Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Hogy felejtethetném el a...

SOS! Hogy felejtethetném el a rossz élményt a babámmal?

Figyelt kérdés

Egy soron kívüli fürdés sírással végződött, azóta szegénykém remeg, ha meglátja a kádat.


(nagyon kakis volt és rám s kifolyt, nem tudtam normálisan megfogni, ide-oda imbolygott és a könyökömmel véletlenül megnyitottam a zuhanyt is rá :((((( )

8 hónapos

Ha van valami ötletetek kérlek segítsetek!!!Köszi!



2012. jún. 12. 18:06
1 2
 1/15 Kerria ***** válasza:
100%
Én nem kádban fürdetném egy ideig... pl ha megvan még a kiskádja, vagy valami nagyobb lavor, akkor abban fürdetném, és napközben is kitenném neki(udvarra) hagy játszon benne...akkor oldódik a félelme!
2012. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia

en hasonloan jartam.

A vedono azt mondta nekem hogy szoktassam vissza. ovatosan . es nem locsoljam a fejet es az arcat csak torolgessem at. azota nincs baja vele.

2012. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja, csak az a baj, hogy használtam a lavórt is, mert a csap alatt lemostam a kaki nagy részét és bele ültettem a lavórba és befejeztem a csutakolását. Ma a kiskádjában fürdettem és detto ugyanúgy remegett a drágám :(((((( annyira bosszús vagyok magamra, de akkor a kapkodásban fel sem tűnt, hogy ő ennyire megijedt :(((((( (és, amint kiemelem, azonnal abbahagyja, vigyorog, meg sem kell vigasztalni, tanácstalan vagyok:(((( ) Segítsetek!
2012. jún. 12. 18:16
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan hülye ötletnek tartják, de ha elég nagy a mosdókagyló, akkor abba ültesd bele és ott most le. Nálunk bevált, az neki egyáltalán nem volt "normális" fürdés, és nagyon viccesnek tartotta. Persz jobban oda kell figyelni, de megéri kipróbálni.
2012. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem is 8 honapos babam van,nalunk a legfontosabb,ha sir,azonnal kornyezet valtas,pl.konyhabol-furdobe,ha fordobe tortent,akkor a szobaba vidd es furdesd stb.ez jon be csak,ha azonnal elviszem mashova az adott helytol
2012. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nekünk is volt ilyen időszakunk és lassan ment a visszaszoktatás.

először úgy merészkedett be a kádba, hogy az apja is bent volt (úszónadrágban) és folyamatosan mondtuk neki, hogy vigyázunk rá, nem lesz semmi baj. teleraktuk a kádat érdekes játékokkal (vettünk újakat is), hogy hátha azok is elterelik a figyelmét. kb. 3-4napig kellett az apja is mellé (első nap csak az ölében, utána már mellette, de egymást fogva), s azután már elég volt, hogy csak a játékok voltak ott. kitaláltunk új játékokat, főztünk a vízben, babát fürdetett ő is, stb.

a lényeg: éreznie kell, hogy biztonságban van (nálunk ez volt 'apa', aki szintén vele fürdik és vigyáz rá) és el kell terelni a figyelmét. a kellemetlen emléket (kád) össze kell kötni pozitív, jó élményekkel. de csak fokozatosan szabad, tőle sem lehet elvárni, hogy azonnal elfelejtsen mindent.

kitartás, remélem sikerül!

2012. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam, hogy megpróbálunk helyszínt változtatni,meg látom milyen eredménnyel:)

Nem hülye ötlet a mosdókagyló sem, ha az hozza az áttörést én azt sem bánom.

Néhány nap múlva megpróbálkozunk az együtt fürdéssel,hátha az segít.


Köszönöm a gyors válaszokat és a megnyugtatást, meg, hogy nem barmoltatok le :)))))

2012. jún. 12. 18:42
 8/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok. most látom, hogy csak 8 hónapos a kicsi, így vszínű, hogy a mi módszerünk nem lenne túl praktikus nála. (nem tudom, hogy eddig hogyan fürdetted.)

azért remélem sikerül vmit kitalálni.

2012. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
kb egy hónappal ezelőttig biztonsági fürdető állványon, most egy ideje lavórban, de úgy, hogy az benne volt a ngykádban és imádott fürödni mindig is. Remélem bejön neki valami új, csak még ki kell találni, hogy mi :)))))
2012. jún. 12. 18:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj rá nincs semmi baj :) érzi ha ideges leszel. Enged meg a vizet a nagy kádban és ülb be ,kérd meg a férjed adja be a babát és pancsoljatok , ha fél öleld át ,esetleg szoptasd meg ,a lényeg hogy csak akkor szálljatok ki ha megnyugodott.Pár együtt pacsálás után egyedül is élvezni fogja .
2012. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!