Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mit lehet tenni a 11...

Ilyenkor mit lehet tenni a 11 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs már mi baja.. ha adok neki enni, nem kell neki. Leginkább kiköpi. Ha itatom, nem kell.

Ha altatni próbálom nem alszik el..

Mindent próbáltam már, de üvölt .. üvölt és üvölt.

Tegnap este elvittük már az ügyeletre és ott azt mondták, hogy nincs baja, egészséges. Ez megnyugtató, de akkor se értem/értjük, hogy miért sír/üvölt.


Lehet a foga, de ha sétálunk babakocsival vagy játszunk, akkor nincs baja?! Érdekes..


Tegnap azt mondta az ügyeletes doktornő, hogy hagyjuk sírni és üvölteni, majd abba hagyja. Semmiképp se menjünk be hozzá sűrűn, sőt ha lehet egyáltalán ne.

Ezt én nem bírom megtenni vele, félek, hogy sokkot kap vagy nem vesz levegőt sírás közben.

Utóbbi már egyszer volt.. nem akarom újra átélni.


Tegnap este adtunk neki 2,5 ml nurofent, aludt tőle reggel 8-ig. Viszont gyógyszerrel se akarom tömni!


Már nem bírok mit csinálni vele .. nagyon elfáradtam abban, hogy állandóan sír, mert esetleg vagyok olyan szemét, hogy levegőt veszek ...


SEGÍTSETEK!


2012. jún. 19. 12:02
 1/9 A kérdező kommentje:
És nem hinném, hogy melege lenne, mert pelenkában van és 22 fok van nálunk.
2012. jún. 19. 12:06
 2/9 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy séta és játék közben elterelitek a figyelmét a fájdalomtól, és tényleg a foga miatt van. Vagy játék közben is szokott sírni?
2012. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van, hogy ül mellettünk és elkezd csak úgy sírni.

Másfél hónapja kezdődött a szepa nála, de nálam ez hamar lefutott, inkább az apja iránt "hal" meg. :(((

2012. jún. 19. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet nem bírja a meleget?

Kicsit mosdasd meg,főleg a hajlatokban,had frissüljön fel.

De lehet a foga is pisztergálja :(

Légy vele türelmes...

2012. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a nurofentől aludt akkor bizony fáj valamije szerintem :S és nem kizárt hogy a foga jön. Az meg teljesen természetes hogy a babakocsiban megnyugszik mert elringatja.Ez van hasfájós babáknál is.Lehet hogy nem fáj neki annyira csak már unja a szűnni nem akaró tompa fájdalmat meg lehet hogy fáradt és nem tud miatta aludni.
2012. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor ilyen, ha fáj valamije. Én nem tartom ellenségnek a fájdalomcsillapítót, ha kell hát kell. 17 hónapos lesz pár nap múlva a lányom, már tudom jó ideje, hogy melyik a hiszti és melyik az a sírás amikor jelzi, hogy valami fájdalma van. Előfordul, hogy jön a baba foga, és bizony csak hosszasan és nagyon nehezen bújik elő és töri át az ínyt. Simán lehet, hogy hetek óta fáj neki, azért ilyen egy ideje.
2012. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, fájdalma van, valószínűleg a foga. A felnőtt is jobban van, ha elterelik a figyelmét a fájdalomról. Én bekenném az ínyét Dentinox-szal és adnám pár napig a Nurofent, ha szükséges. Minden fogfájásra utal egyébként, a nem esziktől a nem alszikon át, a fájdalomcsillapítóra elalszikig. Én se hagynám sírni, viszont csökkenteném a fájdalmát, amíg kell, az nem jelenti azt, hogy gyógyszerrel tömöm. Vannak zselék, hűthető rágókák is.
2012. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kenegetem neki megállás nélkül, de meg se hatja. Most kapott 1 ml Nurofent, másfél óra múlva meg beájult, mert olyan fáradt volt.

Eddig magától szépen elaludt, ha alvás idő volt (délben és este is), de mostanság simogatni kell és ha abbahagyjuk vagy kijövünk, mindegy milyen idő után (valamelyik nap 1 órán át simogattam a hátát, tarkóját), akkor felébred és elkezd üvölteni, mintha vernénk.

Katasztrófa .. :((

2012. jún. 19. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom...remélhetőleg tényleg csak a foga, és pár nap múlva túl lesztek rajta.
2012. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!