Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik?! 12 hónapos

Miért nem eszik?! 12 hónapos

Figyelt kérdés
Egy éves kislányom csütörtök óta alig eszik.reggel pár csipet vajas kenyér,ebéd 4 kanál leves.uzsi 2danonino,vacsi semmi.eddig csak a darabost vagy a tápszert ette meg.szinte minden étkezés tápszer volt még mert kanalast csak pár kanállal evett majd elutasította.de már tápszert sem kér egyik napról a másikra.próbáltam tejet,tejpépet,tejbegrízt,darabosat de semmit nem eszik csak vizet iszik.éjjel szinte fél óránként felkel villog hogy éhes de nem eszi meg akkor sem a tápszert.már ki Vagyok hogy napközben ideges vagyok mert nem eszik éjjel meg alig alszunk.foga 8 van nem látom hogy jönne neki.mi lehet a baj??megunta a tápszert?de aakkor mást miért nem eszik?erőltették az evést?ma sírt is szegény mert már erőltették hogy egyen
2012. jún. 17. 21:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásért .A villog helyett cuppog és én erőltettem az evést,
2012. jún. 17. 21:48
 2/4 anonim ***** válasza:

hát egy 1 évesnek már nagyon nem csak tápszerről kéne szólnia az étkezéseknek....

készíts neki valami hűsítőt, lehet a nagy meleg miatt sem akar enni.Pl gyümi leves.

Kínáld többször 1 nap, kínáld gyümölccsel, hátha azt elfogadja, gyakorlatilag már bármilyet ehet.

Ebédre ne levest adj, készíts sült husit, rizst,krumplit, valami olyat, amiből ha keveset eszik, akkor is tápláló vagy táplálóbb legalább mint a tápszer.

Kínáld a saját ételetekből.

éjjel meg ne kínáld tápszerrel,fölösleges,főleg ha úgy sem fogadja el.

2012. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 éves körül volt nekünk is, hogy lecsappant az étvágy, mert minden jobban érdekelte. Teljesen kiakadtam, aztán rájöttem, hogy csak "nincs ideje" enni. Ha valami újat adsz neki, lehet szívesen kipróbálja, plusz együtt egyetek, te is egyél vele hátha úgy jobban csúszik.

Semmi esetre se idegeskedj, azzal csak ártasz magadnak és a gyereknek is.

Meg is unhatta a tápszert és az eddigi ételeket, melege is lehet, attól hogy nem látod, még elindulhatott az egyik fogcsíra. Erőltetni pedig ne erőltesd, mert attól csak rosszabb lesz

2012. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitok.7 hónapos korában kiváltottuk már az ebédet és az uzsonnát,de januárban volt egy torok fájás és az óta a tápszeren kívűl szinte semmit nem akar megenni.sem sűlt husi,sem burgonya,sem zöldségek,pedig ezeket imádta.semmit meg sem kostolja mi van a kanálra vagy villára téve már elutasítja.a gyümit meg eszi most ennek is örülök,a védőnőt felhívtam azt mondta biztos a meleg miatt hogy az a lényeg folyadékot igyon.csak azt nem tudom meddig,hány napig fér ez bele...
2012. jún. 18. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!