Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Izgága babák anyukái! Mikor...

Izgága babák anyukái! Mikor mondtatok le a pelenkázóról?

Figyelt kérdés

Kislányom 17,5 hós, csodálom, hogy eddig jól tűrte, mert eléggé sajtkukac, de egy hónapja már rémálom a pelusozás!

Rettegek, hogy leesik a pelenkázóról.

Komóddá alakítható, így arra gondoltam, hogy a játszószőnyegen, vagy a mi ágyunkon pelusoznám inkább.Vagy ragaszkodjak a pelenkázóhoz?

De ha a szőnyegen pelenkázom, hogyan oldjam meg, hogy minden kéznél legyen?Ha leteszem a földre a popsitörlőt meg a többi cuccot, biztos, hogy nem lesz meg a következő pelusozásra, mert a kisasszony eltünteti, mint a sicc!

Mit javasoltok?Ti hogyan csináljátok?


2012. jún. 18. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb. 6-7 hónapos kora óta az ágyon, vagy a kanapén pelenkázom, fürdés után is ott teszem tisztába, öltöztetem fel.
2012. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiaimat 8-9 hónapos koruk óta nem a pelenkázón látom el. A szobájukban vagy egy szivacs, ott pelenkázok. Előtte mindent odakészítek, utána felrakom az eszközöket a pelenkázóra. Összeszedettnek és kitartónak kell lenni, ennyi. :)

SAjnos nagyon fáj már a derekam-hátam ezektől a tortúrás pelenkázásoktól, így ilyeneken igyekszem energiát spórolni, mint pl. a fürdetést mindig akkor csinálom, amikor egyébként is sor kerülne a pelusozásra. Kaki esetén sokszor előbb van fürdetés, és kész. Alig várom, hogy szobatiszták legyenek!

Most lesznek 18 hósak. Kitartást neked is!

2012. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én 8 hónaposan költöztem le vele a földre, mert újra babát vártam és a pocakom pont a pelenkázólap magasságában volt, féltem, hogy megrúgja véletlenül. A pelenkázón hagytam a szükséges kellékeket, mindig csak a pelenkázás idejére tettem a földre a krémet, popsitörlőt és 1 pelust, aztán ha végeztünk, pakoltam is vissza a pelenkázóra. A kicsit meg 6 hónapos kora óta a kanapén pelenkázom, mert egy emelettel feljebb van a pelenkázó a szobájukban, a nap legnagyobb részét meg a nappaliban töltjük.
2012. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Soha nem volt pelenkázónk. Én mindig az ágyon tettem tisztába a fiamat.

Mielőtt nekiálltam volna, mindent az ágyra készítettem, ami szükséges volt a tisztába tételhez, utána pedig elpakoltam a helyükre, majd mikor újra szükség volt rájuk, megint odakészítettem az ágyra. Amúgy a szekrényen vannak az ilyen dolgai, egy helyen és el sem éri őket.

2012. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

olyan fél éves korától az ágyunkra tettem a kemény pelenkázót, de 10 hónapos korától már ez is kivitelezhetetlen volt, akkor már járt...

szóval 10 hónapos korától a kiságy előtti szőnyegen pelusoztam. a kiságy alá becsúsztattam pár pelust, krémet, popsitörlőt és a szemetes kukát egy karnyújtásnyira tartjuk.

nem volt gond belőle soha mi hol van...


igaz 1,5 évesen már rég nem használtunk krémet mentem utána egy pelussal és egy popsitörlővel, ahol értem ott cseréltem, persze a kakis pelus az más... :)

2012. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindkét babámat kb 4 hónapos koruktól a földön pelenkázom. Popsitörlő, pelus, összehajtható eldobható lap a szekrényben, ha kell, előveszem. Néha krém is.

Én utáltam a pelenkázót, már 4 hósan attól féltem, hogy leesnek onnan.

2012. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Akkor azthiszem mi is leköltözünk már onnan:)

2012. jún. 18. 15:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Szintén 17,5 hos a lányom. Nekunk nem volt pelenkázo (feleslegesnek tartom). Mindég az ágyunkon pelenkáztam át. Mostanában már a szonyegen is szoktam pelenkázni, attol fugg, hogy melyik szobában vagyunk. Kikészitem a pelenkát, krémet, torlot és muvelet után osszeszedek mindent. A kicsi meg viszi a kukába a pelust :)
2012. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kb 6-7 hónapos korában,6 hónaposan felállt,mászott,utána lehetetlen volt rendesen pelenkázni
2012. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7 hósan elfelejtettük már a pelenkázót. :)

Ahol épp elkapom, ha matat az asztalnál állva, akkor szaladok egy pelussal, popsitörlővel. Bár nekem a fiam (15 hónapos) a sok küzdelem, lefogás miatt már inkább hagyja magát. Mondom neki, hogy feküdj le a szőnyegre, és hozza is a pelusát. :)

Valóban van, hogy elcseni a popsitörlőt, bár mostanában már az is unalmas. El kell venni, ennyit lehet tenni.

2012. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!