Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon le van...

Szerintetek nagyon le van maradva 9 és fél hónapos babám?

Figyelt kérdés
Pont 9 hónapos volt amikor elkezdett kúszni. Addig nem csak forgott, de mint a villám. Most 9 és fél hónapos és mint a villám úgy kúszik meg emelgeti a popóját is hozzá. Járunk gyógytornára (Dévény módszer) ahol a tornász mutatta hogyan fejlesszük. Most tanulgatjuk a mászást, hintázást, felülést. Szerintem egész jól haladunk, de mindenkitől ezt hallom: még nem mászik? még nem ül fel önállóan? Kicsit idegesítő. Szerintetek is már sokkal előrébb kellene lennie? Tudom minden baba más, de ugye ő még nem extrém eset?
2012. jún. 14. 13:58
 1/10 Kerria ***** válasza:

Nem tűnik extrém esetnek ahogy így leírtad.


A baba-mama klubba jár egy anyuka a fél éves kisfiával, aki úgy kúszik, mintha ezt tanulta volna a pocakban is. Én ülök és aggódva nézegetem a kislányomat, hogy ő éppen hogy csak forgolódik....


Szóval tényleg minden baba más, és az hogy Dévény-tornára jártok be fogja nála indítani a mozgásfejlődést!

Ha nincs semmi baja, akkor valószínű csak lustább...

2012. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Emiatt jártok tornára?Na ne viccelj!Egyáltalán nincs lemaradva!Mindkét fiam,közel 10 hónapos korában kezdett el kúszni!De!Rá 3 hétre másztak,rá 2 hétre felálltak és totyogtak,1 évesen már gyalog sétáltam velük!(igaz,amúgy is utáltak babakocsizni!)Amelyik később kezdi,az is nagyon hamar behozza a "lemaradást",úgyhogy ne aggódj,ezzel semmi gáz nincs!Ja és azt mondják még,ha lassabb a mozgásfejlődés,másban(pl.beszéd)valószínű sokkal ügyesebbek lesznek!Lehet benne valami,22 hónapos fiaim folyékonyan beszélnek már jó ideje!!Úgyhogy nyugi,rengeteget mozoghat még,ráér!
2012. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
9 hónapos kora előtt 2 nappal mentünk el gyógytornára és rá 2 napra elkezdett kúszni. Tuti csak át kellett mozgatni egy kicsit, de ugye mi nem tudtuk hogyan. Abban lehet valami, hogy kicsit lustább. De az biztos, hogy annyit magyaráz, gagyog, sikít! Nagy dumás lesz. Szóval szerintem sincs nagy gond, de néhány szülő úgy rá tud ijeszteni a másikra! :( Egyébként a tornász szerint erő, akarat meg van, csak meg kell tanítanunk, mert nem minden baba tanulja meg egyedül és a kúszásnak-mászásnak nagyon fontos funkciói vannak. Köszönöm a megnyugtatást! Ment a zöld kezecske. :)
2012. jún. 14. 14:26
 4/10 Kerria ***** válasza:

Igen, abban igazad van kedves kérdező, hogy sok szülő ijesztget. Viszont láttad is, hogy csinálják a babáik ezeket, mert én találkoztam nem egy olyannal, aki áradozott a gyerekéről, mert minden tud, aztán mikor találkoztunk vele, csak feküdt mint egy darab fa (már bocsánat a hasonlatért). Egyszer kétszer lehet ilyen is de többször is láttuk már, és szerintem semmit nem csinál a baba, csak a drága anyuka bemagolta mit kéne tudnia...


A tornában amúgy lehet valami. Kislányom nem akart nyúlni dolgokért. Csak maga előtt matatott a kezével. Átmozgattam, megmasszíroztam, és 1 héten belül elkezdett nyúlni a dolgokért.


Szóval szerintem nyugodj meg, nincs lekésve semmiről a fiad :)

2012. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi 11 hónaposak vagyunk ma 2 hónapja járunk,kb itt tartunk mint ti.Le tudnád írni,hogyan tanítgatod otthon?Mert nekem semmit se mutatott a gyógytornász.
2012. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is most volt 9, konduktorhoz járunk, laza a csípője, de a Dévényt nem igényli. (a konduktor szerint). Forog mint a villám, majdnem ül (féloldalasan, támaszkodva nyújtott karral), de a mászás a holdon, kúszás szerintem kimarad. Kislány.
2012. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ó, mintha én tettem volna fel a kérdést, csak annyi különbséggel, hogy mi már 3 hónapos kora óta járunk dévényes szakemberhez.
2012. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És milyen problémát kezel nálatok?
2012. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem emelte a fejét időben és mivel szülés közben történt egy kis komplikáció, így biztosabbnak láttam elvinni egy szakemberhez.
2012. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fájdalmas a Dévényes kezelés?
2012. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!