Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás esetén 3 nap Nurofen...

Fogzás esetén 3 nap Nurofen után milyen fájdalomcsillapító adható, ha még mindig nem bújt ki a foga és nagyon szenved?

Figyelt kérdés
Eddig napi 1x Nurofen-t kapott a 4 hós lányom. A 3. nap után adhatok neki pl. Panadol baby-t? Ha igen, meddig? Azt is csak 3 egymást követő napon?
2012. jún. 18. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Dentinox gél


[link]


Nekünk nagyon bevált! Remélem, jobban lesz a kis csöppséged, kitartást mindkettőtöknek:)

2012. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

A fogzás akár hetekig is eltarthat, (nálunk 6 hét szenvedés után bújt ki az alsó kettő egyszerre) így én nem ajánlanám ezeket a szereket, mert nem lehet őket folyamatosan váltogatva se adni. Próbálkozz homeopátiával, (viburcol kúp, chamomilla, dologél) nekünk bejött.

2012. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Panadolt Nurofent felváltva. De talán még nem szükséges neki a gyógyszer.

Van a dentinox, és van egy gyógyszertári rázókeverék amivel kenheted az ínyét, ezek nagyon jók.

Próbáld meg a fájdalomcsillapítót a legutolsó esetben adni.

2012. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

figyelj innen még lehet, hogy nagyon nagyon messze vagytok a fogzástól, ekkor már a legtöbb babának elkezdődik, de még hónapok vannak hátra a kibújásig!

4 hónapos, enyém 3 hónaposan kezdte és 10 hónaposan bújt ki a foga, mondjuk lehet nálatok már csak 2 hónap, addig fájdalom csillapítózni akarod?

nem véletlenül nem lehet 4 napnál tovább adni ezeket, megterheli a májat, tavaly meghalt egy baba mert hónapokig adták neki a nurofent fogzásra, végül leálltak a belső szervei.


na meg arról nem is beszélve, hogy ha egy 1,5 év alatti baba nyűgös akkor kapásból ráfogják, hogy fogzik.


sok homeopátiás szer van, használd azokat, ecsetelők, bogyók, kúp, nyaklánc...

ha nem muszáj ne terheld a máját!

2012. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%

Én soha nem adtam neki fogzási fájdalomra gyógyszert! A gyógyszer nem narancsjuice, hanem komoly mellékhatásokkal rendelkezik, amire a babának szüksége nincs. Ha valóban beteg, lázas, az más. A fogzás viszont egy természetes állapot. Vannak rá természetes szerek, mint pl homeopátia, dologel, lehűthető rágóka. Az élet része, nem kell mindent gyógyszerrel enyhíteni!

A panadol egyébként is vesekárosító hatással bír, felnőttnek sem éppen a legideálisabb szer.

2012. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy Te nem adtál más még adhat:/

A kérdésre válaszolj, ha nem tudsz, ne írj olyat amivel kioktatod a másikat.

2012. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Én sem kértem okítást utolsó! A gyermekedet neveld kérlek! A válaszomban benne van az alternatíva is a véleményemen kívül.
2012. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jön ide az én gyermekem és a nevelése :-)
2012. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
96%

16:04-es válaszoló hozzászólásán kiakadtam!


Egyrészt, a panadol külön kisgyermekek számára kifejlesztett változata miért lenne felnőtteknek való? Másrészt a gyereknek semmi baja nem lesz tőle, ha az útmutató szerint alkalmazzák, hiszen azt nem hasraütésből írták le. És főleg ez a kijelentés, hogy a fogzás természetes, az élet része és nem kell mindent gyógyszerrel enyhíteni... hát gratulálok! akkor majd ha lesz egy jó kis veseköved amit nem vesznek ki, hanem ki kell pisilned akkor hajrá! Vagy ha egyszer majd rendesen fáj a fejed jusson ez az eszedbe és borogassad az algopirin helyett... nem értem az ilyen hozzáállást, egy anya elvileg mindent megtesz a gyermekéért, mindent megpróbál, hogy ne kelljen szenvednie, én magam is ezen vagyok. Illetve azon is szégyen nem szégyen, hogy én is tudjak éjjel aludni egy kicsit, mert ha én sem tudom magam kipihenni az senkinek sem jó. Volt már benne részem, köszönöm, hogy éjjel negyed óránként keltem a kislányomhoz a foga miatt, keservesen sírt, és neki se ringatás, se víz, se tej, se tea, se simi, se dúdolgatás, se kúp, se dentinox nem segített ekkor. Még nem volt itthon nurofen. Hát másnap álló helyben képes lettem volna elaludni és egyszerűen képtelen voltam odafigyelni rá rendesen, mert már golyózott a szemem. Ha valaki járt már így az tudja és átérzi, aki nem az meg csak jártatja a száját és azt hiszi mindent tud... Hát nem. Van úgy hogy gyógyszer kell, mert más nem használ, és nehogy már hagyjam egész éjjel sírni... ha valaki szándékosan hagyja kínlódni a gyerekét, mert ez a természetes, hát annak kellene elgondolkozni kicsit. Jelenleg nekünk az útmutató szerint nyilván napi 3x5 ml nurofent lehet adni max 3 napig. Hát én most tegnap adtam neki 3. napja, de mindig csak este lefekvés előtt 1x2,5 ml, és láss csodát, ahogy megette, meg kapott tejet, ahogy letettem már aludt is, mint a kisangyal egy szó nélkül, és reggelig csak kétszer kellett etetni, így 8 körül ébredt. Kipihenten mindketten, napközben meg elterelem a figyelmét. Ma már nem kap, mert én sem akarom minden este rákapatni, de örülök, hogy van itthon és használni is fogom ha kell... viszont a fogacskája még nincs kint teljesen, meg egyszerre jön 3, szóval a mesének még nincs vége, előre félek a ma estétől...

2013. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!