Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok könnyen megszokta...

A ti babátok könnyen megszokta a darabos ételeket? Mikortól evett csak olyanokat?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam pont ma lett 10 hónapos. Már egy ideje próbálgatjuk a darabos ételeket. Néha ügyesen boldogul vele, pl. a reszelt sajtot ügyesen elrágcsálja, de a gyümölcs/zöldségdarabokkal hadilábon áll. Egy darabig rágcsálja, aztán kitolja a nyelvével vagy kiköpi. Néha meg sír, mert fáj, ahogyan ráharap (most jönnek felül a szélső metszőfogai).
2012. jún. 20. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányom11 hónapos, de nem hajlandó darabos ételt enni kanalasan.

Egyébként simán megeszi a darabosat. Itt gondolok kekszre, kiflire és ilyenekre.


Kicsit kezdek belefáradni, hogy a lányom még 18 évesen is pépeset fog enni...

Nagyon sz@rul érzem magam emiatt, de a védőnő szerint még teljesen normális, hogy nem akarja így megenni az ételt. Azt mondja, hogy valószínűleg fulladásra emlékezteti.

Nem tudok mit csinálni vele, egyszerűen sírhatnékom van...

2012. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is beszéltem erről a védőnővel és azt mondta, hogy semmi gond, ne erőltessem, ráérek egy éves kora után rászoktatni a darabosra. Csak az a probléma ezzel, hogy a múltkor elutaztunk a nagyiékhoz és ott üveges bébiételt kapott, amiben már voltak darabkák. Nem ette meg, sírt, minden baja volt. Itthon én főzök neki, igyekszem kevésbé pépesíteni az ételt.
2012. jún. 20. 12:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi a másik véglet vagyunk: fiam 10 hónapos korától eszik kizárólag csak darabosat (akkor már 8 foga volt).

A kanalat egyáltalán nem fogadta el - én meg ettől kaptam sírógörcsöt, ugyanis addig szinte csak anyatejen élt...

2012. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Most jön a 9-10. foga, tehát az alapanyaggal nincs gond!

Én is próbálom kevésbé pépesíteni az ételét a lányomnak, de egyből kitörik a világháború. Képes görcsösen, levegővétel nélkül sírni/üvölteni.

2012. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam még:

[link]

2012. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiam kb. 9 hónaposan éppen azért üvöltött, mert pépesítettem neki a kaját. Pár napba telt míg rájöttem, mi a gond.

Ő egyik napról a másikra a darabosat kérte.

Ne aggódj, jó úton haladtok! Szerintem erre is meg kell érnie a gyerekeknek, mint a szobatisztaságra. Ki előbb, ki később.

2012. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ezzel nem volt gond kb.10 hónaposan kezdtünk el darabosat enni bébiétel formájában aztán jött amit én főztem.Nekünk az alsó két fog jött ki először a felsőknél Ő se nagyon evett amíg ki nem jöttek nagyon megszenvedtünk velük mind a négy egyszerre jött.Volt láz,nyűgösség,torokfájás meg minden ami kell...
2012. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A védőnőblogos cikk szerint 10-12 hónapos kortól érettek a rágásra, akkor türelmes leszek. :)
2012. jún. 20. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!