Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma voltunk orthopédián,...

Ma voltunk orthopédián, hogyan tovább? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
3 hete vettem egy Siesta szandált a kislányomnak, ma az orthopédián nagyon ellenezte az orvos, mert harántemelős, ellustítja a talpizmokat, túl alátámaszta a lábat. Felhívtam a védőnőt, ő is csupa rosszat mondott róla! Azt mondta, hogy rengeteg "kisgyerekének" azóta szupinált cipőt kell hordania, mert bedől a boka a Siestától! Mind a két szakember a Salust ajánlotta! Tényleg jobb a Salus?

2012. jún. 19. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem maga a Salus jobb, hanem a szupinált cipők a jobban, általánosságban. Salus, Szamos Szupi és még van pár, nekem azt mondta az ortopédus, hogy mindegy, melyik márka, amelyik kényelmesebb a gyereknek.

Nekem is azt mondta az ortopédus, hogy felejtsem el a Siestát, mert kisfiamnak befelé dől a bokája. A szupi cipők pontosan ezt korrigálják.

2012. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link] Itt rendelhetsz olcsóbban is, így már nem olyan "veszettül drága". Fontos, hogy előtte üzletben próbáljátok fel a kinézett modellt, hogy tuti jó legyen a kicsi lábára.


első voltam

2012. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bugaboo ***** válasza:
Nekem közel 2 éves ikerlányaim vannak, koraszülöttek voltak, rengeteget hordtuk őket fejlesztőbe, sehol sem ajánlották a Siesta cipőket, sőt ellenezték, többet árt mint használ.
2012. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg a gyógytornász mondta a Siestát. Meg a védőnő is. Szóval nehéz megmondani. De én nem csak egy féle cipőt veszek, most is van 2 Siesta, egy szandi és egy sport, egy Elefanten itthoni szandi (mármint udvari), meg most nőtt ki egy DD Step cipőt is.
2012. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krisztivan ***** válasza:

Fiam bokája is befelé dől,és neki is szupinált cipő kell.

Szerintem van benne valami,hogy ellustul a lábboltozat ha alá van támasztva.

2012. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk meg kifejezetten a siestát ajánlották.


:O

2012. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is az orthopéd főorvos mondta,hogy Salus,vagy Szamos ami jó a lábaiknak!

A siestát nekünk is a tiltólistára tették...

2012. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

baromi nehez eldonteni mert mindenki mast ajanl. Viszont olvastam cikket ahol a Salus es Supy cipok minoseget kritizaltak, h hamar levalik a talpa, meg a varras, meg bevagja a gyereknek a bokajat.

Mi kulfoldon lakunk, es kenytelenek vagyunk otthonrol rendelni, tehat nekunk a minoseg szamit, hisz nem tudunk csak ugy hazaugrani es kicserelni 24 oras repulout tavolsagban....

Tavaly mikor otthon voltunk fel akartattam probaltatni Salus-t meg Supy-t a kislanyomra a Nyugatinal kozelben talaltunk egy boltot, de kozolte a lanyom h nem, nem tetszik. Masreszt en nagyon magsnak talaltam a boka reszet meg a szandalnal is, joval magasabb mint a siesta vagy a falcon, es nalunk nagy fulledt melegek vannak nyaron 40 fok feletti homerseklettel sokszor es nem igazan jo ezek a modellek ehhez az idojarashoz. Mi telen is a zartabb szandalvaltozatot hordjuk, hisz csak 15 fokos teleink vannak.

Harantemeleses kerdes. Testverem ludtalpas volt kicsinek, es neki direkt anno harantemelos cipot javasoltak, majd kesobb lett ludtalpbetete ami emelte a bokat. Felnottkent kinotte. Nekem siesta cipom volt gyerekkoromban, igaz anno szupinalt sarkuak voltak, sosem volt semmi bajom a labboltozatommal, pedig harantemelos volt, meg megvan a 18as es a 19-es meretu cipom.

Ferjem: csaladja anyai agon es ferjem is es 2 lanytesojanak mindket boka befele dol, de legjobban a bal. Igy a ferjem a bal cipojet befele koptatja a jobbat meg kifele. Itt ortopedian ludtalpbetetet adtak neki h korrigalja. Az itteni gyerekek nem harantemelos cipon nottek fel, es a 70-es evekben nem volt kinai szemet itt, mint ami most van. A mostani gyerekek, a kinai junk-on nonek fel sajnos, ezert hozzatjuk ki ide a cipoket otthonrol, mert mi azt a szemetet nem vesszuk meg. Az itteni cipokben teljesen mindegy h bokaig er vagy csak felcipo, nincs benne harantemeles. A kislanyom kulonbozo csportokban, jar uszni, tornazni, jatszohazba es el kell h mondjam h a csoportarsainak tobb mint 90%anakak bedol a bokaja es olyan ortoped labuk van, h nemelyiknek nem is egyenes a labfeje hanem ugy nez ki mint egy kifli. Es a bokajuk teljesen meg van sullyedve, befele all, es semmi harant nincs meg a talpa olyan egyenes mint egy asztalnak. Innentol kezdve megkerdojelezem h megiscsak a harantemeles????

Egyebkent a legegessegesebb a mezitlab. es a kislanyom otthon mindig mezitlab vagy zokniban van, sosem adunk ra cipot a lakasban csak akkor ha kertbe vagy utcara megyunk. Siesta, Falcon, es egy masik markaju cipoje volt a Brendonban vettuk es nem dol be a bokaja szerencsere, en nagyon figyelem mert az apjanak eleg rossz a labfelepitese.

2012. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!