Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha nem itthon...

Miért baj, ha nem itthon ülünk, hanem kimozdulunk?

Figyelt kérdés

19 hónapos a lányom és pici kora óta megyünk mindenfelé.Elmegyünk vásárolni,beülünk valahová a barátnőimmel és az ő babáikkal,elmegyünk ebédelni,vacsorázni apával,járunk különböző babás programokra,szóval nem vagyunk egész nap itthon.

De tegnap egy ismerősanyuka megjegyezte,hogy milyen jó,hogy ilyen sok szabadidőm van,de lehet,hogy ennek megvannak a hátrányai.Nem vagyunk túl jóban,szóval lehet,hogy csak egy gonosz megjegyzésnek szánta.


Szerintetek baj,hogy szinte sosincs olyan nap,hogy itthon lennénk egész nap,hanem mindig megyünk valahová?Vagy milyen hátrányokra gondolt?



2012. jún. 16. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan már, ha a lányod kiegyensúlyozott, boldog gyerek, akkor kit érdekel? :)


Jó mászkálást!

2012. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy baj....


Szerintem te csak felidegesítetted magad a beszólásán és most itt keresel megnyugvást.

Hát nyugodj meg,,a másik anyuka egy besavanyodott, önző pitsa, aki mást sem tud, csak irígykedni arra, aki jól érzi magát...


Kérdezd meg a barátnőidet, akikkel összejársz, hátha ők is ezt mondják majd és velük is lehet ismét egy idegent szidni....

2012. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Disi ***** válasza:
86%
Nekem most lesz egy éves a babám is én is minden nap viszem valahova. Igazi kis sajtkukac, elég gyorsan el is unja itthon magát, ráadásul pakol is. Úgyhogy mi is megyünk bandázni, játszótérre, baba-mama tornára, babaúszásra, vagy csak a mamáékhoz. Persze így napközben semmire sincs idő, de a vasalás megvár és ebben a kánikulában én nem is szeretek nappal vasalni. Most ez a "dolgom" hogy szórakoztassam, nagyon szeretem nézni a boldog kis arcát mikor megyünk a többi gyerkőc közé, vagy hintázni. Épp elég volt az első pár hónap itthon ülni, és ha a kiscsaj ezt igényli akkor miért ne? Az én babám nem egy "leül a sarokban és eljátszik magában" típus. Nekem is igényem van a tásaságra és ki akarom élvezni ennek az időnek minden percét. Ha visszamegyek dolgozni nagyon fog hiányozni ez a sok együtt töltött idő.
2012. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Az én fiam 6 hónapos, de mi sem ülünk sokat itthon. Mindenhova visszük magunkkal!

Én kaptam már megjegyzést főleg olyan anyukától, akinek a babája egész nap üvölt. Nyilván irigykedett,hogy nálunk nem így van, és ki tudunk mozdulni, mert náluk még egy nagybevásárlás is horror.

Amíg ilyen boldog, nevetős, kiegyensúlyozott babám van, addig fogunk is csavarogni!:))

2012. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy más mit mond, főleg, ha olyan ember mond véleményt, akivel nem vagy jóba és nem érdekel a véleménye.

Ha a kislányodnak ez nem lenne jó, tudnád és máshogy csinálnád. De ha nyugodt, kiegyensúlyozott a lányod, akkor szerintem nincs gond.

2012. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem baj.Nekem 2,5 múlt a lányom,és mi is mindig megyünk.Délelőtt játszótér,aztán hazamegyünk ebéd,alvás majd délután ismét útra kelünk.Imádunk babás programokra járni,bábszínházba,strandra,gyerekkoncertekre megyünk.Barátnőimmel és az ő gyerekeikkel találkozunk.Nagyon élvezi a lányom:)Néha,azért beiktatok egy-egy "otthonülős" délutánt.Ilyenkor,gyurmázunk,festünk,a kertünkben vagyunk...

Hogy miért mondta?

-lehet ő nem tudja megengedni magának ezt az életformát

-gonoszkodni akar

-lehet azt hiszi a lányodnak ez így nem jó,ezért figyelmeztet

2012. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Lányom nyári baba 11 naposan jött velünk össze vissza ügyet intézni bevásárolni stb.....! Én előtte mindenhová mentem a párommal, így egyértelmű volt hogy kisasszony is csavargó lesz! Imád kocsikázni ha meglátja visitva mondja tütü! Nem félős, nagyon barátságos (néha túlzottan is) Mondjuk így nekünk mindig furán de megvolt a napi ritmus! Most hogy már lassan egy éves még könnyebb! Szerintem ezzel nem ártunk nekik! Aki meg beszólt pusztán irigy, hogy míg ő otthon ül és tanitgatja minden kötelezőre a te babád nyugodtabb szófogadóbb! Szerintem tojd le :D :D
2012. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Én két kezemen megtudnám számolni hány olyan nap volt az elmult 15hónapban amit itthon töltöttünk!
2012. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is ez van. Még csak 8 hónapos, de amióta van napirendje azóta két szoptatás között megyünk mindenfelé.


Én inkább az idősebb korosztálytól kapom a beszólásokat, hogy hogyan lesz meleg kaja meg rend otthon. Anyukám szerint azért, mert akkor az volt a divat hogy van x idő sétálni, a többi időt otthon kell tölteni a konyhában, míg a gyerek a járókában játszik (vagy üvölt).

2012. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Ó, én alig vártam, hogy a kicsi is már kicsit nagyobb legyen, hogy mehessünk. Úgyhogy én kettővel megyek állandóan.:))
2012. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!