Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTSETEK! Miért nem iszik...

SEGÍTSETEK! Miért nem iszik az egy évesem?

Figyelt kérdés
Próbáltam már mindent,tea, víz, gyümölcslé.A tápszert,és a babatejet sem issza max. 1dl. Mindenféle itatóval próbálkoztunk,de semmi. Ráadásul most lázas is 3 napja, tegnap estétől semmit nem tudok belediktálni. Alig tudom felkelteni és akkor is csak sír Jó ha 30 ml-ert megivott éjszaka. 8-kor hívom a gyerekorvost félek,hogy kórház lesz ebből. Nincs valami ötletetek?

2012. jún. 18. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos innia kellene, legjobb esetben vizet, rosszabb esetben bármi mást, pláne hogy kánikula van és a lázról nem is beszélve, nagy a kiszárradás esélye. Jól teszed, hogy dokit hívsz, ez a legjobb döntés! Jobbulást!
2012. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miböl itatod? Mert nagyon sok oici nem issza meg üvegböl (az a tejizü italokra van nála rögzitve), viszont közönséges kávéspohárból (aminek picit kifelé hajlik a pereme) szivesen. Meg arra kell figyelni, hogy pohárból eleinte csak egy kortyot tud inni egyszerre, a következöt csak akkor, ha már lenyelte az elözö kortyot.
2012. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itattam már pohárból legalább három féléből, csőrös pohárból( aventes, tommee tippees, sima szelep nélküli ikeás, janás üveg,nurofenes fecskendő) Jó esetben 1-2 korty aztán kiköpi. Sajnos alap helyzetben is nehezen iszik,de most nagyon megijeszt. Elhiszitek hogy egész éjjel próbálkoztam legalább ötször volt hűtőfürdőben közben is akartam itatni,de ordítva elfordítja a fejét, vagy kiköpi.Mást sem csináltam éjszaka csak ilyen-olyan lötyiket csináltam, hátha valami bejön.De semmi.
2012. jún. 18. 07:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva a kórház lenne a legjobb. Ha ennyire rossz a helyzet, ki fog száradni. A kórházban legalább tudják pótolni a folyadékot. Annyira sajnálom :( Jobbulást kívánok!
2012. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kár volt 5ször hútőfürdővel kínozni. miért nem adtál neki lázcsillapító kúpot.

a 30 ml egyébként nem olyan rossz.

az enyémek se isznak, ha lázasak, csak ha lement a lázuk, ezt már megfigyeltem.

az én babaám 14 hónaposan, ha egészséges, akkor sem iszik meg 50 ml víznél többet(+tápszer). és 1 éves koráig SEMMIT nem ivott a tápszeren kívül, egy kortyot sem 1 évig!


mit mondott az orvos?

2012. jún. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem volna egy olyan kérdésem, hogy szoptatod még?

Mert ebben az esetben elég volna ha gyakrabban mellre tennéd. Az enyém sem akart inni, a gyümilé bezzeg ment volna. Én meg sokáig nem adtam, de a nyár kivétel. Mostanra hál az égnek szinte mindenből iszik. Nekem a kubu water üvegéből ivott 1 évesen. Plusz akkor tanult meg szívószálból inni, és azóta szívószállal mindenből hajlandó inni. (Túlzás hogy tanult, mert megmutattam, hogy szívni kell és már szívta is.)

Ó! Próbálja lédúst gyümölcspüréket készíteni, vagy egy kis levest, hátha azt megenné. Egyébként ha beteg, akkor lehet hogy torok vagy mandulagyulladása van, mert ugye olyankor egy kínszenvedés inni vagy enni. Ezt mondjuk egy gyors orvosi rápillantással ki is lehet deríteni, meg azt is, hogy kiszáradóban van-e a gyerek, vagy nincs semmi baja.

2012. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Orvos minél előbb! Lehet, hogy semmi komoly, csak mivel nem érzi jól magát nem kíván inni... de jobb megmutatni dokinak minél előbb.

Unokanővérem, volt így tegnap... egész nap nem evett a kisfia, és összesen csak 1,5 dl-t ivott. Mivel nagyon lázas volt és nem ment le a láza bevitték ügyeletre, azonnal bent tartották a kórházban mert kiszáradás fenyegette... kiderült, hgoy azért nem evett és ivott, mert begyulladt a mandulája ezért megdagadtak és szegényke nem igazán tudott tőle nyelni...

DE lehet, hgoy nálatok tényleg csak valami ártatlan kis vírus, de inkább minél előbb vidd orvoshoz, hogy te is megnyugodj, és hogy a babádnak is minél előbb jobb legyen.

2012. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor volt ilyen, amikor borzasztó torokgyulladása volt a picinek, 2 hónaposan. Gyanítom neki is a torka fáj, főleg, ha lázas is már jó ideje. Minél előbb vidd orvoshoz, nagyon meleg is van, ki ne száradjon.
2012. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi újság?Tudsz valamit?Jól teszed, hogy viszed orvoshoz, lázas is, ez már egy forrás a kiszáradásra, nem iszik, meg nagyon meleg is van :(Írj majd ha tudsz valamit!!
2012. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!