Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is mindig jóval nagyobb...

Nektek is mindig jóval nagyobb ruhákatmeg korának nem megfelelő játékokat adnak ajándékba a babának?

Figyelt kérdés

Fiam 16 hónapos! Rengeteg ajándékot kap mindenfelől..És minden egyes kis előkéért tényleg hálás vagyok mert örülök neki, jól esik tényleg minden apróság..mert gondolnak rá,szeretik stb..

Viszont mindenki mindig nagyobb ruhákat vesz,hoz,küld..Pl. a fiam most 86-92-es méretű ruhákat hord, ezeket a ruhákat majdnem mind egy évvel ezelőtt kapta, most van egy csomó 110-as inge meg nadrágja..:) Mindenki megkérdezi hogy mekkora a mérete és Én mondani szoktamaz épp aktuálisat de tuti hogy mindig 2 számmal nagyobbat hoznak mondván hogy inkább nagyobb legyen meg jó lesz az későbbre..Én már jókat szoktam mosolyogni ezen nem zavar mert tényleg jó lesz későbbre csak érdekel hogy más is van-e igy..Vagy csak a mi rokonaink ilyen furák..

Ja, a keresztapja aki mindennap látja..egy hónapja a névnapjára vett egy "markolót" kb másfél méter hosszú utánfutostól markolóstól és pedálos,rá van irva 3 éves kortól..Itt kerülgetjük a lakásba mert nem tudom hova tenni és a gyerek meg mindig kiborul rajta hogy nem tudja használni(lábtartója nincs..nem tudom tologatni se vele mert a pedál piszkálja a lábát)Szóval miért csinálják ezt?


2012. jún. 16. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a 2évesem szekrénye tele van olyan ruhákkal, amik 3-4 sőt 5 évesen lesznek rá jók :) És a játékokkal is ugyanígy vagyunk. Pl. van már 3 kerekű biciklije, amin egy éve úgy megy a lakásban, mint egy kismotoron, mert a lába nem ér el a pedálig, de elrakni sem tudom hová.
2012. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak egy barátnőtől kapunk ruhát ha jön látogatóba, de mindig eltalálja a méretet. Én viszont mivel senkitől sem öröklünk semmit, mindig ha látok akciót, megveszem a következő méretet, vagy mint most, a jövő nyárit.

Olyan jó hogy van mindig a szekrènyben következő méret, nem kell azon aggódni mi hol mennyi, és van-e rávaló! Na meg így olcsóbb is.

2012. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez általános tendencia. Nem bíznak a méretjelölésben, nem is mindig lehet, és tutira akarnak menni.

A férfiak nagy része meg lélekben legalábbis saját maga számára veszi a játékot, főleg egy kisfiúnak. Az én fiamnak a tulajdon apukája hozott IKEA favonatot, mikor a gyerek kb 5 hónapos volt, és a műanyag csörgő szopogatásánál tartott. Minden esetre nagyon örült neki (ő maga). Én meg jót nevettem.

Komolyan, ha nem szégyellte volna a férjem, ki is bontotta volna a játékot. Persze később jól jött, mikor valamelyik ünnep előtt csak fel kellett hozni a pincéből.

2012. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam egy éves születésnapjára kapott olyan ruhákat, amik kb. öt évesen lesznek rá jók, legót, amire rá van írva, hogy 4+. Sebaj, én is elteszem ezeket, jók lesznek majd valamikor, nekünk szerencsénk van, van helyünk tárolni.

A férjem, amikor megszületett a gyerkőc, elrohant venni sterilizálót, de nem fért be a mikróba, rohant vissza az üzletbe, hogy becseréli valamire, egy bébitaxi lett belőle. :D Annyira édes volt, hogy ezt ő választotta a kisfiának, neki ez mennyire tetszik és majd együtt mennek vele. :)

2012. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En inkabb orulok egy 1-2 szammal nagyobb ruhanak, mint mondjuk az eletkoranak megfelelo 6. idetlen csorgonek
2012. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi meg folyton kisebbeket kapunk. No, az aztán végképp rossz...
2012. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi mindig kisebbeket kapunk.Na az a rossz!
2012. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ha vásárolok babáknak direkt nagyobbakat szoktam. Akkor tuti jó lesz ,és az a lényeg hogy hasznos legyen.A méretét vegye meg az anyja ,Ő tudja mi az ami pont jó .
2012. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A két gyerekem senkitől soha nem kap semmit egyik nagyszülőtől sem. Így nincs is gond:D
2012. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!