Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetesem nagyon bukós,...

3 hetesem nagyon bukós, viszont büfizni nem hajlandó szinte soha. Ha mégis sikerül, akkor is bukik egy idő után. Van vmi praktika a bukás elkerülésére, vagy törődjek bele, hogy ilyen?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbálkozz másként a büfivel. Járkáljatok, masszírozd a hátát, s ha nem jön a büfi, kicsit vedd vissza vízszintesbe a karodra. Pár perc után újra függőleges helyzetben próbáld a büfiztetést.

A gyerekorvos véleményét kérd ki, végszükség esetén talán felír valami bukás elleni tápszert, amit szopi előtt adhatsz neki egy kiskanállal. (vagy hát kinek mi a módszere)

Isten őrizzen meg attól, hogy megmaradjon a bukás... nálunk majdnem 11 hós korukig buktak a gyerekek... gondolni sem szeretek rá!

2012. jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom nehezen büfizős volt, és nekem úgy tűnt, állandóan folyatja vissza a cuccot:)

Most fél éves, még mindig "csöpög" de már nem olyan vészes.

Azt olvastam, pici korban nem zár jól a gyomorszájuk, gondolom könnyebben visszajön emiatt a kaja. De ezt idővel kinövik.

2012. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Anyatejes vagy tápszeres? A lányom tápszeres volt, és fél éves koráig ő is sokat bukott. Aztán szép lassan elmúlt.
2012. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónapos a lányom, és még mindig nagyon sokat bukik. Van, hogy büfizés közben bukik egyszerre.

Mondjuk ő már sokat van hason napközben is és így gondolom "kinyomódik" belőle a tejci.

Bukás elkerülésére szerintem nem nagyon van praktika. Büfiztetni kell legalább 10 percig és ennyi, valamint lehetőség szerint elkerülni hogy nyomódjon a hasa kaja után.

2012. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon bukós. Az elején iszonyú ijesztő volt. Orrán-száján jött vissza a tej egyfolytában. A gyerekorvosunk 1 hetesen visszaküldött minket a kórházba hogy nézzék meg ultrahanggal a gyomrát. Szerencsére semmi komolyat nem találtak csak még éretlen a gyomorszája. Most 4 hós és még mindig sokat bukik. Már adok neki almát, az szilárdabb, azt nem nagyon bukja vissza. Elvileg a hozzátáplálásnál sokat javul mindenki azt mondja. Szerintem nics különösebb összefüggés büfi és bukás között. Az enyém büfizett is rendesen, de még az emésztett tej is visszajött neki órákkal később. Ez már szerencsére ritka. Szerezz be minnél több textilpelenkát, ennyi amit tehetsz :-))
2012. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Anyatejes egyébként, csak azért furi nekem, mert a nagylányom szinte soha nem bukott, igaz nem is nagyon büfizett, viszont egy kajálás kb. egy óra volt. A kislányom megkajál 10 perc alatt és ez az erdemény...
2012. jún. 13. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mikor teszed mellre a kicsit? Első éhségjelekre vagy "megvárod" míg sír? Azért kérdezem mert ha már sír mielőtt szopik, sok levegő kerülhet a hasába, ami miatt sokat bukik.

Függőleges testhelyzetben is bukik? Mivel a kicsik gyomorszája élettanilag nem zárul rendesen, lehet, hogy segítene ha megpróbálnád hordozni, hogy a a gravitáció ne tegyen egy lapáttal erre a jelenségre.

MÉg valami: ha ágyba teszed evés után, emeljétek meg az ágy fejrészét, azon ez elven, amit a hordozós részben leírtam

2012. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Kedves utolsó! Bukós babák függőleges testhelyzetben is buknak mert nem a gravitáció miatt jön vissza a kaja hanem a gyomor perisztartikája nyomja vissza. Hordozással csak azt érné el a kedves kérdező hogy ameddig járni nem tud a csemetéje le sem tudná rakni egy percre sem.
2012. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amikor elkezd sírni, akkor "próbálom ki", hogy éhes-e, odateszem az ujjam a pofijához, ha ráfordul,akkor megetetem. Minden "szögben" bukik, mindegy, hogy vízszintes, függőleges, vagy a kettő között van.

Köszönöm!

2012. jún. 14. 11:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8as!


Ezek szerint a felnőtteknek is csak brahiból mondák, hogy emelje meg az ágyát ha refluxos? Merthogy a legtöbb csecsemő ilyen fiatalon, mint a Kérdezőé, élettani "refluxos", azaz nem zár rendesen a gyomorszája.

És a bukás nem hányás, azaz nem csak a bélrendszer perisztaltikája a ludas. A legtöbb esetben a gyomorba került levegő az éretlen gyomorszáj melletti oka a bukásnak.

Kedvces KÉrdező! Próbáld ki, hogy nem várod meg a "kipróbálással" a sírást(a levegő- dolog miatt), hanem amikor elkezd ficeregni, szopó mozdulatokat tenni, már akkor add a melled.

Mellesleg, Kedves 8as: ja, tele van a világ magatehetetlen mozgásképtelen afrikaiakkal, kínaiakkal és csoda, hogy léteznek még a hordozós társadalmak ennyi járni nem tudó szerencsétlen miatt. Ugye nem gondoltad komolyan:)?

2012. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!