Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A két hetes babánknak egy...

A két hetes babánknak egy napja sárgás-zöldes, zöldes-barnás a széklete és meghígult. Lehet ez attól, hogy elkezdtem inni a tejet, vagy mert túl sok burgonyát ettem és a keményítő miatt?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam egy könyvben, hogy a sok keményítőtől megváltozhat a színe és az állaga, vagyis meghígul. Az is lehet hasmenése van, de anyatejes baba. Ebben az esetben is fennáll a hasmenés lehetősége?
2008. ápr. 29. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál igen valószínűtlen hogy hasmenése lenne, mármint kicsi az előfordulása. A színe és állaga a leírtak alapján teljesen normális, ne aggódj!!!!
2008. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kisbabáknak híg a széklete és elmondásod alapján teljesen normális.
2008. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Pár napig ne igyl tejet,majd igyál megint és figyeld a pici székletét.Ha akkor megint híg és zöldes akkor ne igyál tejet pár hónapig.Nekem is ilyen volt,de nem foglalkoztam vele mondván hogy ez normális,majd kihoztam a tej allergiát a babámnál.
2008. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak tejet ne igyak, vagy tejterméket sem ehetek?
2008. ápr. 29. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy hónapig tejteréket se ettem, mert fájt tőle a pici hasa, azóta minimális mennyiségben eszek (főzelékben tejföl, kajákon lévő sajt), joghurtot meg ilyeneket nem eszek. Amúgy nem tudom, hogy kóstoltad-e a szójatejet, az egésszen iható, csak sokkal édesebb a tejnél.
2008. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám. Akkor szójatejet lehet inni a tehéntej helyett és akkor elkerülhető a baba allergiája?
2008. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szoptatott babáknál néha előfordul zöld színű széklet, ez semmi rosszat nem jelent, nem kell megijedni tőle. Nem igaz az a tévhit, hogy a túletetéstől alakul ki, a hátterében az áll, hogy a tej zsírosabb, de okozhatja fogzás, vagy betegségek kísérőjelensége is lehet.


Itt találtam: [link]

2008. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!