Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikortól adtatok a babátokn...

Ti mikortól adtatok a babátoknak cebion cseppet, illetve hogy adtatok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos és még nem adtam neki. Kellett volna már? Én szedek 500-as c vitamint, de állítólag már 4 hónapos kortól nem jut úgy át az anyatejen keresztül.
2012. jún. 15. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ősztől kezdem a kicsinek adni majd (most 6 hónapos), a nagynak is ősztől kezdtem. Amikor jött a megfázós, hideg időszak. Az elmúlt telet át is vészelte a nagyobbik megfázás nélkül.
2012. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy adtatok-e?
2012. jún. 15. 13:14
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Minden féle mesterséges vitamin adása felesleges, ha csak nincs vitamin hiánya.

ìgy jól tetted, hogy nem adtál neki, ezek után sem kell.


c-vitamin akkor kellhet ha eljön a megfázásos idöszak, és tudod hogy olyan helyre mentek ahol sok a beteg, vagy érzed hogy beteg lenne. Akkor ajánlott neki adni, amúgy feleleges.


Söt már kimutatott hogy a vitaminok állandó rendszeres szedése 20-30 év után gyakrabban elöfordul rákos megbetegedések.

2012. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-4 hós volt mikor elkezdtem a fiamnak,ő korababa volt és orvos tanácsolta.

Napi 10 cseppet adtam neki egy kevés teába.

Mikor náthás volt (láz nélkül),olyankor meg kellett emelnem az adagját napi 3x-4x 10 cseppre.

Hamarabb is gyógyult meg így nekem.

Én mostanában hagytam abba,nemsoká 7 hós,mert nekem az orvos azt mondta,tavasszal,nyáron le lehet vele állni,inkább ősszel és télen töltsük fel a vitaminraktárát.

Ettől függetlenül én tartok itthon,mert ha megint náthás lenne,akkor legyen.

Szerintem nem gond,ha még nem adtál neki és az se ha most fogod elkezdeni.

Egy kis C-vitamin sosem árt:)

2012. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Egyébként meg lassacskán kezditek a hozzátáplálást, csupa friss gyümölcsöt kaphat hamarosan, amik tele vannak vitaminnal. Szerintem ennél nem kell több most neki.

2012. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is a 4-es válaszoló mintájára koraszülöt babámnak már olyan 3 hónapos kortól adtam neki orvosi ajánlatra. most 22 hónapos és 2x10 cseppet kell adnom neki. mondjuk ő még ráadásul vérszegény és vashiányos is, amihez ugye szintén kell a c vitamin a felszívódáshoz.

ha az orvosotok nem ajánlotta akkor nem kell hogy adj neki. csak ha beteg akkor azért jó ha adol.

2012. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 hósan mikor megfázott. Mikor egészséges nem adok neki.
2012. jún. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!