Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának mennyi adag...

Betty25 kérdése:

6 hónapos babának mennyi adag gyüölcs a normális?

Figyelt kérdés
A kislányom 6 hónapos és 2 hetes,nemrég kezdük el a hozzátáplálást,és pl naponta megeszik egy negyed banánt,de a széklete normális.Csak nem tudom egy negyed banán fedezi neki az uzsonnát?Szerintetek kevés?A ti babátok mennyit bírt megenni ilyenkor?
2012. jún. 13. 16:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja tápszeres baba.Nem tudom ez számít e.
2012. jún. 13. 16:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt elég nehéz megállapítani, hiszen van olyan 6 hónapos baba, aki egyszerre 150ml tápszert eszik meg és van, aki 270ml-t. Neked kell tudni, mennyire nagyétkű a babád.

Habár a banán elég magas kalóriatartalmú, de azért nem hiszem, hogy egy negyed elég lenne neki. Ha jól emlékszem, fél banán számít egy étkezésnek. Tápszerrel nem szoktad megkínálni utána? Az természetes, hogy amíg szokja a pépes ételt, addig nem eszik meg belőle egy teljes adagot, addig egészítsd ki tápszerrel.

Ha jól emlékszem az én babám 6,5 hónaposan olyan 200g körüli mennyiségeket evett meg gyümölcspépből... azóta még többet, de ő tápszerből is elég sokat eszik.

2012. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Igen elég szedett vetett volt a leírásom:)220ml tápszert eszik meg.De délután mikor megetetem vele a bánánt már nem kér csak egy kis vizet és elalszik.Másfél hete próbálgatom de nem megy le több csak egy negyed:)Viszonylag jó étvágya van.Reggel tápszert eszik mikor felkel 8 körül,tízóraira tejpépet,aztán ebéd ismét tápszer és a gyümi uzsira,este tápszer.Ez így jó,vagy változtassak valamin?
2012. jún. 13. 16:48
 4/10 Kerria ***** válasza:

Kislányom is ennyi idős, mi gyümölcsből még bébiételezünk, és abból uzsira 160ml-t eszik meg (ma pl. szilvát).


Ebédre is 160 ml főzeléket kap


Reggelire, vacsorára pedig 150-180 ml-t szokott megenni.

2012. jún. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Értem, ez így szerintem teljesen jó. Úgyse tudod beletömni, ha nem kér többet. Más gyümölcsöket nem próbáltál még? Lehet, hogy mást jobban szeret. Az én fiam pl csak annyi almát evett, hogy ne haljon éhen, az őszibarackból pedig szinte bármekkora adagot be tudott vágni. :)
2012. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó.De almát már próbáltunk,az nem ízlik neki.A barack viszont igen:)Az nagyon...de a banán a legjobban úgy látom:) És próbáltunk már bébiételt őszibarack púlykahússal,hát 3 nap alatt eszik meg egy üveggel...:(
2012. jún. 13. 17:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Ezek még teljesen idegen ízek neki. Majd megjön az étvágya. :)
2012. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem.Azt mondják evés közben jön meg az étvágy:)
2012. jún. 13. 20:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma sikeresen bevágott egy fél barackot ebédre:)Úgy örülök.
2012. jún. 14. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is örülök! Gratulálok, bele fogtok jönni! :)
2012. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!