Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontok el az alvásnál?

Mit rontok el az alvásnál?

Figyelt kérdés
9 hetes babám pár napja nappal nem alszik rendesen! Felébred reggel, megetetem, aztán játszószőnyegezik. Ha elkezd ásítozni, berakom az ágyába. Ha nem ásítozik, akkor hagyom addig, amíg el nem kezd sírni, hogy elfáradt és utána altatom. És itt kezdődnek a gondok, mert 1 óra múlva felébred és borul minden. Nem alszik addig, amíg el nem telik a 2 etetés között a 3 óra. Egész nap ezt csinálja. Szeretném az evés-játék-alvást beállítani, de nem tudom nála. Ha húznám az időt, akkor már nem álmos lesz, hanem olyan nyűgös, hogy csak sír, akármit is csinálok vele.
2012. jún. 14. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem minden 3 órás ciklus telik ugyanúgy. Pl. reggel ébred 7-kor eszik, 8-ig el van, majd alszik 10-ig, ekkor megint eszik, elvan, de mivel éjjel jól aludt, majd reggel is, itt nem egy óra múlva dől ki, hanem pl. 2 óra múlva délben. Alszik 1-másfél órát, majd eszik. Így meg van a rendszer? Az nem baj ha hamarabb ébred, nem kell akkor megetetni, hanem majd akkor ha éhes. Akkor majd lehet hogy a kaja után egyből beájul a következő etetésig. Ez is rendszer. Pár napig írd hogy mikor mit csinál, és nézd meg milyen az ő rendszere.
2012. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szoptatod a picit? Ha igen, cicin szokott elaludni? Vagy eddig működött az ágyba lerakás, és ott egyedül elalvás? Ilyen idősen az enyém még aludt simán etetések között, de ő szopizás közben aludt el (Amit egyesek nem helyeselnek, mert szerintük már korán a saját ágyába kell szoktatni...) De sztem az is normális, hogy ilyenkor még nem alakul ki náluk hogy mikor alszanak, lehet, hogy éppen akkor van éber fázisban, most kezd érdeklődni a külvilág felé, egyre jobban lát..stb.

Nálunk inkább délután, olyan 3-4 között-től jöttek az éberebb időszakok, volt, hogy ekkor már egész estig nem aludt, szórakoztatni kellett, különben nyüglődött.


11 hós kislány anyukája :-)

2012. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szopizik, utána játszik és aztán alszik. Kb ilyen a nap:8 evés, utána játék,1/4 10 körül alvás 10 ébred.11 kaja 12-ig játék, aztán alvás .13 ébred 14 kaja utána játék kb15-ig és 16-kor kel. ez így megy estig.
2012. jún. 14. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javasolnám hogy ird fel pár napig mit mikor csinál és meglát..fél rgy óórás eltolodásokon nem hiszem hogy van ok aggodni..amugy még annyit hogy Én nem biztos hogy ott hagynám a játszó szönyegen addig amig elkezd sirni,túl sok egy ilyen picinek annyi inger..probáld meg betenni a hordozóba és a lakás különböző pontjaira vinni,hagy nézelődjön..

Nálam a sorrend nappal ugyvolt hogy reggel felkelt,evett játszott,aztán evett,aludt....igy jött ki estére isjól,az utolsó "játékidőben ment fürdeni,utánna,evés és alvás..

2012. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Arról nem beszéltél, hogy este mikor fekszik mennyit alszik a babád. Az én lányom 2 hetes kóra óta teljesen átalussza az éjszakákat és ez miatt a nappali alvásai rövidebbek mint általában szoktak lenni a babáknak. Most 198 hónapos és már 10 hónapja csak 1xer alszik napközben délben. De éjszaka 8-kor már az ágyában van és reggelig fél hétig fel sem kell.
2012. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszolónak: egy 198 hósnak iskolában a helye, nem kell aludnia napközben egyáltalán.
2012. jún. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy igyekszel tartani a napi rendet, de ne várd el a 9 hetes babádtól, hogy ő is tartsa:) Nézd meg a gyermekgondozási könyvben, azt hiszem 2 éves korára van az írva, hogy kialakult napirendje van. Akkor altasd amikor álmos, ne akkor amikor túlpörgi magát..mert később este is azt fogja csinálni és még éjfélkor is fent fog kukorékolni...
2012. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!