Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesen lévők, nektek is...

Gyesen lévők, nektek is állandóan a fejetekhez vágja a férjetek, hogy "egész nap nem csinálsz semmit", meg"te otthon vagy egész nap, ráérsz", meg "egész nap biztos csak tv-zel"?

Figyelt kérdés
Miért nem egyenlő az én egész napos házimunkám és gyereknevelésem az ő egész napos munkahelyi munkájával? Miért kell azt hallgatnom, hogy mikor ő hazajön, egész este csak ő foglalkozik a gyerekkel, én miért akarok pihenni, mikor egész nap ráérek, semmi dolgom?
2012. jún. 14. 22:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerencsére nem mond ilyeneket. Az én itthoni teendőim felérnek az ő munkájával, délután kicsit én pihenek (könyv, gép), lefekvés előtt kicsit ő (gép, szerelés), és még közösen is játszunk a fiunkkal. Aztán mindenki ágyba.
2012. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Talán hagyd otthon a gyereket a férjeddel egy hétvégére és akkor rájön magától is hogy butaságot beszél.

Egyébként szerencsére a párom nem ilyen, sokat dolgozik itthonról így látja hogy hogy működnek a dolgok.

2012. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy időszak, amikor hangoztatta, hogy "bezzeg, ő dolgozik..."

Egyik szombat reggel összeraktam pár holmimat, közöltem, hogy kaja az van a hűtőben, sziasztok! Este 8-ra mentem haza, azóta óriási csend honol a téma körül, sőt van alkalom, amikor felajánlja, hogy elviszi a gyereket ide-oda.

2012. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
3as válaszoló. Akkor te még rendes is voltál hogy legalább kaját hagytál otthon. :D
2012. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Próbálna meg a férjem ilyet mondani!!

Amúgy én elég "lusta" háziasszony vagyok, a lakásban sosincs rend (próbáltam párszor rendes lenni, de felőrölt, hogy reggeltől estig pakolok, így mindig vannak játékok a földön, akad mosatlan edény az asztalon, vagy levetett póló a kanapén). Főzni is csak heti 1-2x szoktam, szerencsére sokat járunk nagyikhoz :) meg elvagyunk virslivel is, ha épp nincs semmi.

2012. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Régebben állt így hozzám. Most már nem. Valamiért máshogy látja már, de nem tudom, miért, mi változtatta meg. Mióta vagy GYES-en? Nekem szeptemberben jár le. Inkább az elején szúrta a szemét, hogy mennyivel kevesebb pénz áll így a házhoz. De így is ki tudunk jönni.
2012. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

nem mond ilyeneket szerencsére :)

este mindig elmesélem neki, hogy mit csináltunk. naponta 2x3 órát szoktunk sétálni vagy programozni, reggel főzök, mikor alszik takarítok, este meg a férjemmel pihizünk, sajnos azután ér haza, hogy a gyerkőc lefeküdt :(

de mindig főtt étel várja, tiszta lakás, vasalt ruha... :)

2012. jún. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

de mondja, bár az én lánykám már ovis, és én dolgozok, de szerinte nem csinálok semmit egész nap, mert fél 3-ra otthon vagyok (6-kor kezdek).

PL a mosás (teregetés), vasalás, elpakolás egyáltalán nem munka.

Ha van friss főtt kaja, minden kimosva-kivasalva-elrakva, voltam dolgozni is (napi 8 órát!), rend van, bevásároltam, és persze a gyereket hoztam-vittem az oviba, na akkor azt mondja, látszik, h "itthon vagyok", de azért biztos nem szakadtam bele a napi teendőkbe.

2012. jún. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mond ilyet szerencsére:-)

Amikor tud segít és tudja,hogy nem egyszerű négy gyerekkel.(kettő már nagy)

2012. jún. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A tv-zést elmondtam neki, hogy azért gondolja úgy, hogy egész nap tv-zek, mert pont akkor kapcsolom be, mikor ő megjön, mert akkor van egy kis időm, mielőtt felkel a lányunk, hogy tv-zzek. (Különben estig megint robotolok, szóval este is csak ő nézi!). 16 hónapja vagyok itthon, válaszul az egyik válaszolónak. Tisztaság és főleg rendmániás vagyok, ha a lányom egy nap 10-szer szétpakol, akkor én 10-szer összepakolok, mindent rendbe teszek, mosok, főzök minden nap kétfogásost, takarítok. Bezzeg amikor vendégek jönnek, akkor nem győz büszkélkedni, mikor dícsérik, hogy milyen szép rend van!

Jó a kapcsolatunk és nem mondja olyan sokszor, csak akkor például, amikor estefelé elmegyünk mamihoz, vagy biciklizni és nem akar megvárni, ők már mennének, én meg mondom, hogy még el akarok mosogatni, hogy ne este 9-kor kelljen, mikor hazajövünk. És akkor jön, hogy hiszen egész nap itthon vagy, nem csinálsz semmit, miért este 9-kor mosogatsz. Azért mert főzés után elmosogatok, és utána üres a mosogató. Ő hazajön 5-kor és eszik este 9-ig legalább háromszor, akkor kiüresednek a fazekek, amiben főztem és addigra lesz teli a mosogató! 5-kor nem tudok elmosogatni, ha egyszer akkor még üres és csak 9-re lesz teli! Gondoltam, hogy pár napig őrá nem főzök, nem mosok, mondtam neki, hogy egyszer megcsinálom, aztán akkor tényleg mondogathatja, hogy nem csinálok semmit, csak én annyira rendmániás vagyok, hogy képtelen vagyok nem takarítani, stb. Nem beszélve arról, hogy utána úgyis nekem kellene kimosni a felhalmozódott ruháit. Csak vigyázna egyszer ő a kislányra egész nap!

2012. jún. 15. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!