Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett jól evő 16 hónaposomma...

Mi lett jól evő 16 hónaposommal? Ilyen idős babád mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Eddig szépen evett (vagy eddig evett sokat?)

Reggelire 1,5-2 dl tej v. tápszer, rá egy órára fél szelet kenyér valamivel

Tízórai nem volt

Ebédre 200-230gr főzelék, vagy mikor mi volt az ebéd

Uzsira vagy 1 tejszelet, vagy valamilyen gyümi, pl banán vagy eper -pár szem

Vacsira egy szelet kenyér valamive, utána 1,5 dl tápszer.


Mikor megkapta a 15 hós oltást, rá 5 napra belázasodott, azóta megváltozott az étkezése.

Reggelire csak max 1,5 dl tápszer v tej

Tízórai nincs

Ebéd egy fél vagy háromnegyed adagnyi étel az előzőekhez képest

Uzsi: egy fél banán vagy valamilyen gyümölcs vagy 3/4 max 1 tejszelet

Vacsira 180-200gr főzelék, tejet vagy tápszert már kb csak 3-4 naponta fogad el, max 1,5 dl-t

Kenyeret egyáltalán nem hajlandó megenni.


Eddig evett sokat, vagy most eszik keveset? Lehet köze az étkezések változásának az oltáshoz? Foga is jött közbe, de olynakor max 3-5 napig nem evett, ez meg már lasssan egy hónapja tart.

Volt valakinél hasonló?



2012. jún. 13. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ezt mintha Én kérdeztem volna. Szintén 16 hós a lányom, és konkrétan nem eszik szinte semmit: sem a kenyeret, sem a tejpépet. Reggeli: egy két vékony szelet edami sajt, tízórai nincs, mert a gyümölcsöt nem eszi meg, délben alig eszik egy kis levest és 3-4 kiskanál másodikat, uzsi egy szelet extrudált kenyér, vacsi nincs csak 240ml tápszer. Teljesen ki vagyok, éjszaka 3szor kel enni, tápszert, mert hát a napközbeni kaja semmi amit megeszik. A rágófoga jön, ez okozhatja??? Hm..........! Nekünk az oltás semmit nem kavart be, vagy annak az utóhatása?


És Neked éjszaka nem éhes?

2012. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Éjjel szerencsére nem kel sem enni, sem inni. Ma kivételesen egyáltalán nem kelt fel éjszaka (ha felébred, akkor pár perc, és visszaalszik, nem jöttem még rá, hogy mi miatt ébred meg.)

Azzal próbálhaztsz meg "csalni", hogy a tápszerbe v tejbe teszel tejpépet v rizspépet olyan hígan, hogy még teljesen jól tudja inni. Nálunk ez bevált.

2012. jún. 14. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!