Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok "hozott ajándékot" a...

Nálatok "hozott ajándékot" a tesó?

Figyelt kérdés
Kistestvér születésekor vettetek valamit a nagynak, amire azt mondtátok, a kicsitől kapja? Miért/miért nem? Mi volt a reakció?
2012. jún. 13. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Még nem született meg a kistesó, de fog kapni a nagy tőle ajándékot:)

Többen is javasolták, hogy jót tesz a nagytesó lelkének, ha a kicsi egyből azzal indít, hogy hoz neki valamit.


Sokat beszélünk a kicsiről, és a fiam mindig mondja, hogy ha megszületik a kistesó, vesz neki teherautót, és odaadja az összes játékát neki:) És mindig kérdezi, hogy a kistesó is hoz-e neki valamit, mire mindig mondjuk, hogy biztosan fog, mert a kistesó már most is nagyon szereti őt, és szeretne neki kedveskedni:)

2012. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi nem, a lánykám ( a nagyobbik), már attól magán kívül volt, hogy végre átölelhet öt nap után. :) Négy éves volt mikor a huga született, és nagyon várta a babát. Aztán a hugi antibiotikumot kapott, és emiatt öt napig benn tartottak bennünket. A nagyobbikam addigra már belázasodott szegény, és másnap reggel nem is akart arról hallani, hogy ő nem jöhet be a kórházba a babáért. Nagyon örült a babának is, nekem is, inkább nála így is az volt a gond, hogy folyton a babát piszkálta, szeretgetni akarta, meg ölelgetni. Most is imádják egymást, néha kiborul a bili valami kis játékon, de hamar elrendeződik a dolog.
2012. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hozott, könyvet. Nagyon örült neki a nagyobb.
2012. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk hozott. 3 év van köztük. Örült nagyon a tesónak is a babának is (amit kapott). Néha megkérdezte, hogy azzal a pici kezeivel hogy tudta megfogni :)

De ha ti úgy érzitek, hogy felesleges akkor ne hozzon.

2012. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen,de eleve olyan zavarodott volt az új helyzettől,hogy utólag tök mindegy volt.
2012. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sókristály ***** válasza:
2 éves volt a lányom, amikor az öccse született. Egy macit "hozott" neki, mert nagyon medvemániás. Amikor apa behozta a kórházba a leányzót megnézni a picit, a medve is ott trónolt a kis tologatós kocsiban. Annyira örült neki, hogy észre sem vette mellette a kistesóját:-)
2012. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem hozott. Én annak a híve vagyok, hogy a testvér önmagában ajándék és igyekeztem azt kialakítani a nagyobbomban - most már a nagyobbjaimban - hogy bizony a tesó önmagában is hatalmas dolog. Nem tapasztaltam negatívumot nálunk ezzel kapcsolatban, de azt is megértem, ha valaki nem bízza a véletlenre és ajándékoznak.
2012. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, egy nagy plüss kutyát.
2012. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a kórházban kapott kis bőröndöt és a táskát adtam oda a nagynak (22 hónapos volt), az volt ám az öröm! mindent kipakolt belőle, elolvastuk az összes szórólapot, kipróbáltuk a fürdetőt és a popsikrémet.


amikor először jöttek babanézőbe a rokonyok, ők hoztak neki valami apróságot, és mindig először vele foglalkoztak egy picit, csak utána a babával.

2012. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem kapott. Két év van közöttük. Viszont mint ahogy az egyik válaszoló már írta, amikor jöttek a rokonok babalátogatóba, neki is hoztak ajándékokat.
2012. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!