Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kezd beszélni a babám?

Miért nem kezd beszélni a babám?

Figyelt kérdés
Másfél éves, de még mindig csak pár szótagot mond, 3-4 félét. Megérti amit mondunk, de nem akar szavakat mondani és még a szótagok sem bővülnek. Valami baj lehet?

2012. jún. 20. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogy! Még kicsi a beszédhez. Nem mindegy gyerek mondókázik 2 évesen. Ha 3 évesen se mond semmit akkor gond lehet, de az, hogy 3-4 féle szótagot mond még "csak" az teljesen normális az ő korában. Most raktároz, aztán egyszer beindul. Az én nagydumás 5 évesem 2 évesen 10-15 szót mondott majd egyik napról a másikra beindult azóta le sem lehet a lőni. A kicsi (22 hónapos) se mondott 3-4 szónál többet 1.5 évesen és most se beszél még. Nem szabad siettetni a dolgokat, semmiképpen nincs lemaradva a babád.
2012. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyugi nincs semmi baj!!!

Fiam 20 hónaposan kezdett el beszélni (már Én is aggódtam, de feleslegesen). 2 évesen (4 hónappal később) elmondta, felismerte, rámutatott státuszon 15 színre, 0-10-ig felsorolta a számokat és utána még kérdezgette a védőnő rábökdösve, hogy ez melyik szám, ez melyik? Védőnő elhűlt, hogy ennyit fejlődött. Ja ismeri a matematikai alakzatokat.


Nincs a "fejébe" verve, hanem érdekli mi meg nem fogjuk vissza. Karácsonyra egy egyszerű laptopot kapott, onnan ered a számokhoz való hozzáállása szerintünk.


Keresztfiam 3 (!!!) évesen még nem beszélt. Attól féltünk, hogy nem engedik óvodába. 3,5 évesen kezdte az óvodát addigra beszélt .

2012. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állítólag para-mami vagyok, de látod, ez az egy, ami miatt nem aggódok! Majd elkezdi egyszer, ne aggódj! Te csak beszélgess vele továbbra is sokat, mondókázz, énekelj! :)
2012. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem még "csak" 14 hónapos a, de még ő sincs a közelében sem a beszédnek, nálunk e téren inkább apa aggódósabb. :) Pedig róla tudjuk, hogy nagyon későn kezdett el beszélni, de akkor meg egyik napról a másikra teljesen összefüggően. Addig figyelt. ^^
2012. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!