Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran lehet porszívóz...

Milyen gyakran lehet porszívózni egy 6 hónapos baba orrát, ha meg van fázva?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mindig akkor szívtam ki neki, mikor hallottam, hogy szörcsög.Volt hogy 10-15 percenként.
2012. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most én is 3-szor is 10 percenként szívtam, mert annyira szörcsögött, hogy nem tudott szopizni. :-( Csak régebben azt olvastam valahol hogy nem szabad túl gyakran, mert felsérti a nyálkahártyáját. De mi az a "túl gyakran"?
2012. jún. 13. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem dugul ki akkor szabad egy kis Nasivin baba orrcseppet is cseppenteni az orrába. Az orr, fül, gégészeten nekem az orvos óránkénti orrszívást javasolt.
2012. jún. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szívd neki, amikor úgy gondolod, hogy nehezen kap levegőt. Nekem is meg akarták magyarázni a kórházban, hogy nem szabad túl gyakran szívni a gyerek orrát. Pár hetes volt a babám, mikor bekerültünk egy fertőzés miatt. Persze, lusták voltak állandóan felugrálni. Sokkal nagyobb baj lehet abból, ha nem szívod ki neki és továbbterjed a nátha, mint egy "sima" nyálkahártya felsértés. Persze mindig fújd be előtte sóoldatos srayvel, utána orrcsepp.
2012. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sóoldatos sprayt akkor kap, amikor nem jön ki neki könnyen a cucc. Vagy azt mindig kell?

Orrcseppet csak 2-3 alkalommal kaphat naponta, az orrcsepp leírása szerint. Azt alvások előttre tartogatom, kicsit tovább marad neki dugulásmentesen az orra. Vagy nem jó így szerintetek?

Először beteg és nem tudom hogy jó-e ahogy csinálom. A védőnőt meg nem tudom elérni. :-(

2012. jún. 13. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Amennyiben van "cucc" az orrában szívd. Ha nincs hagyd. Én volt, hogy 10-15 percenként szívtam a fiam orrát, amikor 6 hónapos volt, jött a foga majdnem 1 hónapon át szívam neki, elég sűrűn. Éjjel nappal, sem enni sem aludni nem tudott volna.

A nyálkahártyában akkor tehetsz kárt, ha nincs konkrét váladék az orrában, de Te csinálsz pl úgy hogy befújsz sósoldattal és azt szívod ki. Ezt nem kell, őt nem zavarja a száraz cicaka.

2012. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Nasivint én napi 2-3 alkalommal cseppentettem neki, 1alkalmat hagyj estére. És nekem még bevált ez, hogy tudjon aludni: Orsszívás, a kókuszmatraca alá raktam (a fejéhez) valamiket, pl takarót, a lényeg, hogy emeld meg egy kissé a fejecskéjét, hogy a váladék le tudjon folyni, és hagyja őt aludni. És ami nagyon hatásos, az a BABY LUFF. Ezt a hátára kenem minden alvás előtt, és sokkal később dugult be az orra, és szeritem egy nagyon jó dolog ez.
2012. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát nem csinálom rosszul?! Baby Loof-ot vettem már, majd este kenek a hátára egy kicsit.
2012. jún. 13. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogy csinálod! Ezt nem is lehet rosszul csinálni. Hallod, hogy tele van látod, hogy kínlódik vele szegény akkor szívd. A lényeg, hogy ha már nincs benne váladék akkor nem kell fújkálni és szívni.

A baby luffot meg tényleg érdemes kipróbálni, és azt is, hogy megemeled a fejecskéjét amennyiben zavarja őt a váladék. Én azért emeltem meg, mert a fiam nem tudott aludni csak úgy ha az ölemben volt, a feje pedig a mellkasomon szinte függőlegesen volt szegény gyerek...és szegény én..hisz csak így aludt éjszakákon át, én meg ültem éjszakákon át, aztán meguntam és megemeltem a feje alatt a szivacsot.

2012. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!