Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy a 6...

Mit csináljak, hogy a 6 hónapos babám ne tépje a hajamat?

Figyelt kérdés
Ahányszor felveszem, belkapaszkodik a hajamba, nagyon tépi, nagyon fáj, és alig tudom kiszedni a kezéből. Már egy csómó helyen látszik is, hogy meg van tépve, pedig növesztem :( Arról nem is beszélve, hogy ott marad a kezében egy csomó hajszál és szerintem meg is eszi (nem mindig látom, hogy ott van-e a kezében), néha van a kakijában is. Festett hajam van, biztos egészségtelen neki. Ő meg csak vigyorog és tépi rendíthetetlenül. Mit csináljak, hogy ezt abbahagyja?
2008. ápr. 27. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Kösd össze a hajad, hogy minél kevesebbet tudjon kitépni.Ez normális reakció náluk.Valamit adj a kezébe.Csörgöt, stb.Akkor tuti nem fogja.
2008. ápr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy a másik praktikus dolog,főleg ha már meg is látszik a baba támadás,hogy egyelőre vágass valami rövid fazont,és akkor a baba sem tépheti annyira,meg a hajad is regenerálódik.Nem akarlak elkeseríteni,de tegnap láttam egy jövő-menő kislányt,aki olyan 12-13 hónapos lehetett,és még mindig tépte az anyja haját.Illetve próbáld valamivel lefoglalni a kis kacsókat.
2008. ápr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is tép engem, 1 éves. Valószínűleg tetszik neki a reakcióm (önkéntelen grimasz, felkiáétás stb.) mert vigyorog ezerrel. Szóval próbálok egyrészt résen lenni, és elkapom a kezét, másrészt próbálok nem reagálni rá, hogy ne legyen a dolog olyan érdekes. Ja és rövid hajam van, mégis elkapja.
2008. ápr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem derékig érő hajam van, legszívesebben levágatnám, mert nekem is elkapja néha a kislányom, / gondolhatod, hogy ilyen hosszú hajat milyen munka kiszedni a kezéből /, de a férjem azt mondta beadja a válópert, ha hozzá merek nyúlni:-), úgyhogy maradt az a verzió, hogy soha nem hagyom kibontva, még éjszakára sem ill. sokszor itthon kontyba kötöm, mert a copfomat is előszeretettel rángatja...Szerintem semmit nem tudsz tenni azon kívül, hogy összefogod v. hajpántot raksz, ha kicsit nagyobb lesz el tudod neki magyarázni, hogy ez fáj anyának, addig viszont nincs más megoldás, neked kell vigyázni, hogy ne tudja elcsípni a hajad.
2008. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Az e´n hajam is majdnem derékig ér.Àllandóan összevan kötve,éjszakáa meg fonva.I`gy kisebb az ese´j,hogy a kezében marad.ráada´sul az én hajam nagyon is hullik.

2008. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nincs mese, akkor meg kell növesztenem annyira, hogy kontyba tudjam fogni (már ha a fiam nem tépi ki addigra az összeset), most még ehhez nem elég hosszú. És próbálom elterelni a figyelmét.
2008. ápr. 28. 09:13
 7/7 anonim válasza:
fogóreflex, nem tudsz ellene mit tenni, még egy ideig csinálni fogja :)
2010. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!