Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek? (etetőszék...

Ti mit tennétek? (etetőszék kérdés)

Figyelt kérdés

16 hónapos kisfiam egy ideje nem hajlandó 2-3 falatnál többet enni az etetőszékben (korábban semmi probléma nem volt) elfordítja a fejét és nem tudok több kaját belediktálni. Ha kiveszem és jön-megy, le-föl a lakásban akkor odajön hozzám és kéri a kaját, így viszont soha nem fogom tudni rászoktatni az egyedül evésre.


Ti mit tennétek? Ne adjak neki csak ha hajlandó a székben enni, vagy egyen futkározás közben (így legalább eszik valamennyit)?


2012. jún. 18. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebéd az szigorúan az etetőszékben van. Mivel tízórait nem kap - 11-kor van ebéd - ezért eléggé éhes, mint hogy inkább rohangáljon.

Vettem egy műanyag asztal + széket. Délután ott eszik. Ilyenkor jön-megy és közben leül pár pillanatra és eszik, majd megint jön-megy. De van, hogy elég sokáig ül egy helyben. (19 hós)

2012. jún. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem etetném menet közben, hamar megszokja, és játék lesz az evés. Nálunk addig van az etetőszékben, amíg szépen eszik, ha már bohóckodás van, akkor kiveszem. Legfeljebb a következő evésnél éhesebb lesz, többet eszik. Nem tudom hogy álltok az önálló evéssel, de talán meg lehetne próbálni, hogy elkezdjen próbálkozni a kanállal egyedül, ez lehet,hogy kicsit lekötné, és szívesebben maradna a székben, vagy adj neki kézbe adható ételeket. Míg ő ügyeskedik egy két falatot be lehet csempészni a szájába, mondjuk egyet te, egyet ő. Nem tudom milyen habitusa van a babádnak, nálunk ez bevált, két éves, szépen egyedül eszi, hol többet, hol kevesebbet, igény szerint.
2012. jún. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kanalat, villát szoktam a kezébe adni, próbálkozik is vele több-kevesebb sikerrel (inkább kevesebb), kézzel mászik bele a kajába. Ha hagyom egyedül enni akkor addig tömi magát amíg fér a szájába aztán persze az egészet visszaköpi mert nem tudja se megrágni, se lenyelni.
2012. jún. 18. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!