg addig max 150ml-t ivott, onnantól felment 3-3,5dl-re. :-)

sok sikert!

2012. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!