Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oké, akkor most mit is kell...

Oké, akkor most mit is kell tudnia egy hét és fél hónapos gyereknek? Osztani, szorozni, másodfokú egyenleteket megoldani tüsszentés közben?

Figyelt kérdés

Ma volt itt a védőnő...

A lányom forog, kúszik, mászik, hat hónapos kora óta ül, hat és fél hónapos kora át áll, pár napja lépeget a járóka rácsaiba kapaszkodva. Pápázik, néha tapsol. Eszik mindent szépen, alvásával sincs semmi probléma, szóval elégedett vagyok, nem érzem, hogy le lenne maradva, sőt!

Erre a védőnő kábé második kérdése, hogy jéé, hát ez a gyerek még nem rakja bele a tárgyakat a vödörbe? (Nem, ugyanis nincs itthon vödre.)

Aztán jött sorban a többi: hogy már el kellett volna kezdenie a formabedobóval próbálkozni, meg a mélységérzetének fejlődése is el van maradva (? ha kidobja a jétákot a kiságyból, már tudja, hogy lefelé kell nyúlnia, ahogy azt is, hogy nem éri el, így kiabál, hogy adjam vissza).

Most őszintén: mit várnak még el ilyen kicsi gyerekektől? Szarás közben számolja ki a pelenka és a végtermék ütközésének együtthatóját, plusz gyök2, vagy mi?!



2012. jún. 19. 14:45
1 2
 1/20 Sókristály ***** válasza:
93%

Összecserélte a védőnő a kartonotokat egy nagyobb gyerekéével :-)

Amúgy kihagytad a felsorolásból a regényírást és az orchidea-nemesítést...

2012. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ti hol laktok?:)

A Földön kívül? Most ezt csak azért kérdezem, mert az enyém 7 hónapos, és MÁR ül, feláll,- nálunk a védőnő csak ennyit mondott: 'aztaaaaa' :)

Tárgyakat rakni...vödörbe... azt a kutyamindenit....meg formabedobó....:)

Csodálom h tényleg négyzetreemelni, gyököt vonni nem tud. Bezzeg más 7 és fél hónapos.......:D:D:D

2012. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Amúgy kihagytad a felsorolásból a regényírást és az orchidea-nemesítést..."


Igen, ezek tényleg kimaradtak, bocsi. :)

2012. jún. 19. 14:49
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

na ne már. Mindig ledöbbenek milyen "okos" védőnők vannak, és mindig örülök az ilyen kérdéseknél, hogy nekem 3 gyerekem van eddig 3 védőnőnk volt (költöztünk is közbe egyszer) de MIND tök normális, szakmájához értő valaki volt.

Szóval nehogymár egy 7 hónaposnak FORMABEDOBÓZNIA kellene!!! 3 ÁTLAGOS gyerekem van, egyik se próbálkozott a formabedobóval 1 éves kora előtt sőt tovább megyek 3 ból 2 még másfél évesen se tudta mi hova való, max.1-2t.

A legkisebbem 7 hónaposan még csak forgott, nem pápázott nem tapsolt, nem állt fel nem mászott semmi ilyesmi. Mégse aggódtam egy percet se.

A te gyereked szerintem épp hogy gyorsabb a mozgásfejlődés tekintetében mint az átlag. Nekem a középső gyerkőcöm volt ilyen, 6 hónaposan mászott felállt 10 hósan indult el.

2012. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, ne haragudj, de jót kacarásztam... :) A kislányod szerintem gyönyörűen fejlődik, nem kell aggódnod. A védőnő elég érdekes... Ha nincs vödre a picinek, ugyan hogyan kéne beledobálnia dolgokat? Te meg felajánlhatnád a védőnőnek, hogy ugyan görkorizzon már ott nektek egy órácskát? Ja, hogy nincs a közelben görkori? Akkor egy béna idióta.
2012. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele! Az én legkisebb lányom most 8 és fél hónapos, csak kúszik, (voltunk orvosnál, na Ő le van maradva, de még így sincs nagy baj, tornáznia kell.) A többi általad leírt dologtól is fényévnyire vagyunk! Szerintem egyébként ezt még nem kell tudnia, vagy az én gyerekeimmel van komoly probléma!
2012. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyre nagyobbak az elvárások. De miért?

1 éves státuszon a védőnő az alábbiakat kérdezte:

- eszik-e kanállal

- iszik-e pohárból

- rövid mondatokat mond-e


A szemem felakadt.

Nyugi, ügyes a babád, nagyon!

2012. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez vicces. Nálunk inkább mindig meglepődött a védőnő.Az 1 éves státuszvizsgálaton csak úgy nézett mikor a kisfiam besétált egyedül hozzá,majd válaszoltam a kérdéseire miket tud.Aztán utána azt mondta van olyan dolog amit csak másfélévesen kéne majd megjegyezte azért az nem jó hogy nem tud még egyedül kanállal,villával enni..na ezt rakd össze :) Ne foglalkozz a védőnővel csak a dokival
2012. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Védőnéni adja vissza a diplomáját!

gyermek pszichológus

2012. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
7 és fél hónaposan a gyerekem csak forogni tudott,sem ülni,sem mászni sem kúszni.Érdekes,senkit nem döbbentett le!
2012. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!