Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a 7 hetes...

Miért nem alszik a 7 hetes babám nappal?

Figyelt kérdés
kb 10-15 perces alvásai vannak nappal evés után utána kipattan a szeme de ásít és nyűgösködik.látom rajta hogy álmos de mégsem alszik.miért lehet?
2012. jún. 13. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én babám sem aludt nappal sokat, olyan 3-4 hónapos koráig.

Utánaolvastam és állandóan azzal jöttek, hogy biztos nem teszek meg mindent a nyugodt alvás érdekében, nem teremtem meg neki a feltételeket...

Na persze! Mindent megpróbáltam, altattam így-altattam úgy, próbáltam rendszerezni, sokféleképpen próbálkoztam, de csak nem aludt nappal.


Aztán 3-4 hónapos korában tulajdonképpen az egyik napról a másikra elkezdett nappal is jókat aludni!

Arra jöttem rá, hogy lehet kellenek bizonyos feltételek az alváshoz, de egy babánál nem csak ez kell, hanem az, hogy megszokja a külvilágot, hogy ő maga is képes legyen alkalmazkodni, és "legyőzni" az őt ért ingereket, amelyek miatt kipattan a szemük. Lányom imádott figyelni, állandóan "dolga volt" már aprócska korában is, és nem ért rá aludni...de megtanulta, hogyan kell. De ehhez érni kellett neki is, és nem csak kizárólag én kellettem hozzá.


Ja, és ha éjjel alszik a babád, akkor már szerencsés vagy. :)

2012. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, nagyon igaz: az alváshoz idegrendszeri érettség kell, sok babánál ez még nincs meg. (Ez semmi rosszat nem jelent, pusztán azt, hogy még pici.) Nem nagyon tud mit kezdeni az ingerekkel. Lehet, hogy hónapok, lehet, hogy hetek múlva, de ez változni fog. Addig is az alvásokhoz igyekezz ingerszegény, nyugodt környezetet biztosítani, ha eddig máshogy tetted volna.:)
2012. jún. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban! Az én lányom is ilyen. Bár már valamivel jobb a helyzet. Nekem az első 3 hónap emiatt rémálom volt. Volt olyan nap hogy szinte szó szerint semmit nem aludt nappal és természetesen rengeteget sírt. Gyakorlatilag megállás nélkül. Számomra ez az időszak a kétségbeesés legsötétebb mélységét jelentette. Most sem nagy alvó nappal, de 2X alszik már kb fél-háromnegyed órát. Én ennek is örülök. Már nagyobb (4 hónapos lesz) így már nem is annyira nyűgös emiatt. Ha mégis az elviszem babakocsizni, mert bár abban sem alszik el mindig de némileg megnyugtatja.
2012. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még egy ötletem van bár nem ez a kérdés tudom. Nekünk bevált az, hogy a nappali szoptatásoknál ha belealudt nem raktam le, hanem hagytam, hogy a cicimen lógjon és ott aludjon. Persze ehhez kell egy kényelmes szoptatóspárna, vagy szoptasd fekve. Nekem így egy kicsivel többet tudott aludni a lányom, mert ha leraktam pár perc után vagy azonnal megébredt.
2012. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.sajnálom szegénykémet de magunkat is mert nincs egy nyugodt esténk sem mert akkora már tényleg nyűgös nagyon.de hála este alszik :) ürömben az öröm :)
2012. jún. 13. 16:26
 6/9 Moncsibaba85 válasza:
Sziasztok! Friss, ropogós anyuka vagyok. Sajnos az én 10 hetes kisfiam sem alszik nagyon nappal :-(. Ha alszik össz-vissz másfél órát akkor már indián táncot lejtek. Attól az anyukától kérdezem, aki a cicin alvást javasolta, és ha később sem fog másként elaludni ? Biztos, hogy ez jó megoldás? Persze ne értsen félre senki nem akarok én nulla tapasztalattal észt osztani, csak azt olvastam könyvekben, hogy amire most raszoktatod azt fogja igényelni. Sajnos nálunk sem hajlandó másként elaludni csak a cicin, aztán ha leteszem többségében felébred
2013. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia! Én tettem fel ezt a kérdést egy éve:) na én úgy csináltam ami bevállt ,hogy nagyágyban mellébújtam elaludt és vissza raktam a kiságyba.ezt 2 hétig csináltam aztán próbából beleraktam a kiságyba és elaludt :)hétröl hétre változott akkoriban :)
2013. jún. 1. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Én javasoltam a cicin altatást! Végül úgy alakult a lányomnál hogy 11 hónapos koráig szoptattam, addig többé-kevésbé cicin aludt el, bár nem mindig, volt egy hosszú idő amikor magától ment az elalvás olyan 6-9 hónapos korában azthiszem. Nálunk aztán a fogzás nagyon bezavart, de miután már nem szoptattam is az ölemben vagy mellettem aludt el és úgy rakom az ágyába. Ez mind a mai napig így van. Én sokat próbálkoztam drasztikusabb módszerekkel hogy önálló elalvásra szoktassam, de sajnos minden fognál borult a dolog, így feladtam. Engem ez már nem zavar, mert nagyon gyorsan pár perc alatt elalszik mellettem vagy az ölemben. AZ a véleményem ha egy gyerek rossz alvó típus, nehezen alszik el, akkor hiába minden praktika úgy is úgy lesz ahogyan őneki a legjobb. Én nem szeretem ha sírva alszik el a gyerekem! Sokat hagytam sajnos sírni és semmi eredménye nem lett, de egyszer elegem lett és megfogadtam hogy többet nem kínzom, neki szüksége van rám az elalváshoz. Szerintem nem fogod elrontani ha segítesz neki elaludni!
2013. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy ez az első pár hónap a legnehezebb, nálunk 3-4 hónap kellett hogy képes legyen nappal egyhuzamban 40-45 perceket aludni. Ezt eleinte végig cicin... AZtán szép lassan beállt hogy 3X 45 percet aludt és el tudtam osonni mellőle vagy beraktam az ágyába. Sokáig aztán 2x aludt napközben, de igazán azóta jó a helyzet amióta már csak 1X alszik ebéd után olyan 11 hónapos kora óta, úgyanis ilyenkor kb 2 órát durmol! Egyébként ez a 45 perces alvás a mai napig megvan nála mert nagyon sokszor 45 perc után felébred, akkor odamegyek kicsit simogatnom kell és úgy alszik tovább.
2013. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!