Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan válasszunk babakocsit?...

Hogyan válasszunk babakocsit? Első baba, októberre várjuk, fogalmunk sincs mik egy jó babakocsi tulajdonságai, mely dolgokra kell figyelni.

Figyelt kérdés
Bolygókerekesből nincs nagy választék, az olyan "elemeiből paklászom össze" típusú kocsi nem tetszik. Nemrég láttam egy gyönyörű babakocsit (márkát nem tudom), fix kerekei voltak. Azt nem nehéz irányítani? Nem kezd el egy idő után nyikorogni, "kilazulni" a tolókarja a folyamatos emeléstől-lenyomástól?

2012. jún. 12. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Fontos kérdés,hogy tárolni van e bőven hely,kell e cipelned emeletre,autósülésként is funkcionáljon-e.
2012. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

-kell-e cipelni lépcsőn (súly)

-elfér-e a lakásban/tárolóban (nagyság)

-kocsi csomagtartóban viszitek-e majd --- befér-e

Nagyjából ezek a legfontosabbak.

Én jobban szeretem a fix kerekes kocsikat, szerintem nincs baj a tolásával.

Nekünk az első kocsink egy nagy dög fix kerekes kocsi volt, de én imádtam.

2012. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lift van, hely is a tárolásra, csomagtartóba szerintem normálisan elfér egy babakocsi. Vennénk külön gyerekülést. Szeretünk sétálni akár városban, akár "terepen", úgyhogy jó lenne, ha mindent bírna. :)
2012. jún. 12. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Arra is figyelj, hogy újszülött kortól használható legyen (vízszintesig dönthető háttámla), mert a legtöbb kocsit későbbtől ajánlják. Nekünk az ikreknél bergon volt, az bolygókerekes, de azt a monstrumot nem is lehett volna anélkül bekanyarintani. Én most a touragoo track-et néztem ki, az nem bolygós, de ár/érték arányban olcsó és végig használható. Nekünk van külön hordozónk.
2012. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fentieken kívül arra is figyelj, hogy átfordítható-e a tolókar. Ez nálunk az első gyereknél gondot okozott, mert utált úgy a babakocsiban lenni, hogy közben nem lát.
2012. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Párom szerint mindegy csak jó nagy legyen (nem tudom mekkora gyerekre számít) :). Mi az a szélesség, ami pl. fennakad egy pénztárnál? Fix kerekessel mennyire egyszerű szűkebb helyen megfordulni anélkül, hogy bármit is levernék?
2012. jún. 12. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Három kocsit vettünk mire a negyedik bevált, euro cart lumina, hátsó kerekei nagyok elöl bolygósítható, külön tehető rá a mózes és külön a sportrész, minden van hozzá ami kell, kerekei is egy pattintással levehetők, és egy gombnyomás és máris leemelted a vázról amit épp használtok, a sportrész kagylóüléses nagyon sokáig kényelmes lesz, viszont nagy az árkülönbség egyes boltoknál van ahol 80 ezer de van ahol hatvan érdemes utánanézni, itt egy link ,hogy hogy néz ki

[link]

2012. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ragaszkodtam a bolygókerekeshez. A miénkkel rémálom elindulni, összevissza forog, befordul keresztbe. Így én fixálva használom, tehát semmi értelme nincs a bolygónak így. Nekem nem nehéz befordulni vele. Arra is figyelj, hogy elég széles legyen a mózese. Télen overálba lesz a baba. Nekünk a 2 hónapos kisfiamnak most is elég szűkös, pedig kis súllyal született. Szép, csinos kis kocsi, de ma már inkább egy nagy batárt vennék.
2012. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ami nekem fontos volt:

-újszülött kortól használható

-fix kerekes

-széles

-átfordítható tolókar

-legyen hozzá lábzsák

Én megtaláltam a nekem való kocsit.

2012. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekünk ez vált be, mi is szeretünk nagyokat sétálni:

0-6 hó közt nagy, mózeses babakocsi. nekünk egy használt PegPerego van, de pl. a Bergonos is tetszik.

6 hótól Coletto Aveo


[link]


[link]

2012. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!