Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Augusztus közepén születik a...

Augusztus közepén születik a lányom, miben szokták ilyenkor hazahozni a kórházból?

Figyelt kérdés

Milyen típusú ruhákat érdemes neki venni még a nyár fennmaradó részére?

A fiam novemberi, ezért nincs tapasztalatom, hogy nyáron, esetleg ilyen kánikulában, ha lesz, miben lehet egy újszülöttet öltöztetni. Akkor is hosszú ujjú body kell? Gondolom egy pár napos hetes baba ne legyen egy szál ujjatlan bodyban? Vagy ilyen kánikulában lehet? És ha csak 25 fok körül lesz, szóval meleg, de nem kánikula? Pléd meg ilyenek ok, de milyen ruha legyen? Pár hónapos kislánynak én nem tartom jónak a leggings+póló kombinációt, vagy kisruhát, bármennyire is aranyos, cuki, de az ujjatlan rugi+rövid ujjú body nem meleg? Tanácstalan vagyok. Köszi!


2012. jún. 20. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Mivel egy pár napos babának a hőérzete még nem alakult ki rendesen, ezért rövid ujjú body+hosszú ujjú rugit javasolnám+kissapi. Gondolom kocsival viszitek haza. Vékony pléd elég, mert ha hűvösebb van akkor duplán teszed rá addig míg a kocsihoz értek.


Szép babavárós napokat így a végére! :D

2012. jún. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Alapvető szabály, hogy a babára, kisgyermekre egy réteggel többet adj rá, mint amit te viselsz. Több nem kell, de kevesebb se.

Jó ég tudja, milyen idő lesz! 25 fok felett elég egy ujjatlan body, zoknival. Alatta gy kising még, ha még hűvösebb lesz, akkor laza zsák.

2012. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Tavaly augusztusban szültem, és akkor volt a legmelegebb. Akkor nekünk a kórházban azt mondták, csak egy napozót vigyünk a babáknak, mert ilyenekben adják ki abban a hőségben. Mi végül nem mehettünk haza, csak egy hűvösebb napon, fújt a szél is, így hosszúujjú rugi, és rövid body volt rajta.Egyébként napközben is alig volt rajtuk valami ruha a kórházban is, a lábaik teljesen szabadon voltak.
2012. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
A fiam július végén született, egy bodyban vittük haza, betakarva egy vékony pelussal, és még így is izzadt. MOst augusztus elejére várjuk a babát, őt is valami vékonyban fogom hazahozni, ha ilyen lesz az idő:)
2012. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is napozó, kiszokni, kissapi + egy vékony pléd, ha 25 fok felett lesz. Nem szabad túlöltöztetni a babákat, főleg ilyen melegben. Második rétegnek elég neki a vékony takaró.
2012. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már tisztul a kép :o)
2012. jún. 21. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!