Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babák anyukái,...

11 hónapos babák anyukái, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lányom 11 hónapos lesz. Születésétől kapott tápszeres pótlást, majd 8 hónaposan leszokott a ciciről, azóta tápszeres. Eddig sem ivott belőle túl sokat, de most már jópár napja egyáltalán nem issza. Ha csak meglátja az üvegben,már fordul el. Ha pohárból, itatóból próbálom, abba belekóstol(mert nem látja, mi az(, de megérzi, mi az és nem kell. Próbáltam már banánosat, kakaóval, maci kávéval, félálomban, de sehogy nem kell neki... :(

Hagyjam a francba? Adnátok neki tejet? vagy küzdenétek tovább (kicsit drága mulatság)? Joghurt,sajt,túró már megy, de abból azért nem eszik olyan sokat (főleg, hogy nem is valami jó evő, elég kis adagokat eszik). vagy elég a tejtermék?

Védőnőm most 2 hétig nincs, ezért kérdezek itt.


Amúgy volt már hasonló tápszer elutasítós időszak, de az jobb volt, mert akkor legalább ivott belőle valamennyit, csak kevesebbet, de most nulla már napok óta! Akkor az volt a végső megoldás, hogy 2-3 napig nem kapott egyáltalán és utána szépen megitta, de most nem. :(


Tejpépet most éppen úgy-ahogy megeszi, de pl.hónapokig az sem ette meg. 5-6 hónaposan imádta, aztán (gondolom)ráunt. Azt is szoktam neki adni néha, eszeget belőle, de nem sokat.


Amúgy a Ti babátok miket eszik? Főleg a reggeli és a vacsi érdekel, de ha van kedvetek leírhatjátok a napit.


Köszi!


2012. jún. 14. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta!


Mi vettünk vaníliás tejpépet, és abból eszünk bele egy kiskanálnyit.

Azért nem issza meg, mert ízetlen.


Mi is egész nap etetjük minden félével, és utána nem issza meg az ízetlen tápszert.


ízesíteni kell mindig valamivel.


volt amikor kakaóport kevertem hozzá :) (reggeli tápszerhez) 15 hónapos fiúcska mamája

2012. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A múltkori elutasításkor javasolta a védőnő a kakaót, akkor megoldódott a dolog pár nap után, így nem is kellett alkalmazni, most viszont próbáltam, de nem kell úgy sem. Kínomban a maci kávét is kipróbáltam, de az sem jött be neki.

A vaníliásat is ki fogom próbálni, hátha! Köszi az ötletet!

2012. jún. 14. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Reggel este elkezdtem adni a tejből készül kakaót. Reggel mikor felkelt szomjas volt, megitta, majd reggelire evett péksütit, vagy kenyeret felvágottal, kis katonákat csináltam. Tízóraira gyümölcs, Ebédre azt ette amit mi, uzsonnára joghurt, vacsira megint főtt ételt kapott, vagy kenyeret sajttal, felvágottal, és fürdés után, lefekvés előtt kakó.


Na meg áttértünk a cumisüvegről a sport kulacsra.

Itató pohár, cumisüvegbe kellett neki, vettem egy sport kulacsot, és abból ivott mindent, vagy pedig kubus üvegből, a kubut pedig vízzel hígítva itta napközben.

2012. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

11 hónapos lesz, kap tejtermékeket.Esetleg tejpépet próbáljad, amikor éhes, vagy főzelékébe gyakrabban a sajtot stb-t belefőzni. Egy éves kora után ehet mindent, tejet is ihat, bevezetés után. Ezt a pár hetet ha nem kap tápszert, nem fogja megsínyleni szerintem. :)


Az én kisebbik lányom pl 11 hósan találkozott a tejjel, mert ő meg a saját főzelékét egyik napról a másikra elutasította, és mutogatta a mi tányérunkat. Egyik alkalommal pont spenótot ettünk, amit ugye tejjel volt készítve, plusz mi jó sok fokhagymával szeretjük. A gyerek meg ott tombolt az asztalnál, hogy ő spenótot kér, nem a saját főzelékét. Adtam neki abban a hitben, hogy a sok fokhagyma miatt úgyis ki fogja köpni...tévedtem. :D Nemhogy nem köpte ki, hanem teljesen rákattant. Na így viszont már tejet is evett, és nem lett semmi baja. Mondtam én is ezt akkor a védőnőmnek, aki azt mondta, hogy ezt a pár hetet simán kihúzzuk mi is óvatosabb kajákkal, és a tej mehet nyugodtan egy éves kora után. Addig mi is inkább tejszínnel habartunk, meg olyanokat főztem, amit a gyerek is megehetett, és imádta. Azóta is nagyon jóízűen eszik, főzelékekért odáig van. Ő anyatejes, de már 11 hósan mikor rákattant a mi kajánkra akkor is csak napi háromszor szopott, és abból kettőt már csak az alváshoz igényelte, plusz egyet éjjel, szintén visszaalváshoz heti kb háromszor. Most 13 hós, és ugyan ez van, cicit csak ébredéskor, déli, és esti alváshoz kéri, meg ha felébred éjjel. Most már eszik mindent, iszik tejet, eszik tejes dolgokat, egyedül a húst nem tudja még rágófogak híjján megrágni.

2012. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!