Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ciki lenne, ha bébiszittert...

Ciki lenne, ha bébiszittert vennék fel?

Figyelt kérdés
2 éves fiaim,csak jövőre mehetnek oviba.Én viszont már nagyon nehezen boldogulok velük,apa örökké dolgozik.Az a baj,egy faluban lakunk a mamákkal,és félek kiakadnak,megszólnak ha fizetett segítséget fogadnék.Ja,egyik mama még dolgozik,másikra nem szeretném bízni.(ennek jó oka van)Szerintetek?

2012. jún. 17. 15:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
de mennél dolgozni?
2012. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát nem egészen.Suliba készülök,heti 2 délután.De a többi napra is nagyon elkelne a segítség,úgy mellettem is.
2012. jún. 17. 15:11
 3/19 anonim ***** válasza:
25%

esküszöm nem vágom.

A suli az oké,na de akkor minek kell babysitter ha otthon vagy?

2012. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mint írtam,elég nehezen boldogulok a fiúkkal(ikrek).Ne értsd félre,nem szórakozni akarok,mialatt idegenre bízom a gyerekeimet,csak egyszerűen kellene egy megbízható segítség.(sokszor a házimunkára sincs időm már,minden percemet kitöltik a fiúk.)Plusz a heti két délutánra,míg suliban vagyok,sincs kire bíznom őket.
2012. jún. 17. 15:22
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

értelek persze,de ez ezzel jár.Nem te vagy az első sem az utolsó ikres anyuka aki ennyire le van terhelve,ha ez vígasztal :)

Na meg nem muszály ikres anyukának lenni ahhoz.

2012. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez a te döntésed, a te érzésed. Én is úgy gondolom néha, hogy most nem megy, és lehet, hogy rossz anya vagyok én is emiatt, de a gyerekemnek szerintem nem ártok, ha más partnerrel is játszhat, nemcsak anyával. (a férjem nálunk is sokat dolgozik)

Mindenk más, szerencsére nem vagyunk egyformák, és nem tartom cikinek vagy bűnnek, ha így gondolod.

Én megoldom rokon gyerekekkel ezeket a helyzeteket, szerencsére megbízhatóak, szeretnek hozzánk jönni. Lehet, hogy a te közeledben is van olyan diáklány, aki szívesen vállal ilyesmit, persze fizetséggel.

Az más kérdés, hogy mit szól hozzá a köznép, de biztos ki tudod magyarázni.

2012. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem ciki, anya vagy, nem pedig mártír. Ha úgy gondolod, hogy szükséged van segítségre, akkor ez biztosan így is van, a te életed, te érzed. Aki megszól ezért, annak nyugodtan lehet menni segíteni...

Vekerdy Tamás gondolatai igazak lehetnek a helyzetedre, dexezerintem minden anya helyzetére is: "- Próbáld élvezni a gyerekedet, ez a legfontosabb. A gyerek iszonyatosan fárasztó, kiszívja vérünket, lerágja a húsunkat, ezért meg kell tőle szabadulni néha. Régen ez nem volt probléma, óriási családok éltek együtt, és mindig volt kire bízni a gyereket. Manapság egy izolált anya próbál két-három gyereket nevelni, ami pokoli fárasztó. Élni kell néha, hogy utána egy jól szívható-rágható anyát kapjanak vissza. Nem számít, hogy mindig rend legyen, jól álljon a függöny, minden ki legyen vasalva. Nem kell vasalni, hordjanak a férfiak olyan inget, ami nem gyűrődik. Ha mindennek próbálunk megfelelni, abba beledöglünk, és a gyerekeinkkel is ingerültek leszünk. Próbáljunk felelőtlen szülők lenni, akik élvezik az életet és a gyerekkel való marháskodást, és akkor jó lesz mindenkinek. ."

2012. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Szerintem egyáltalán nem lenne ciki. Ha nem bírod hát nem bírod. Én simán vennék fel, mert néha már nekem is sok, pedig engem csak egy darab 1 éves táncoltat:-)

Bölcsire nem gondoltál? Én azt hiszem nekem az lesz a legjobb megoldás.

Nagymamák meg ha megszólnak hát megszólnak...ők már csak ilyenek, én már most kapom a hideget meleget anyósomtól, hogy ne adjam majd bölcsibe. Ez van! Vagy vállalod, hogy megszólnak, és vállalod a döntésedet, vagy a nagyikra bízod a srácokat! :-)

Hajrá...én neked drukkolok:-)

2012. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem kérdés, hogy vennék fel bébiszittert. Engem csak a pénzhiány tart vissza jelenleg, de remélem ez sem tart már sokáig. Annak semmi értelme, hogy depressziós legyél, kimerült, kedvetlen, mert nincsen segítséged, és nem bírod egyedül. A gyermekednek is jobb a változatos foglalkoztatottság és a mosolygós anyuka! Én a bébiszitterre fogadok! A szomszédokat sz@rd le!
2012. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%
Add be őket intézetbe! Most komolyan, a héten ez már a 10. kérdés, hogy "nem bírom, mit csináljak? nem bírok a gyerekkel, fáraszt a gyerek, kimerít a baba stb..." Ha van pénzed, vegyél fel bébiszittert és nézd ahogyan ő játszik velük. Ki nem bírnám...2 évesem van nekem is.
2012. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!