Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hasfájós a babája az...

Akinek hasfájós a babája az szopizik v. tápszeres? Esetleg mindkettő? Fiú vagy lány? Hogy segítesz rajta? Sokszor sír, naponta többször és mindig ugyanakkor?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

A hasfájás szopis és tápis babák esetében ugyan úgy gáztermelődéssel jár,ezért fájdalmas a babák számára.

A baba maszázs,olajos kézzel,körkörös simogatás a hasikát,és a torna nagy segítség a picik és a mamik számára is.Én a gyerekeimet sokszor fürdettem napközben is,mert a melegvíz jótékony hatású.Az alkaromra fektettem,és a hasikájuk lógott a vízbe.Ezt nagyon szerették és megnyugodtak tőle.Gyógyszerként ajánlják az espumizan cseppet,az édesköményes teát,van egy víz (aminek nem jut eszemb a neve)én az infakolt használtam nekünk az vált be.Szinte teljesen megszüntek a kisfiam görcsei.Ezek jó kis praktikák,de a legbiztosabb módszer a sok-sok szeretgetés,a te meleged,és türelmed.:)Boldog babázást.

2012. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem tápszeres a babám (9hós) és az első 4 hónapban hasfájós volt, ajánlották a Colief cseppeket, na azt felejtsd el, 7ml majd 4e, és nem ér semmit, viszont a patikában vegyél neki angol vizet, az segít! Sokszor sírt, és nem, nem ugyan azon időpontokban!
2012. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Colief kizárólag akkor segít, ha relatív laktáz hiány okozza a hasfájást, ez nem a gyakoribb eset.

Espumisan, Gripe Water, Infacol, édeskömény-kamilla teakeverék ill. masszázs, hasmelegítés segíthet a laktáz hiánytól jóval gyakoribb csecsemőkori kólikán. Súlyos esetben orvos írhat fel Papaverines port.


Ez valóban tápszeres és anyatejes babáknál is előfordul, a fejletlen bélrendszer, és az emiatt elégtelen táplálék visszaszívás okozza a fokozott gázképződést, és típusosan 3-4 hónapos korig tart, amennyibe tovább, akkor kivizsgálást igényel.

Általában a késő délutáni, kora esti órákban jellemző, nem nagyon lehet nemi preferenciáról beszélni, fiúknál-lányoknál egyaránt megesik sajnos. A leghatásosabb módszer a kezelésére a türelem, és az idő.


Érdekes egyébként, hogy a szülők hasfájás miatti nyugtalansága fokozza a sírást ezekben az órákban. Placeboként adtak egy kísérletben gyerekeknek vizet, az édesanyjuknak pedig azt mondták, hogy egy olyan szert kap a baba, amely bizonyítottan meg kell, hogy szüntesse a kólikát. Az édesanya megnyugodott, és a csecsemő sírása is enyhült. Tehát az is fontos, hogy hasfájós babát igyekezzünk nyugodtan, türelmesen nyugtatni, beszéljünk hozzá, simogassuk a hasát. Ez már fél siker lehet.


Orvos anyuka

2012. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mi most a biogaya cseppeket próbáljuk.
2012. jún. 20. 12:22
 5/7 gabszem ***** válasza:
az én Kislányom tápszeres, most 4,5 Hós, hasfájós volt, kb. 2- 2,5 hónapos koráig, de nem volt annyira vészes. Mi sokmindent próbáltunk, tápszert váltottunk, végül a Milumil Pepti jött be, de a hasfájást nem múlasztotta el semmi. Igazából általában 2-3 hónapos korukban kinövik, addig meg kitartás...
2012. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gabszem ***** válasza:
Talán leghatásosabb ha masszirozod a hasát, hogy kijöjjenek a fránya pukik, és ha hasra rakod néha.
2012. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem 2és fél hétig szopizott utánna kapott tápszert mivel nem lakott jol az anyatejjel. akkor folyamatosan orditott sose aludt kivoltam idegileg és elment a tejem naprolnapra. utánna tápszereztem akkot is fájt picit neki a hasa de nem üvöltött annyit ha belegondolsz az egyfajta tápszerbe ugyanazok az anyagok vannak az anyatejbe meg az van amit te eszel...... nekem fiam van most 2és fél hónapos az elsö hathét volt a rossz utánna meg kinötte a hasfájást, mostanra meg már nagyon jófiú
2012. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!