Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le? A kérdés...

Pap kata kérdése:

Hogy szoktassam le? A kérdés nagyon összetett ezért nem is tudom hol kezdjem a tréninget.

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos. még szopizik. Általában cicin alszik el, de van hogy nappal a hintában altatja el magát. Este csak cicin. fél 9-kor alszik el éjfél körül felébred cicizik, de igazából nem éhes, 4-5 perc alat visszaalszik. reggel 5 kor kel és már nem alszik el. Nem cumizik, itató pohárból iszik. (ezt azért emeltem ki, mert nem tudom neki odaadni, hogy azzal aludjon el, mert ha csak egy picit is összenyomja a végén a szilikont, már folyik is a lé belöle.)

Igazábol azt sem tudom hogy mivel kezdjem a leszoktatást. az lenne a jó ha átaludná az éjszakát, ezért gondoltam arra hogy nem cicin altatom el, hátha akkor nem kéri éjfélkor. Ez nem jött be, mert nem alszik el, csak ordit, volt hogy inkább állva elaludt, mikor lefektettem felkelt és minden kezdödött elölröl. elringatni nem szeretném mert akkor azt szokja meg.


Most leirom hogy eddig mivel probálkoztam.

- Volt hogy 7kor vacsiztattam és 8kor fürdött, utána még cici. ugyhogy a poci tele volt.

-volt hogy 8kor fürdés utána vacsi, cici. ugyanugy kelt.

-volt hogy megprobáltam cici nélkül altatni, de ugyszintén állva aludt inkább.

-volt hogy éjfélkor nem adtam cicit, na akkor sehogy sem aludt el.

nem is tudom mit kellene csinálnom hogy ne keljen éjfélkot, arról nem is beszélve hogy reggel 5kor kelünk. ja és probáltam a 9-10 orai fektetést akkor 2körül kelt és ugyanugy 5kor reggel.


minden ötletet várok, mert már hulla vagyok.

ja és ez akkor is ugy van ha jön a fogy meg akkor ha éppen nem.


2012. jún. 18. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyan nem ébred éjjel (éjszakai táp segített), de ugyanúgy kiver az ágyból reggel 5-kor.:( Kíváncsian várom a válaszokat.
2012. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Arról akarod leszoktatni, hogy éjjel felébredjen?

Vagy arról, hogy ne cicin aludjon el?


Ha az éjjeli ébredésről, akkor úgy tudom, akár 1-másfél éves korig is normális, h enni akar éjjel, persze ahogy idősödik, kisebb az esélye, hogy az éhség miatt ébred, Lehet, h más miatt, de mivel a cicis elalváshoz szokott, szopizni akar.


Hogy ne cicin aludjon el, ez engem is nagyon érdekelne. Nekem az első 2 hónapban alig aludt a baba, nappal semmit! Hulla fáradt voltam. Ezek után örültem, h szopiba belealszik...

Most viszont sajnos már előre félek, hogy lehet erről leszoktatni később, mert tényleg függőség van az elalvás és a szopi között.


Egy babapszichológus oldalán azt olvastam, hogy a legtöbb anyatejes baba úgyis a szopiba alszik bele, de majd leszokik magától kb 2 évesen.

De szerintem ez nem így van. Miért szokna le magától, ha ennyire megszokta??? Nem tudom, hogy lehetne úgy leszoktatni, h minél kevésbé viselje meg lelkileg a dolog.

(Bocs, h nem tudtam tanácsot adni.)

Nekem nagyon tetszik A bölcs baba c. könyv, ami szerint a cici is (mint a cumi, cumisüveg, szundikendő, stb...) függőségi tárgy, amivel elkábítja magát a baba (ahelyett, hogy kiengedné a feszültséget, kinyűgösködhetné, kisírhatná magát, amikor erre van szüksége)

Csak a gyakorlatban még nem tudtam megvalósítani, amit a könyv ajánl :(

2012. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az en kislanyom 2 eves, ha en altatom meg mindig cicvel aszik el! (nem mindig en alaltom, mert mar dolgozom) reggel is az elso etkezese a szopas. kivancsis vagyok masok hogy szoktattak le. csak azert irok, hogy lassatok, 2 evesen nem szokta le magatol (en nem is probaltam leszoktatni)
2012. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igazábóol azt szeretném hogy ne ébredjen éjjel, azéert gondoltam rá hogy ha nem cicin alszik el akkor talán nem kel fel cicizni éjjel sem. ezért nem tudom hol kezdjem.
2012. jún. 19. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem biztos, hogy összefügg és megoldja a dolgot.

Ha nem cicin alszik el, attól még felébredhet éjjel.

Kisgyerekkorig gyakori, hogy felébrednek éjjel. (fogzás, növekedéssel összefüggő stressz, ovis korban rémálmok,...) szerintem az még sokáig normális, hogy felébred.

Biztos, h amikor felébred szopiznia kell? (Én a saját tapasztalatomból azt érzem, h többször szoptatom, mint kéne. Velem alszik, és ha éjjel mozgolódik, ébred szoptattam, belealszik. De volt, h adtam neki egy cumit, és elaludt, szóval valószínűleg sokszor nem is azért ébred, mert éhes.)

Ha éhes, akkor etesd meg,

ha nem éhes, akkor megpróbálhatsz mást bevetni (cumi, cumisüveg, ringatás, simogatás -kinek mi jön be, nekem ezek közül semmi!!! leginkább csak szopira alszik el.

2012. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem cumizik, nem cumisüvegezik, ringatás stb próbáltam de kitartóan ordit. biztos hogy nem éhes mert van hogy a szájába veszi a cicit és már alszik is.
2012. jún. 20. 09:28
 7/9 anonim ***** válasza:

2. és utolsó vagyok.

Ismerős helyzet...., csak nálunk a cumit elfogadja, így hogyha félálomban kihúzom a mellem és újra és újra felébred, valamikor cumit adok. Nálunk is látszik, h nem éhes, mert ha visszaadom a mellem v. cumit, 2 másodperc múlva már alszik is.

Nem tudom, mit lehet tenni, szerintem is csak átszoktatni valamire (cumi) amit nem tartok jónak :(

2 napja kérdeztem ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

De passz... :(

2012. jún. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok megint. Tegnap ajánlottak egy könyvet: Dr. Williams Sears: Éjszakai gondoskodás. Kivettem a könyvtárból, bár még nem sokat tudtam olvasni belőle, de nagyon szimpatikus a hozzáállása, szellemisége. Éjszaka már nem izgattam magam a dolgokon :) Érdemes elolvasni!
2012. jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, helyesen: William Sears
2012. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!