Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad hagyni hogy...

Miért nem szabad hagyni hogy a baba a cicin aludjon el? És miért nem aludhat velünk az ágyban?

Figyelt kérdés
A minap volt kinn nálunk a védőnő. Én szeretnék mindent jól csinálni, "ahogy kell", viszont nagyon kimerült vagyok már, és mostanában rászokott a kicsit, hogy ott aludjon velünk a nagy ágyban, és hogy a cicimen alszik el. Ami nekem jelentősebben jobb mert legalább én is tudok végre aludni. De a védőnő azt mondta hogy erről sürgősen szokjunk le mindketten mert ez nem jó! Nem értem valaki elmagyarázná hogy miért nem jó? Ja és elfelejtettem mondani hogy 3 hetes a picikénk.
2012. jún. 17. 16:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

az enyém ott alszik velem, pont azért hogy éjjel azonnal tudjak etetni és ne keljen fel teljesen és szokott cicin aludni. most 3 hetes az én kisfiam.


sőt. a 8 éves lányom és 14 éves fiam is így volt újszülöttként.

én a védőnőnket kedvelem, de nem engedem hogy beleszóljon ilyen dolgokba.

2012. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%

Ha elalszik a cicin és vele együtt Te is akkor kimarad a büfiztetés. Másrészt ha nagyon mélyen elalszotok könnyen ráfekhettek a picire.

Ennek ellenére számos érv van az együtt alvás mellett is.

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy csinálja.

2012. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%
a cicin elalvással az lehet a gond,hogy később is csak így fogod tudni elaltatni,ami igen kimerítő tud lenni.de mivel mégcsak 3hetes-ezért még nem olyan nagy baj(ráérsz erről később leszoktatni) az együtt alvásra meg azt mondják,hogy:gyakoribb a bölcsőhalál.-és nem lesz hajlandó később a saját ágyába elaludni.
2012. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

Te jó ég nekek nem védőnőd, hanem támadónőd van!!!!

Amikor a kislányom pici volt, a mi orvosunk -akit egyébként nagyon szeretek - kb. ugyanezt mondta, neki ez az álláspontja, ő lektorálta a Suttogót. Egy ideig megpróbáltam e szerint cselekedni, aztán felszínre törtek az anyai ösztöneim és igenis magam mellé vettem a babát és együtt aludtunk. Kapott pelenkára csiptethető légzésfigyelőt, a 200x200-as ágyunkon bőven elfértünk. 3 hónaposan, magától szokott le a cicin való elalvásról, ma már csak a reggeli szopi után veszem magunk közé, velünk alszik tovább. Nekem ez nagyon kényelmes volt, nem kellett éjjel felkelni, tudtam pihenni, ő is alig ébredt fel, félálomban levegőt se nyelt, büfiztetni sem kellett.

Manapság a Föld legtöbb országában teljesen természetes az együtt alvás. Dél-Európa nagy részén, Ázsiában, Afrikában, továbbá Közép- és Dél-Amerikában bevett gyakorlatnak számít. Azokban a kultúrákban, ahol bevett gyakorlat az együtt alvás, igen alacsony a hirtelen csecsemőhalál (bölcsőhalál, SIDS) előfordulási aránya.

Ha nncs ellenedre, nyugodtan vedd magad mellé, hagyd cicin elaludni, picike még, szüksége van a közelségedre, te vagy a mindene.

Itt van egy cikk az együttalvás biztonságáról: [link]


egy végtelenül boldog és kiegyensúlyozott 10.5 hónapos kislány kipihent anyukája

2012. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
73%
Én már régen szültem és mindent nagyon jól akartam csinálni, ahogy az a "nagykönyvben" meg volt írva.Szó szerint.Kár volt.Az ösztönökre kell hagyatkozni, arra, ami a legtermészetesebb a gyereknek, anyának egyaránt.Ráadásul az anya szívverése megnyugtatóan hat a csecsemőre,kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lesz tőle.Arra tényleg vigyázni kell, hogy véletlenül agyon ne nyomd,pláne, ha annyira kimerült vagy.
2012. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tanácsot és a a linket is nagyon hasznos, hogy nem csak nekem könnyebb így hanem mások is csinálták így és nem haltak meg a gyerekek, sőt...az anyák is kiegyensúlyozottabbak.
2012. jún. 17. 16:38
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy részeg vagy drogos (felteszem, nem:)), akkor kizárt, hogy agyonnyomd alvás közben a gyereket. Akkor sem javasolt az együtt alvás, ha valamelyik szülő dohányzik. Ezen kívül még arra kell figyelni, hogy meg ne fulladhasson takaróban, párnában. Ha ezek megvannak, akkor nyugodtan aludjatok együtt, mindenki kipihentebb lesz. A bölcsőhalál kockázata meg pont hogy lecsökken, mert felveszi a légzésed ritmusát.

A cicin alvás is egy olyan dolog, amit inkább nevelési, mint orvosi szempontból szoktak támadni. Itt elvekről van szó. Sokan félnek attól, hogy majd nem lehet róla leszoktatni, de én még soha nem találkoztam cicin elalvó iskolással, úgyhogy ettől nem félnék. Az enyém 1 évesen hagyta el teljesen magától.

Úgyhogy jól csinálod, nyugi, csak a szívedre és az ösztöneidre hallgass!

2012. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Persze nem dohányzom én sem és párom sem, és most hogy ilyen melegek vannak már nem is használjuk a takarót igazából. Igen és részeges sem vagyok :)
2012. jún. 17. 16:56
 9/27 anonim ***** válasza:
37%
én azt tapasztaltam,hogy ez teljesen gyerekfüggő..,mert az én lányom cicifüggő lett és csak azon volt hajlandó elaludni,szóval hiába lettem lepontozva,én akkor is megjártam ezzel a dologgal. az együttalvás meg nálunk max.reggel 5-6kor szokott lenni amikor átjönnek hozzánk,mert én a különszoba híve vagyok,és ez vált be.nagyon sok ismerősöm 5-6 éves vagy idősebb gyerekei(k) ott alszanak köztük,és a szüleik nem tudják "kipaterolni" az ágyukból. nem azt mondom,hogy ez törvényszerű,de én nem akartam így járni..! egyébként mindenki úgy "rontja" el a gyerekét ahogy akarja!
2012. jún. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
most tényleg azért pontoztok le,mert leírtam,hogy én (vagy az ismerőseim)hogy jártak..? egy szóval nem írtam,hogy rossz anya lenne aki így jár el,vagy hogy ne csinálja ezt a kérdező,-csak a kérdésére válaszoltam..!
2012. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!