Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Nem tudom abbahagy...

Mit tegyek? Nem tudom abbahagyni a sírást.

Figyelt kérdés
Másfél szültem, férjem folyton dolgozik, anyukám át jön néha segíteni, igen, néha mert neki nincs kedve hallgatni a babasírást. Egyedül csinálok mindent, teljesen ki vagyok borulva, egy pelenkacserét nem tudok tisztességesen megcsinálni :'( Enni sincs időm, remeg a kezem, és megszakad a szívem hogy folyton sír a babám :( Úgy érzem rossz anya vagyok nagyon, de gondolom ez azért van mert még nem szoktunk össze, vagy nem tudom. Kivagyok teljesen, 48 óra alatt összesen aludtam 2 órát azt sem egyhuzamban :( Mikor múlik el ez az időszak? Mikor szokunk össze? Folyton sírok :'(

2012. jún. 17. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idős a babád?
2012. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
*Másfél hete szültem. Így akartam írni, tehát másfél hetes és nagyon hasfájós :(
2012. jún. 17. 15:37
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Nekem semmi segitsegem nem volt. Parom hajnal 4-tol este 6-ig dolgozott. Teljesen egyedul voltam a babaval. A hasfajasa 5 honapos koraig tartott :( most lesz 7-honapos.

Nyugodj meg, ha erzi, hogy ideges vagy sirni fog. Nekunk a hajszaritozas valt be a pocakfajasra. Kapcsold be a hajszaritot es fujasd a hasara/persze ne legyen forro, csak meleg/. Nekem 2-3 orakat aludt hajszaritora a lanyom. Nem szokott ra 3-4honapos koratol mar nem haznaltuk a hajszaritot, mert akkor mar "csak" este fajt a hasa.

Amikor alszik aludj te is. Belefogsz jonni!

2012. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Szegénykém...:( Nálam is ez volt, felturbózva azzal, hogy még szoptatni sem tudtam:( Próbálj segítséget szerezni, másfél hete szültél, nagyon kellene, hogy valaki melletted legyen. Szerezz hordozókendőt, kösd magadra, lehet, attól is jobb lesz. Lehet, szomjas a baba ebben a melegben. Próbáld megszoptatni.Szoptasd a babát egyébként is, akkor hátha nem sír. A pelenkacserébe, minden egyébbe nemsoká beletanulsz, ne aggódj. Nem vagy rossz anya, csak még gyakorlatlan. Senki sem születik úgy, hogy secperc alatt el tud látni egy csecsemőt. Semmi baj! A kialvatlanságtól vagy ennyire kész:( Hívj egy jó barátnőt, anyukádat, bárkit. Aludnod kellene egy kicsit. Nem jó, ha sírsz, ő is nyűgösebb lesz tőle:( Kérd meg a párod, hogy vegyen ki egy-két napot. Kitartás!
2012. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Először is anyukád szégyellje el magát, ha azért nem segít, mert nincs kedve hallgatni a babasírást! A másik, hogy ilyen körülmény között nem csodálom, hogy ki vagy borulva, innentől fogva teljesen normális, hogy a babád is egyfolytában sír, hiszen ő visszatükrözi a te lelkiállapotodat!

Szoptatod a babád? Miből gondolod, hogy hasfájós? Hogy és mikor eteted? Hogy telik egy napotok?

2012. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

szegénykém:((( át tudomérezni.

igenis menjen át anyukád segíteni, vagy anyósod, a férjed meg vegyen ki szabadságot( 5 nap jár). nem is értem, hogy egy másfél hete szült nőt hohy hagyhatnak magára! felháborító

2012. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

szia!


én négy gyerekkel vagyok itthon és van egy nagyon jó módszerem mindenre. én be szoktam venni a lesz@rom tablettát.


először is a házimunkát felejtsd el.

bújj be babád mellé, őt szorosan csomagold be, mert az újszülötteket nyugtatja, ha olyan érzésük van, mintha még az anyaméhbe lennének. ha enni kér, akkor adj neki és ha bealszik utána, akkor te is szunyálj.

telefont kapcsold ki, a pihenés az első.

ha tényleg a hasa fáj, bár szerintem azért sír, mert ideges vagy, akkor akár simogatással tudsz rajta segíteni.


ne te akarj másoknak megfelelni, most nekik kéne téged segíteni.

2012. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Ne sirj, hidd el, az elso 3 honap utan mar sokkal konnyebb lesz. Az elejen amugy is sirosabb vagy, mert meg a terhes hormonjaid nem urultek ki, raadasul hulla faradt is vagy. Tenyleg probalj meg aludni napkozben, ha tudsz, bar en kaven eltem az elso honapban, mert ejszaka is fe orankent kelt a picur az elejen. Aztan fokozatosan osszeszoktok majd es konnyebb lesz, es a kicsi is kevesebbet fog sirni es tobbet alszik majd. Ne aggodj, a hazimunkat tenyleg felejtsd el, csak a kicsire figyelj es magadra. Sok sikert. Es hidd el, az eleje a legnehezebb, ezen mindenki atesik, aztan mar konnyebb lesz.
2012. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nagyon aranyosak vagytok! Igen szoptatom igény szerint a picit. Most sikerült visszaaltatnom és én is megnyugodtan egy kicsit. Mégegyszer köszönöm szépen, jó babázást nektek!
2012. jún. 17. 16:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyira tudom mit érzel, 1 éves a kislányom, tavaly ilyenkor ugyan így kétségbe voltam esve mint te, bármin képes voltam elsírni magam, úgy éreztem nekem ez nem megy... kislányom hasfájós volt, nem egyszer 3-4 órát visított szegénykém, bármit csináltunk ( a hajszárító aztán nekünk is nagy segítség volt) , alig ettem-aludtam, egyfolytában görcsben volt a gyomrom, hogy mit csinálok vele ha el kezd sírni... aztán jött a lelkiismeret furdalás, hogy van egy gyönyörű kislányom, én meg nem tudok neki örülni - valahogy úgy éreztem katasztrófa vagyok, nem ezt vártam... kitartás, nálam 3-4 hét után volt jelentős javulás(gondolom a hormonok is rendeződtek), összeszoktunk, már nem rettegtem, ha felsírt, kialakultak apró kis szokásaink, amik nagyon sokat segítettek! Ne akarj most házimunkázni, főzni-takarítani-vasalni... csak kettőtökre koncentrálj, mikor pedig a férjed otthon van, kérj 20-30 percet, amíg lazítasz kicsit! Ne aggódj, nem vagy egyedül ezzel a helyzettel, sokan így kezdtük! :)
2012. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!